Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

batrana RABA


liviu galati

Postări Recomandate

  • Members
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

da da da ai dreptate

sa o stapanesti sanatos.....dar acum sa fim seriosi nu stiu cati sar mai intoarce la raba(niciunul)dar cine a invatat meserie pe astea RESPECT,aici trebuia sa fi intai mecanic si pe urma sofer deci astia noi si tineri(inclusiv eu  :P )care neam suit in climatronic,servo asistat,abs,....etc.....nu ne numim soferi in adevaratul sens mai avem mult de invatat....totusi ai curaj si felicitari daca ai degand sa faci treaba cu ea....acum normal ca toata lumea se uita la un cap tractor man,scania,mb ce o fi el dupa an 2005 si cand vede ce e inauntru maaammaaa ce conditi e cea mai buna meserie...curat bani multi femei etc....pentru tori curiosi care isi fac cont pe forum doar pt sa se bage in seama si sa vada ce spun adevaratii soferi ia plecati baieti ca pasageri intr o cursa cu un prieten pe intern nu neaparat pe extern.....sa vezi cum e cand te trezesti cu chingile de la rezervor intinse si rezervoru plecat in excursie.....cand te opresti langa o padure sa iti faci nevoile si ies cativa cetateni civilizati care vor cam tot ce ai la tine si in cabina si fugi cu pantaloni in vine in cabina si ii dai carje......si multe imi cer scz daca am deviat de la subiect moderatorilor si bafta la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am condus raba ,numai saviem dar  nu am asteptat niciodata salariu,aveam caiet cu bani dati imprumut,alimentam si daca nu ieseam din curte,pacat ca eream tanar si nu am pretuit bani,am realizat mai tarziu ca puteam investi in imobiliare,mergeam la discoteca la varias,sinicolau,periam in timisoara mi se pare prea cunoscut,la muzica erea mult pana scoteam bani ca nu mai pleca solistu de langa mine,,,,,,,,a fost viata ,cei care sant mai in varsta cred ca le curge o lacrima cand se gandesc la ce a fost,si mie ami curge.

Eu m-as intoarce la vremurile care au fost si nu as mai pune motoras de aeroterma la kilometraj  :P;),as pune  motor trifazat  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Uoofff...ce dor imi e de Batrana RABA  :( ...  am lucrat 7 ani pe raba .... aveam de toate pe ea ...cabina dubla - cutie cu GV.punte AB. - bena basculabila , lunga 7m. - remorca de bucuresti basculabila , plus bari de torsiune ... imi pare rau ca nu i am facut poze  :( .... am trecut prin multe peripeteii cu ea  ...probleme mecanice si altele ... dar banii pe care'i castigam cu ea ... compensau toate necazurile... ;D  ....  iar faza  ce a mai tare prin care am trecut la o cursa ... Braila-Focsani ... am facut 3 peni pe aceeasi roata in 15 km  la remorca stanga spate  >:( >:( >:(  am crezut ca inebunesc  :D  :D  :D .... plus multe si multe alte peripetii sa le zic asa  ..  La un moment dat .. am lasat Raba  si m am angajat la un  neamt la mine in oras pe TIR  .. un Iveco EuroStar Cursor ... am facut o cursa de RO-NL pe Ucraina atunci era treaba cu CEMT  ...cand am venit din cursa ...hai sa facem decontul ...ma scos gaura 100 l. mot. ... i am zis ... daca m ai luat din prima cursa cu motorina ...ii un inceput bun ... i am lasat TIR'ul in garaj si m am intors inapoi la vechea dragoste RABA .. noroc ca nu mi ocupase nimeni locul .... .pe TIR  nici bani in buzunare nu mai aveam ...

    asta i tare virgile :D :D :D

[quote author=

Eu m-as intoarce la vremurile care au fost si nu as mai pune motoras de aeroterma la kilometraj  :P;),as pune  motor trifazat  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.