Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Emisiunea "Trafic"


Postări Recomandate

  • Members

Incep sa postez scurte filmulete din timpul filmarilor, de pe traseu, cu diverse intamplari si ciudatenii. Filmuletele nu sunt introduse in serial dar sunt filmate in timp ce lucram la acest proiect. Pentru inceput : Pentru cei care nu stiu si cred ca viata de sofer pe tir e usoara; cam asa arata iarna vazuta prin ochii unui sofer de tir. Undeva pe A21, pe langa Viena, blocaj general. Am facut o pauza de 16 ore pana am reusit sa plec de acolo. Seara, dezapezirea a reusit sa deblocheze o banda pentru a putea pleca masinile mici dar noi am ramas acolo blocati pana dimineata cand fiecare camion a fost tractat si scoz din nameti de o masina speciala a celor de la pompieri....Filmari sunt mult mai multe dar pentru a nu va plictisi am facut doar un rezumat. Sper sa va placa! Astept comentarii si pareri. 

P.S. Stiu ca nu am o calitate prea buna la imagini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

O chestie ciudata pe care am intalnit-o pe o autostrada din Ungaria, pe M5 intre Szeghet si Budapesta, un tanar sofer, la volanul unei dacii, a iesit la plimbare dar sunt ferm convins ca e pentru prima oara cand intalneste o autostrada. De ce circucala pe banda de urgenta...asta doar el stie...

Sper sa nu se supere pe mine soferul masinii daca cumva isi vede masina pe net dar ... poate de aici afla si altii ca nu au voie sa circule pe banda de urgenta. Aceasta banda e facuta dupa cum ii spune numele doar pentru urgente. Si nu ma refer la urgentele fiziologice cum se intampla foarte des pe putinele noastre autostrazi, omu opreste pe banda de urgenta doar pentru a se usura...sa fim seriosi, in alte tari s-ar alege cu o amenda de toata frumusetea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Vorbesc despre lucruri care nu se invata la scoala de soferi. Sunt informatii luate din diferite carti sau pur si simplu, traite de mine si multe dintre ele filmate.....

felicitari colegu soper montaj ce sa zic asteptam next episode........drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da!Destul de multa munca.Doar ca este folosit un limbaj aproape academic iar unele imagini nu sunt originale ci preluate de la alte surse.Cred ca munca ta ar fi fost mult mai apreciata daca mentionai si acele surse!Cu Respect! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da!Destul de multa munca.Doar ca este folosit un limbaj aproape academic iar unele imagini nu sunt originale ci preluate de la alte surse.Cred ca munca ta ar fi fost mult mai apreciata daca mentionai si acele surse!Cu Respect! ;)

Deci, imaginile care nu imi apartin sunt preluate de pe Youtube si e precizat acest lucru in coltul din stanga jos: Sursa: Youtube.com . Celelalte imagini care nu sunt inscriptionate cu acest mesaj inseamna ca sunt originale 100%, filmate de mine, cu o camera Panasonic MD10000. Te rog, daca poti, sa fi mai explicit cu privire la materialele despre care crezi ca nu ar fi proprietatea mea....Merci pentru interes! ! !  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ESTI talentat si faci un lucru bun........cred ca in curand te lasi de soferie si te faci regizor TV ;)......drumuri bune si bafta in cariera ta dubla

Adevarul e ca nimeni nu stie ce-i rezerva viitorul. Ar fi frumos sa se intample si asa ceva dar orice ar fi, la pasiunea pentru masini, pentru camioane nu voi renunta niciodata.  :D :D

Si bine ai venit pe forum... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cosmin66, imi poti spune te rog cum se numeste melodia de la emisiunea ta despre Robotii la volan? Multumesc!!! :D Felicitari ceea ce faci.

In episod sunt mai multe melodii, nu stiu pe care o vrei exact dar daca e aceea de pe imaginile cu roboti, e Alice Cooper - Hey Stoopid (1991)

Alice Cooper - Hey Stupid 1991

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am facut o greseala! Am pierdut lista cu melodiile folosite in filmulete, ordinea lor. Deci, din pacate nu-ti pot raspunde la intrebare dar te pot ajuta sugerandu-ti sa cauti pe net dupa titlurile afisate la genericul final al episodului. Scuza-ma ca nu-ti pot oferi un raspuns concret...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am facut o greseala! Am pierdut lista cu melodiile folosite in filmulete, ordinea lor. Deci, din pacate nu-ti pot raspunde la intrebare dar te pot ajuta sugerandu-ti sa cauti pe net dupa titlurile afisate la genericul final al episodului. Scuza-ma ca nu-ti pot oferi un raspuns concret...

multumesc cosmin, am gasit melodia dorita. Era scrisa la finalul filmarii. Bafta in continuare in ceea ce faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.