Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Internet Danemarca - Germania - Elvetia


yti25

Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii,

Am si eu o rugaminte, pentru cei care au curse prin tarile mentionate mai sus. Cam care ar fi cele mai rentabile modemuri cu internet? Vreau sa imi cumpar unul si nu stiu ce retea e mai buna, mai ieftina, mai rentabila  :). Am mai citit din recomandarile cuiva, spunea ceva de O2 pe Germania, ca ar costa 30 euro pe luna, se cumpara de la Real. Voi ce ziceti? Mai foloseste cineva? Mai sunt si alte costuri in afara de cei 30 euro?

Bafta si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prima data trebuie sa iti achizitionezi stik-ul !

Dupa aceea o cartela de internet..... pe care o incarci lunar. Pre Pay !

Eu din cate stiu nu costa 30 euro /luna, iti ajunge si de 15, asta bineinteles daca esti putin mai atent la trafic ! (filme etc)

Drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prima data trebuie sa iti achizitionezi stik-ul !

Dupa aceea o cartela de internet..... pe care o incarci lunar. Pre Pay !

Eu din cate stiu nu costa 30 euro /luna, iti ajunge si de 15, asta bineinteles daca esti putin mai atent la trafic ! (filme etc)

Drumuri line

Multumesc de raspuns! Stiu ca trebuie sa imi cumpar mai intai stickul, ma gandeam poate stie cineva si pretul de achizitie al acestuia. Tu ai? Cat ai dat pe el? Esti multumit, functioneaza ok? ce retea e?

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da , am si functioneaza destul de ok, eu nu il folosesc decat la mess, skype si cateva site-uri de gen "soferii.ro, trucker.de "

Am achizitionat stick-ul cu 55 euro, dar din cate am vazut acum e undeva la 35 de euro, iar dupa aceea imi incarc lunar cu 10-15 euro.

Nu zic acum ca e cea mai tare , cea mai buna.... dar eu sunt multumit de retea, asta bineinteles daca nu gasesc wi-fi free.

Drumuri line

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

un stick de rds(facut de zte) de romania spart in 2 minute cu dccrap.exe, merg toate cartelele prepay, stickul sh se gaseste intre 50-80 lei, i-am facut lui socrumeu asa ceva, il foloseste in germania, merge bine skype cu video call, nu mi stiu ce retea are....intreb si o sa revin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am revenit, are sim de la E-PLUS germania, el plateste 15 e pe luna nelimitat netul, dar in oferta au de la 5 la 20 euro, tot nelimitat, la ele difera numai rata de transfer, adica in functie de ab  ce-l activezi da cativa gigabyte trafic la o viteza, si dupa cei consumi viteza de download scade.

e cartela prepay. a cumparat-o din Aldi.

uite aici si un link cu ofertele de la e-plus:

http://www.eplus.de/Kundenservice/Internet-Optionen/Internet-Optionen.asp

e in germana, dar poti traduce cu google translate linkul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Pt cei care traverseaza Germania si stau mai mult pe aceasta tara cea mai buna oferta pe care am gasito pina acum este la Aldi. Aici. Modem cu 40E (Medion este sim free merge orice cartela din orce tara) si un sim ALDI TALK Flatrate (medion mobile) tot de la Aldi il cumperi cu 12,99E si ai 10E credit pe sim activezi optiunea Internet-Flatrate XL cu 14,99E ai net o luna si 5GB simul il activezi pe net se activeaza in 24 ore.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.