Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

M-am facut patron


leto200

Postări Recomandate

  • Members

Salut Pot sa va spun ca dupa ca dupa 25 de ani de soferie pe la alti am trecut de cealalta parte a baricadei ( dupa uni) adica m-am facut patron Acuma sa vad si cum este si ca sofer-patron si sa-mi dau singur indicatii.Dupa Paste am si prima cursa cash.Va doresc tuturor un Paste linistit si alaturi de cine vreti voi Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

da colegu leto200, nu ar strica  ceva sfaturi sau ,, nu stiu orice ar fi de folos......asta daca consideri ca poti sa ne destainui  :P...sau acum esti patron si nu mai faci parte din categoria soferi?mai stii?se schimba omu.......bafta colegule!am glumit.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut si HRISTOS A INVIAT Colegii  este vorba de un autocar Mercedes Travego ptr ca in ultimi ani am lucrat pe transport persoane si am o relatie mai deosebita cu partenerii din turism pe unde am lucrat Uni din ei ma cereau in mod expres ca sofer pe anumite curse.Masina am luat-o cash cu o parte din bani de pe la frati si rude fara dobinda licentele si toate actele au durat apr 2 saptamini acum la am si sper sa fac treaba buna.D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Salut Pot sa va spun ca dupa ca dupa 25 de ani de soferie pe la alti am trecut de cealalta parte a baricadei ( dupa uni) adica m-am facut patron Acuma sa vad si cum este si ca sofer-patron si sa-mi dau singur indicatii.Dupa Paste am si prima cursa cash.Va doresc tuturor un Paste linistit si alaturi de cine vreti voi Drumuri bune

Felicitari colegu !Sa-l stapinesti sanatos si sa ai spor !Acum tu comanzi , tu executi . Sa fi intelegator tu cu tine colegule ca aveti ...acelas interes! SUCCES !!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

Salut.Revin cu explicatii.A fi patron dupa ce ai lucrat 25 de ani la altii mi se pare un pic ciudat.Nu mai ai de dat explicatii de ca aia de ce nu ailalalta dar cu mai multa grija fata de pretul motorinei fata de calatorii etc etc.In romanica sa creat asa un fel de tabere intre soferi si patroni.Invit pe uni soferi sa inprumute bani si sa isi ia masina lor si sa vada cum e dar si pe uni patroni sa plece in  cursa si sa lucreze macar 2 luni pe comunitate si cred ca multe lucruri sar schimba.Pe autocar lucram in 2 si esti coleg si nu sofer si patron ca nu merge Ca bani pot spune ca am dat inapoi bani luati imprumut ptr autocar. Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • Members

Salut Nu colegul nu am dat chix si nici nu am ditamai flota dar nu prea am timp de forum pentru ca la un autocar daca nu vrei nu ai treaba dar daca vrei gasesti intodeauna ceva de facut.Dupa parerea mea pentru ca lucrez cu banii la roata este mai bine la persoane decit la marfa.Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.