Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

export masina radiata in italia


duicug

Postări Recomandate

  • Members

Am cumparat un golf 4 din Italia, radiata, si vreau sa o aduc in Romania pentru inmatriculare.

Din experientele voastre care credeti ca este cea mai avantajoasa modalitate ? Multumesc!

Daca mai te intereseaza inca...

Iei nr din germania valabile 5 zile .

Gasesti pe net, ti le trimite prin curier rapid.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Faza cu numerele din Germania se poate face doar daca cumperi masina din Germania. Masina respectiva este radiata ,deci nu se mai poate circula cu ea pana nu se inmatriculeaza. Nu cred ca are nevoie de puscarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

  DafXF: in Germania(parc auto) toate masinile sunt radiate. cumperi nr. le iei la subtioara si hai sa cautam masina.

  cred ca nu ai adus niciodata masina din Germania.

duicug:  iati nr. de tranzit nemtesti si vino linistit acasa.  cand cumperi nr. se cere numele cumparatoru-lui nu seria masini.

drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Faza cu numerele din Germania se poate face doar daca cumperi masina din Germania. Masina respectiva este radiata ,deci nu se mai poate circula cu ea pana nu se inmatriculeaza. Nu cred ca are nevoie de puscarie!

Gresesti !! Informeaza-te inainte de a-ti da cu parerea !

Nr germane de 5 zile sunt valabile chiar daca masina nu are verificare tehnica si pot fi puse pe orice masina din CE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...
  • Members

Atentie cu numere provizorii de germania de 5 zile(cele galbene). Era functionala metoda, am vrut si eu sa o pun in practica insa am fost avertizat ca din nu stiu ce data(de curand, oricum), Ungurii nu mai permit tranzitul cu astfel de numere(cele galbene. Cele rosii sunt Ok). Drept urmare cei care incalca aceasta regula, li se ridica numerele iar masina vine depozitata intr'o parcare de unde o mai iei doar cu platforma si bineinteles, amenda de rigoare.

Precizez ca sursa NU e Oficiala insa e de incredere.

ma astept sa scrii fara litere gen chat,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.