Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Posibil 16.500 km intr-o luna???


Postări Recomandate

  • Members

Salutare dragi colegi, sunt si eu mai incepator..am mai lucrat pe TIR dar de unu singur si nu in echipaj. Unu mi-a facut o oferta ca vrea sa se angajeze la nu stiu ce firma si are nevoie de un om pe echipaj, dar spune el ca conditia e sa fie seriozitate si sa stiu daca pot sa ma incadrez sa fac cu el intr-o luna 16.500 de km ca acolo se plateste la km si totusi eu nu prea cred ca ii putem face, cu mers la program si in ce mai consta pe comunitate...se face Cehia, Danemarca, Germania ma rog mai multe cred...eu as vrea sa stiu daca ce spune el are relevanta si e adevarat? nu am lucrat cu echipaj si plata la km si pe extern am fost decat 2 luni de zile singur platit la cursa..restul doar prin tara, intreb si eu si dati-mi sfaturi.

Salariul de baza pe tara 630 lei, si restul cu 5 eurocenti parca la km nu stiu sigur ca nu intelesei, maine tre sa vorbesc cu el mai multe, diurna nu stiu...voi ce credeti despre asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare dragi colegi, sunt si eu mai incepator..am mai lucrat pe TIR dar de unu singur si nu in echipaj. Unu mi-a facut o oferta ca vrea sa se angajeze la nu stiu ce firma si are nevoie de un om pe echipaj, dar spune el ca conditia e sa fie seriozitate si sa stiu daca pot sa ma incadrez sa fac cu el intr-o luna 16.500 de km ca acolo se plateste la km si totusi eu nu prea cred ca ii putem face, cu mers la program si in ce mai consta pe comunitate...se face Cehia, Danemarca, Germania ma rog mai multe cred...eu as vrea sa stiu daca ce spune el are relevanta si e adevarat? nu am lucrat cu echipaj si plata la km si pe extern am fost decat 2 luni de zile singur platit la cursa..restul doar prin tara, intreb si eu si dati-mi sfaturi.

Salariul de baza pe tara 630 lei, si restul cu 5 eurocenti parca la km nu stiu sigur ca nu intelesei, maine tre sa vorbesc cu el mai multe, diurna nu stiu...voi ce credeti despre asta?

Km faci in doi si mai multi dar conteaza sa ai si curse sa nu stai la incarcat.descarcat mult timp.

Salariu e mic...daca faci 16 mii, ai 800 de euro + salariu pe tara din  care mananci minim 200 de euro(asta daca nu fumezi)..mai ramai pe luna cu 700 de euro si plus ca in doi programul e obositor.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu ce sa zic...eu mai am o oferta pe tara, as iesi undeva la 22 de mil salariu pe luna, si fac numai in Romania doar...nu's platit la km, ci salariu salar in mana. Zisa ca ma suna mai tarziu de-aia vroiam niste lamuriri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

yakwza eu fac 1730 km in max 48 ore ,am postat si diagrame, in 5 zile fac peste 3500 km ,5 zile in care fac si o pauza de 24 ore,deci este posibil yakwza........este problema sa gasesc pe cineva sa aiba atat de lucru.......ps :firmele care au asemenea curse platesc putin ,asta este adevaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta mi-a zis ca daca nu pot realiza km aia cu unu in echipaj, sau nu sunt in stare sa nu-l incurc auzi...dar ii zisai cu banii aia is putin frate cat dai pentru atata alergatura si graba asta sa scoti 16.500 km...si imi zisa ca am prea mari pretentii pentru inceput si ca astea sunt vremurile....eu ii zisai sa se duca el sa faca km aia si sa gaseasca pe aia mai fraieri. Asa mai bine stau aici unde sunt ca tot banii aia fac, ba chiar la fel si imi raman in mana si nu cheltui mult, ramane sa pun si deoparte si ajung si acasa in weekend in functie de cum ma incadrez in program. Asa de dragu comunitatii sa ma duc nu se renteaza..stau unde sant. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

asta mi-a zis ca daca nu pot realiza km aia cu unu in echipaj, sau nu sunt in stare sa nu-l incurc auzi...dar ii zisai cu banii aia is putin frate cat dai pentru atata alergatura si graba asta sa scoti 16.500 km...si imi zisa ca am prea mari pretentii pentru inceput si ca astea sunt vremurile....eu ii zisai sa se duca el sa faca km aia si sa gaseasca pe aia mai fraieri. Asa mai bine stau aici unde sunt ca tot banii aia fac, ba chiar la fel si imi raman in mana si nu cheltui mult, ramane sa pun si deoparte si ajung si acasa in weekend in functie de cum ma incadrez in program. Asa de dragu comunitatii sa ma duc nu se renteaza..stau unde sant. ;)

daca esti incepator nu mai sta,e o oferta foarte buna,daca ai experienta dai sa manance multa carne ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

eu lucrez in echipaj si din februarie mai exact 27 pana pe 4 aprilie am facut 26000 cu 10 centi pe cabina cu salar pe tara inclus dar nu se merita e prea obositor am vorbit cu niste colegi la junchera in es si radeau cum lucram cu 10 centi  .ori incepator ori veteran tot mananci tot te speli tot.......curse au la greu dar bani nu ;nu avem incasari pt marire de salar;nu se merita in 2 cu 10 centi pe cab minim 15 ca sa poti face ceva asa de dragu de a lucra pe tir .eu 1 fara 15 centi in echipaj nu mai ies de acasa.bafta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare dragi colegi, sunt si eu mai incepator..am mai lucrat pe TIR dar de unu singur si nu in echipaj. Unu mi-a facut o oferta ca vrea sa se angajeze la nu stiu ce firma si are nevoie de un om pe echipaj, dar spune el ca conditia e sa fie seriozitate si sa stiu daca pot sa ma incadrez sa fac cu el intr-o luna 16.500 de km ca acolo se plateste la km si totusi eu nu prea cred ca ii putem face, cu mers la program si in ce mai consta pe comunitate...se face Cehia, Danemarca, Germania ma rog mai multe cred...eu as vrea sa stiu daca ce spune el are relevanta si e adevarat? nu am lucrat cu echipaj si plata la km si pe extern am fost decat 2 luni de zile singur platit la cursa..restul doar prin tara, intreb si eu si dati-mi sfaturi.

Salariul de baza pe tara 630 lei, si restul cu 5 eurocenti parca la km nu stiu sigur ca nu intelesei, maine tre sa vorbesc cu el mai multe, diurna nu stiu...voi ce credeti despre asta?

Parerea mea e sa stai linistit, ca sunt bani putini si oboseala e mare in echipaj.Unii prefera in doi, dar eu am jurat ca nu ma mai supun la chinurile pe care le implica stilul asta de condus - nu ai nici un program la mancare, la odihna, singurul moment de liniste iti vine in weekend.Plus ca banii oferiti sunt prea putini, ii poti lua aproape la orice firma, singur pe cabina, conduci la program, te odihnesti, iti faci tabieturile.

Dar dupa cum am mai spus, asta e parerea mea...Drumuri bune sa ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

multumesc colegii pentru raspuns...Nu m-am dus, lucrez tot unde am lucrat si pana acum si asa este, e foarte obositor pe echipaj am fost odata, nu ai masa, nu ai somn e cum le prinzi sa zic asa...eu am mai nimerit si cu unu care suda tigarile si facea mizerie, o totala cocina nu mi-as mai dori...Si da ca bani mi se pare putin, mai ales la cati km cere sa faca. Am mai primit o oferta sa ma duc pe 210 E pe comunitate, adica fac o cursa pana la Lyon sau Barcelona si dureaza cam 2 saptamani poate chiar 3..i-am zis nu multumesc, pai in 3 saptamani aici bag curse la gramada si scot banii numai din diurna, nu mai pun salariu si sa ma duc pe 210 euro pe comunitate mi se pare bataie de joc....fara 400 i-am zis in fata ca nu ma urc la volan :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.