Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Imi place ciocolata! Dar TIR-ul s-a rasturnat :-(((


Postări Recomandate

  • Members

colegii tipic trustului media pro . "UN TIR CU PESTE 40 T DE CIOCOLATA " ma face sa rad . pai inseamna ca era agabaritic ? din titlu inteleg ca camionul cu tot cu marfa avea undeva la 56 de tone :)) deci jalnic reportaju si dureros ce a patit colegul dar asa este in romania facem armasar din tantar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca te referi la tronsonu kiszombor -szeghed care a fost facut acum vreo 2-3 ani ,adica marginea terasamentului te anunt ca 2 firme din romania au primit despagubiri,este vorba de transcar si inca una care au intrat in sant din cauza terasamentului proaspat si nemarcat coresunzator iar despagubirea a fost facuta de firma care a facut acel tronson ,,,,,,,,,,,cei care au facut extern stiu povestea...........numai in ro dam vina pe cineva care nu poate fi tras la raspundere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • Members

Desi e mult timp de atunci ...nu pot decit sa ramin uimit, citind din link

" "Din cauza ploilor abundente, terasamentul s-a imbibat cu apa si s-a produs o surpare", a declarat Mihai Gavrilita, de la Inspectoratul pentru Situatii de Urgenta Hunedoara.""

Ceea ce mi se pare interesant este ca acel terasament "s-a surpat din cauza ploilor abundente" ...si nicidecum datorita faptului ca nu a fost construit cum trebuie...fundatie....intarituri cu beton....etc... Pe vremea cind conduceam in Germania si vedeam ce grosime are la ei drumul....(asta cind intilneam locatii unde se faceau lucrari....)  imi spuneam "Uite ce grosime are o sosea (autobahn, ma rog )" si nu ma puteam impiedeca sa imi aduc aminte cum la noi se punea un strat de pietris...tasat putin...pe urma ? asfaltul, direct....

Am fost in Tunisia acum citiva ani si am calatorit cu autocarul citeva zile, o excursie in Muntii Atlas...La ce calduri erau acolo, autostrada era impecabila....Sigur, se poate spune ca nu era foarte circulata, insa, masinile care circulau erau cu predilectie masini mari, era peste 45 grd Celsius la soare....si cu toate acestea asfaltul "nu era adunat" in denivelari de-a lungul axului drumului (cum e in Timisoara), denivelari care imi dau emotii atunci cind conduc motocicleta ;-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cine pretinde ca pe afara nu se intampla asa ceva ,habar nu are ce vorbeste , daca aici colegu a scos masina afara de pe sosea si prea la margine , dupa cum clar se vede dupa portiune surpata , in spania  ( film facut de un coleg ) o remorca ( si goala pe deasupra  ;D ) ia intrat picioarele cu totul in asfalt , era remorca unui spaniol si o parca in zona ind. respectiva pt statea aproape ,el mergand cu capu acasa  ( ,cel putin dupa ce mi-a povestit colegu care filmase  )  nu era nici o restrictie , daca unii se vor gasi sa caute explicatii  ;D  noroc caci colegu care facuse acolo 45 nu a patit  la fel pt prea departe nu era parcat  ;D

asa ca nu are rost sa exageram chiar in orice , dar se pare ca la asta ne pricepem cel mai bine ,sa ne denigram tara , cel putin unii dintre noi

am vazut filmulet

  a unui coleg o remorca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Sa nu uitam ca prin ardeal s-a rasturnat un autotren incarcat cu bidoane de suc si soferul ca sa le stranga repede i-a rugat pe localnici sa-l ajute si fiecare primeste 2 bidoane. In loc sa-l ajute sa le stranga mai mult furau si ala nu putea sa faca nimic la cata lume era acolo, nici politia nu ajunsese la timp ca sa nu-i lase pe infractori sa ia bidoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.