Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

curiozitate viteza de rulare?


adriano22

Postări Recomandate

  • Members

viteza cu care ma deplasam la un moment dat ramane memorata pe card,ca pe disc?--nu intreb de depasirile de viteza peste 90 km pe ora!

va intreb pt ca in meniul stoneridge la rubrica viteza vehicul imi face printare numai viteza pe perioade de timp!  exemplu:  am mers cu 80 km pt 10 minute,75-80 pt 20 min.s.a.m.d.!

azi am avut un accident (un nebun de 80 ani nu s-a asigurat la iesirea dintr-o curte!)si as vrea sa aflu viteza care o aveam in momentul impactului!,limita fiind de 50 km/h,eu fiind pe undeva pe la limita!risc ceva daca aveam mai mult de 50?

polizia mi-a dat dreptate,a introdus cardul intr-un card reader pt 2 secunde,mi-au controlat datele si mi-au inapoiat toate documentele zicandu-mi sa ma adresez lor pt eliberarea unui certificat ce serveste la cererea de despagubiri asiguratorului!

stiti m-ai precis care e procedura mai departe in caz de accident in italia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut.

Si eu sunt curios sa aflu ce spun colegii cu experienta multa in spate referitor la treaba asta...

Asta pentru ca si eu las zilnic, de 20-30 de ori masina la vale pana in 115-120 fara sa fac overspeed (nu depasesc minutul) si sunt curios daca ceea ce se intampla in acest minut ramane totusi pe card...chiar daca nu fac overspeed.

Multumim pentru raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Salut.

Si eu sunt curios sa aflu ce spun colegii cu experienta multa in spate referitor la treaba asta...

Asta pentru ca si eu las zilnic, de 20-30 de ori masina la vale pana in 115-120 fara sa fac overspeed (nu depasesc minutul) si sunt curios daca ceea ce se intampla in acest minut ramane totusi pe card...chiar daca nu fac overspeed.

Multumim pentru raspunsuri.

Ramine si pe card si in memoria tahograf, si daca ai norocul sa iti scoata graficul de viteza, ai cistigat la loto premiul cel mare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Administrators

DTCO 1381 memoreaza viteza de condus (media mai multor masuratori) cu data si ora cu o precizie de o secunda.

aceste date se pot citi prin interfata de download !

se poate vedea viteza exact ca si pe o diagrama si asa cum a zis alin poate castigati la loto  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Moderators

carcone, dupa raspunsul aiurit a celui pe care l-ai copiat ai un raspuns clar pe care nu l-ai luat in seama..nu te mai lua dupa toate balivernele...in memorie ramine totul,ti se poate spune viteza si ora exacta la o cercetare atenta...ca exemplu..la un accident mai serios pe uk ti se poate cerceta activitatea [program,viteza,etc] pe ultimile 12 luni,se intimpla rar asa ceva dar se poate intimpla..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.