Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

BISCORYNE + AEDIFICIUM CUNOASTE cineva aceasta firma ?


Postări Recomandate

  • Members

ai vorbit cu adrian sau lorena la biscoryne?iti da card de motorina si tre sa ai capul tau tractor,lucreaza cu astia de la fercam italia pe c\urse de italia anglia.platesc cand isi aduc aminte si se sta mult dupa incarcare.iti da vagoane fercam vai mama lor.iti da termene de 2 soferi ca's curse cu ikeea majoritatea.daca mai ai ceva nelamuriri intreaba.drumuri line!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

La sfarsit de luna ai sa plangi cel putin dupa 2000 Km. In contract scrie ca toate traseele trec prin Luxembrug . Dupa ce tea prins toate traseele sunt pe Franta pe nationale poate si chiar prin munti , in functie de unde trebuie sa descarci . Sunt o gramada de firme care au de recuperat bani de la ei in momentul de fata daca vreti sa lucrati pentru motorina , cauciucuri , piese de schimb luati legatura cu ei . Daca aveti nevoie de bani cautati pe altii. BISCORYNE (CIPRUS) + AEDIFICIUM (SUCEAVA) = Vlad Tepes mic copil pe langa ei . Grija mare la biletele la ordin si filele de cec in alb care le cer ca cu ele o sa va ameninte tot timpul! Si mai nou nu mai au contractul de Italia - Anglia . Au un contract cu o firma din Danemarca dar va spun ca intre colegi ca "vulpea isi schimba parul dar naravul ba" . Daca vreti  sa stati plecati de acasa de a le face lor buzunarele mari nu aveti decat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

Catre TRAIAN : Dumneavoastra probabil reprezentati firma TRACON & MAERSTE SRL , firma care ne-a provocat numai probleme chiar de la inceput, prin amenintari de genul : EU NU IES DIN ITALIA sau EU NU MERG LA DESCARCARE. Sunteti firma care a avut 2 curse cu descarcare fixa intarziate si care ati provocat un scandal monstru cu unul din partenerii nostri. Deci daca tot este sa vorbiti, va rog sa vorbiti la subiect !

Catre REBELUL : Noi nu mai lucram pe relatia Italia-Anglia de ceva timp intrucat piata s-a stricat foarte mult datorita problemelor si zvonurilor legate de situatia Angliei si a Italiei, deci nu cred ca esti foarte la curent cu activitatea firmei noastre. In legatura cu remorcile, toate remorcile pe care le sub-inchiriam noi au fost in PERFECTA STARE ESTETICA SI DE FUNCTIONARE, cu anvelope noi si contineau pachet de asistenta rutiera. Nicio remorca nu era in stare precara sau defecta. Spre finalul contractului nostru au fost perioade de asteptare, insa acesta a fost unul din motivele principale pentru care am sistat contractul, acesta si intarzierea mare cu care am inceput sa fim platiti. Spre exemplu, in acest moment avem deschisa o procedura legala impotriva partenerului nostru pentru aprox 30.000 euro care sunt scadenti din data de 27 martie 2012 si care nici pana in acest moment nu i-am incasat.

Catre toti cei interesati: afirmam cu tarie ca suntem seriosi cu firmele serioase, a caror soferi sunt disciplinati, nu mint si nu cauzeaza probleme cu clientii si a caror patroni nu acopera minciunile si modul de lucru "balcanic" al multor soferi romani. Pentru toate celelalte firme, care se incadreaza in cealalta categorie, e bine nici sa nu ne contactati pentru ca mai mult ca sigur veti primi penalitati de la noi si vom ajunge la discutii neplacute si contradictorii.

Un lucru este sigur : cand firmele nu au de lucru sau cand au nevoie de carduri de motorina si taxe totul e bine si roz, promisiunile sunt mari, dar cand este sa se lucreze la efectiv si conform unor standarde deloc greu de respectat, situatia se schimba radical de cele mai multe ori.

Cel mai bine este sa cantariti si sa decideti singuri !

Cu stima !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

daca e asa cum zici tu de ce ai de dat bani la niste firme din suceava iasi si oamenii au de recuperat bani de la voi?dati termene la descarcari de 2 soferi la un singur sofer,de ce?adriane te cunosc bine si stiu ce vorbesc si pe lorena si tot staful.niste tepari sunteti.lumea va stie si stie cat de 'seriosi' sunteti la bani.penalitati ca nu se ajunge la desc dau exemplu din anglia in italia in 30ore?

incetul cu incetul se duc de rapa toate firmele care dau tepe.cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Rebelule, daca esti tu atat de bine informat te rog sa dai si numele firmelor carora trebuie sa le dam bani, ca sa vedem situatia corect pana la capat !

Adica asa sa scrii pe forum in ascuns in spatele unui pseudonim e foarte usor, dar hai vorbeste la concret te rog !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

firma de la iasi cu un tgx verde,firma din radauti cu un actros albastru va spune ceva?brasov cu daf cf albastru...nu zic nume de firme ca ele nu au treaba.adriane...te cauta lumea sa le dai banii.mai bine le'ai da banii si ai lasa gura ca degeaba ,lumea deja te stie toata tara.cu stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Pai daca tu cunosti firmele dupa camioane e clar ca esti sofer si daca esti si sofer si patron am eu o suspiciune ca esti si din Constanta si esti si mincinos ! Poate ne spui cat de bine si corect ai lucrat !

Noi nu am negat ca am avut anumite probleme, insa in niciun caz nu a fost vorba de rea intentie si cu siguranta ca cei care au sume de incasat pe merit, fara rezerve, mentiuni si intarzieri scrise pe CMR le si incaseaza.

Restul firmelor, care s-ar considera in vreun fel nedreptatite, va puteti adresa ORICAND instantelor de judecata care daca aveti dreptate, cu siguranta va vor da castig de cauza.

Ca si concluzie subliniem doar ca de 4 ani in acelasi loc avem birouri, ca raspundem la aceleasi numere de telefon si ca nu ne ascundem pentru ca ne cunoastem bunele intentii !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

de ce o dati in vrajeala sa ametiti oamenii.firma se numeste viragi si aveti de dat 7500euro la ei avand camion la voi cu nr de inmatriculare SV94SAM.cand a fost radu sa va caute la bucuresti si v'ati baricadat in birouri cum a fost?si tu si lorena,amandoi.le dati carduri de motorina si apoi oamenii platesc facturi enorme si voi va recuperati tva.ati dat tepe la cel putin 10 firme.raspundeti la telefon?cand va suna sa dati curse cum ziceati?lucram pt asta eu si colegii mei si cursa venea dupa 24 ore.cand a stat camionul la ikea in daventry 7 zile fara sa'l descarce cum a fost?o sa va impuste lumea cand va prinde teparilor.astea is argumentele cu nume de firma si fapte reale.fugiti de ei cat puteti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua... sunt din Tg. Mures, am permis de conducere B,C, E, atestat TIR, agabaritice, ADR, card tahograf. Caut urgent si eu un partener cu experienta pe comunitate,  pentru a lucra in echipaj si de la care sa "fur " putina meserie. Pt. contact 0747279157 , 0749515458 sau  sisif2006@yahoo.com. Va multumesc anticipat.

pana sa furi meserie...vad ca furi ceva curent tu....nu vezi ca aici se discuta probleme grave?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.