Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Romeo Servizi (Roma - Italia)


Postări Recomandate

  • Members

Este o incalcitura de cooperative sub fel si fel de denumiri (planet coop. : feranti trasporti), ideea e ca sa te munceasca si apoi sa nu-ti dea bani! Treaba e destul de bine studiata de cei trei fratii care sunt si patroni. magazinieri, cunostinte de ale lor. Au sediul pe via di Fioranello 101 ( o traversa de la via ardeatina pana la via appia imediat dupa GRA). La inceput iti promit 60 euro la zi, bani in fiecare luna, iar dupa ce trece luna esti instiintat ca de fapt ei platesc dupa 2 luni pt luna muncita. Si asa am mai muncit o luna si apoi sunt instiintat ca de fapt voi fi platit pe 25 martie ca asa e politica firmei. Azi m-am prezentat la sediu si pentru decembrie si ianuarie 325 euro. Mi s-a parut ca astia sunt doar banii de tigari dar secretara foarte infipta mi-a spus ca nue cum gandesc eu ci cum zice ea! Se baga amenzi din burta, eu am avut anomalii (adica nu am luat bani de la client in momentul livrarii) doar ca ce mi-au aratat ei erau pe òa civita vecchia oras unde eu nu am fost nici macar de placere.

Deci ideea e ca sa va feriti de ei, cauta mai tot timpul soferii. Sunt si romani carora le place acolo acum eu nu pot spune ca ii fura pe toti dar eu am patit-o, si nu am fost singurul.

Au anunturi atat pentru categ C cat si pentru B dar mai mult se fac livrari la domiciliu avand contracte cu SDA si Bartolini!

Si uite asa mi -am tras o gaura de vreo trei luni de trai la Roma fara bani,  Mai cautam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.