Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

accident pforzeim. de


Postări Recomandate

  • Members

vina mea....daca observati in foto 106 pe fata am avut 2 tone,pina dupa ultima axa. si dupa ultima axa m-au incarcat cu 4 tone,  cu toate ca am refuzat sa fiu incarcat asa , mi-au zis ca ma descarca si nu mai am ce cauta pe la ei in veci....skornwestheim linga stuttgart...

[ataşament şters de admin din cauza vechimii]

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu,, sotia....doar plecasem de 24 de minute de la kornwestheim.... dar era ud jos si marfa prea pe spate,  a intrat in balans si nu a  mai putut sa o redreseze...eram odihniti,  dupa o pauza de 11 ore...stateam de vorba....in 4-5 minute  a fost politia linga noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

ba da!...te rastorni si cu 6 tone ,colegu......oldtrucker a intrat in balans pentru ca marfa  a fost incarcata prost .....adica 2 tone pina dupa ultima axa la vagon  si  dupa aceea 4 paleti 1 tona bucata...si s-a ridicat motrica, si i-a  pierdut controlu, a inceput sa balanseze....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ba da!...te rastorni si cu 6 tone ,colegu......oldtrucker a intrat in balans pentru ca marfa  a fost incarcata prost .....adica 2 tone pina dupa ultima axa la vagon  si  dupa aceea 4 paleti 1 tona bucata...si s-a ridicat motrica, si i-a  pierdut controlu, a inceput sa balanseze....

  1 .  Nu accepti incarcarea daca nu se incarca asa cum trebuie ! Nimeni nu te poate obliga sa pleci in cursa cu marfa incarcata aiurea, ba dinpotriva , responsabilitatea este a soferului! (Am intampinat si eu o situatie cand nu mi-a convenit cum am fost incarcat . Am sunat patronul si i-am zis sa trimita sofer sa preia camionul sau sa vina el sa plece asa! I-am pus pe nemti sa descarce ,dupa ce am facut poze la cum incarcasera marfa si m-am dus la directorul lor , caruia i-am aratat pozele si i-am spus ca refuz sa plec incarcat asa , pana la capat a iesit un scandal ...si...m-au incarcat cum am vrut eu !!!)

  2 .  Marfa trebuie arimata  foarte bine

  3 .  4 T pe spatele remorcii  nu sunt o problema! ( ce ziceai daca aveai 15T pe spate?) Cum sa se ridice motrica????( Apoi daca era ridicata din perne pe motrica de ce nu ai egalizat-o?)

  4 .  Balansul se produce numai in viraje sau ,,flik flak-uri " la viteze mari

  5 .  Din cate vad , si drumul era destul de drept ( in aliniament)!

  Fara suparare ....parerea mea este ca vina este numai a ta !  Si cred ca viteza , udatura si bruscarea din neatentie a generat beleaua .

  Te rog sa nu-mi porti pica pentru ca eu asa vad lucrurile si cauta sa corectezi greselile facute , altfel vei plati cat nu face ...si e pacat !

  Multumeste bunului D.zeu ca a-ti scapat ,teferi tu si sotia !  Fierul .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

salut colegii, sint de acord cu oldtruker, dupa cum pare , lipseste experienienta, nu este prima data cind sese, are accidente din lipsa experientei, cind a murit o soferita  care era cu sotul pa AP7girona, bine ca santeti, sanatosi, numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.