Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Atestat Transport Marfa CPI


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut Paul,

Cardul tahograf este 238 lei platiti in contul ARR poza 25x32 si o cerere pe care o completezi pe loc depui actele si ARR iti da cardul in doua saptamani

Pentru CPI , depinde de scoli, instructori, etc, eu am facut la Fatii in Ploiesti, si stiu ca au pe site numere de contact in fiecare judet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut baieti, sunt nou pe forum si sper sa revin oricand am ocazia.Am examenul pentru CPI Marfa peste fix o saptamana,m-am inscris la cursuri,ma voi duce atat cat voi putea dar am o rugaminte la voi, daca are cineva studii de caz sau intrebari cu raspuns direct (chiar si fara raspunsuri) mi-ar fi de mare ajutor ptr. a putea invata mai usor.Cine ma poate ajuta in acest sens adresa de mail este yonel33@yahoo.com. Va multumesc si Drumuri Bune va doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Buna. Am o intrebare... mai exact nelamurire. Sunt incepator, si din cate stiu eu, in Comunitatea Europeana sunt obligatorii atestatele de marfuri si ADR de la noi. Un amic (angajat ca sofer profesionist in Italia) sustine ca nu am nevoie de atestate in UE(ceea ce mi se pare o anomalie). Are dreptate?

Va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

salutare tuturor.cum am mai spus preturile pentru efectuarea cursurilor in vederea obtinerii atestatelor profesionale marfa,persoane,agabaritice difera foarte mult in functie de data obtinerii permisului.astfel daca aveti permisul categoria c,ce, cu o vechime mai mare de 5 ani(cpc),pretul este 340 lei,iar daca aveti o vechime mai mica de 5 ani(cpi) atunci pretul este de 340 lei la care se mai adauga 280 lei traseul,pentru ca incepatorii dau si traseul.

restul preturilor la celelalte atestate sunt la fel,atat pentru cpi cat si cpc.PENTRU NELAMURIRI LA EMAIL luigi_catalin00@yahoo.com

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

putina atentie va rog !!

"Plecati in cursa marti la ora 8:30 si ajungeti la destinatie dupa 10 ore de condus dupa care participati la descarcarea marfurilor care dureaza 2 ore si apoi incepeti o perioada de repaus zilnic normala. Precizati intervalul de timp in care efectuati perioada de repaus zilnic normala. Justificati raspunsul."

Nueva_imagen_de_mapa_de_bits_2.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Am luat si eu examenul+traseul la CPi. Acum sa vad cine m-o angaja :)

Ma gandesc destul de serios sa dau si agabaritic pt ca era inclus in pret(450) dar nu l-am dat ca sa nu ma complic. Banuiesc ca mai pot sa dau examenul din moment ce era inclus si l-am platit, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Am luat si eu examenul+traseul la CPi. Acum sa vad cine m-o angaja :)

Ma gandesc destul de serios sa dau si agabaritic pt ca era inclus in pret(450) dar nu l-am dat ca sa nu ma complic. Banuiesc ca mai pot sa dau examenul din moment ce era inclus si l-am platit, nu?

un pic e tirziu ,chiar daca te-ai gindit serios, care era complicatia s-a mai scrii odata codul si citeva clicuri in plus.

pentru angajare ai nevoie sigur de card tahograf ,de un cv si de un PIC de munca .

felicitari ca ai luat examenul.

bafta maxima mai departe.

toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc yo5peb pt. incurajari. Desi initial am scris (pe topicul despre carduri) ca nu am bani acum si de card, am facut un efort si am depus actele si pt. el. Preturile recente sunt cele puse pe site(239 card+64 atestat CPi), cu mentiunea ca Posta roamana iti mai ia niste comisioane ca sa trimita banii spre ARR astfel ca in total am platit cam 330RON.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members
Astazi am avut o surpriza. Atestatul de marfa CPI a fost gata in doar 10 zile de la depunerea hartiilor. Ce-i drept, mi s-a spus ca ADR ul vine peste 2 saptamani.

Mie mi-au spus sa revin dupa 25 de zile (~20lucratoare) si chiar si asa sunt semne de intrebare cu privire la aceasta perioada. Unui coleg nu i-au venit actele nici dupa 30zile.

Drept pt. care va intreb si eu: exista posibilitatea ca actele sa vina mai repede intr-un judet iar in altul sa dureze de 2x mai mult?

Exista un termen maxim in care ei sunt obligati sa onoreze cererea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Daca este vreun coleg interesat sa obtina atestatele de prin zona Sucevei, va astept cu drag sa ma contactati prin mesaj privat . Nu este normal ca voi sa fiti nevoiti sa puneti aici niste intrebari la care ar trebui sa va raspunda lectorul de la sediu. In plus, noi la inscriere oferim si materiale pentru studiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Publicitate ?

Cum sa nu poata puna intrebari ?

Daca nu e voie editez mesajul, nu este problema. Mi se pare ciudat faptul ca oamenii trebuie sa intrebe aici de unde sa ia material pentru invatat, cand acesta ar trebui sa fie furnizat la inscriere de catre centru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi. Ieri am dat si eu examenul pentru atestat cpi marfa la Botosani si am fost printre cei 5 din 30 care am luat. Pretul a fost de 900 ron. A fost un examen destul de greu, daca nu mergeam la cursuri, nu invatam si faceam chestionare peste chestionare, nu aveam nici o sansa sa il iau. Nu "s-a miscat" nimic, dupa cum se spune peste tot. Marti ma voi duce sa depune actele pentru atestat si pentru cartela tahograf; sper sa vina cat mai repede.

Trebuie doua fotografii? Una pentru atestat si una pt cartela tahograf?

PS:Ca fapt divers:pentru cei din Botosani: cine vrea sa fie sigur ca ia atestatele, fara probleme si fara a-l interesa cursurile sau sa invete, recomand Suceava.

Cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.