Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

atestat adr si transport persoane


metaxa7

Postări Recomandate

  • Members

acu doua luni am luat atestatul de tr. marfa si am inteles at ca se schimba de anul acesta modalitatea de examinare ptr toate atestatele. stie cineva ce s.a schimbat? este vreo proba in plus fata de aia scrisa?? ma intereseaza la adr si transport persoane

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • Members

Salutare tuturor colegilor ,

O intrebare pt cei ce stiu ... Am 25 de ani am CE luata acum jumatate de an , si vreau sa fac ADR ... este vreo limita de varsta sau un minim de cat trebuie sa ai categoria? Inca o precizare , nu am atestate de nici un fel , pt ca nu am nevoie pt tara in care ma aflu, se poate lua ADR fara atestat "transport marfuri generale"?

Multam fain !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

nu colegu ,nu iti trebuie atestat marfuri generale pentru a da examen pentru adr ,dar iti trebuie atestatul ptr marfuri generale pe romania chiar daca ai tu atestat adr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va multumesc de informatie domule Nicolae , cat despre atestat de marfuri generale pt Ro , sper sa-l iau numai pt a mai conduce din pasiune masinile mari in Romania :) Sper sa nu ajung sofer de camion in RO.

Numai bine,

Adrian

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Vizitator Anonymous

test grila de 30 de intrebari cu raspuns fix + alt teste de 40 de intrebari cu raspuns care il dai tu + vreo 3 studii de caz cu 20 de intrebari si dupa asta condus cu inspector ARR langa tine aprox o ora ::)

ASTA se da la CPI marfa///singura diferenta dintre marfa si persoane sunt intrebarile care apar in chestionare si masina pe care o conduci :P

pentru cineva de mai sus...

NU condeaza varsta si timpul de care ai permisul ca sa faci adr-ul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Dupa ce ai permisul categoria D te poti inscrie imediat la CPI pentru atestatul de transport  persoane.

Consulta pe site-ul http://www.arr.ro/files/servicii/eliberare-atestate/cpi_pmarfa.pdf  programul examenelor arr.

Cursul cpi incepe cu 6 zile inainte de examen, se organizeaza de regula la una sau doua scoli de soferi din judet  iar pentru inscriere ai nevoie de : permis + fisa medicala tip siguranta circulatiei + taxa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.