Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Volvo FH16 610 hp - Australia !!!


VT880

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

  Corect,este din Australia!Corect,la inceput nu este un zgomot de motor Volvo,dar,daca si in Australia este ca si in Canada(adica poti sa-ti "montezi"camionul cum vrei tu,sa-ti alegi ce motor vrei tu pe camion)ar putea sa fie un Volvo cu motor Cummins si cu esapament liber!Esapamentul liber(straight pipes)modifica foarte mult sunetul original al motorului!Eu mi-am trecut camionul meu in esapament liber(bine,eu am un motor Caterpillar C12,destul de micut,urcat la 470hp)si sincer,suna foarte diferit,toti colegii mei se jura ca nu-i un C12)V-as pune un filmulet cu suieratul motorului meu dar nu stiu sa pun filmulete,abia ma descurc de bine-de rau cu pozele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

   Corect,este din Australia!Corect,la inceput nu este un zgomot de motor Volvo,dar,daca si in Australia este ca si in Canada(adica poti sa-ti "montezi"camionul cum vrei tu,sa-ti alegi ce motor vrei tu pe camion)ar putea sa fie un Volvo cu motor Cummins si cu esapament liber!Esapamentul liber(straight pipes)modifica foarte mult sunetul original al motorului!Eu mi-am trecut camionul meu in esapament liber(bine,eu am un motor Caterpillar C12,destul de micut,urcat la 470hp)si sincer,suna foarte diferit,toti colegii mei se jura ca nu-i un C12)V-as pune un filmulet cu suieratul motorului meu dar nu stiu sa pun filmulete,abia ma descurc de bine-de rau cu pozele!

;) ;) ;)

uite aici..http://soferii.ro/Forum/http://forum.soferii.ro//viewtopic.php?t=0, si asta e tot cummins ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Nu stiu,dar nici a motor de Volvo nu suna!Dar,cum spuneam,s-ar putea sa ma insel,camionul este trecut in esapament liber,asta modifica foarte mult sunetul original al motorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.