Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ajutor incepatori in constanta


Postări Recomandate

  • Members

salutare colegii,exista in constanta firme care sa angajeze soferi incepatori(soferii care tocmai ce au luat permisu de C , CE, si atestatul) majoritatea cer e3xperienta dar unde trebuie sa o facem?cel putin pt mine la inceput nu conteaza catzi bani iau ma intereseaza sa fac experienta,pe ce masini se lucreaza daca gasesc de munca in CT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Members

experienta o faci pe masini mai mici gen duba, pe camioane mici de distributie sau pe basculante.

rar gasesti ca cineva sa iti dea camion de mare tonaj fara sa ai experienta. mai este vorba si de noroc, poti cauta patroni care au 3-4 masini si care nu isi permit sa plateasca un sofer cu experienta si atunci ia soferi fara experienta sa ii plateasca mai putin. multa bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

chiar nu vrea nimeni sa ajute cu o informatie?

cauta pe camioane....pe rabe pe santier inchis sau deschis.....pe masini de gunoi....vidanjari etc....DC VRETI SA PLECATI PE TIR?....CHIAR NU INTELEGETI CA DACA STATI 9 ORE IN CLUB TREJI NU INSEAMANA CA POTI CONDUCE 9 ORE 40 DE TONE ???:o:o........NU DEGEABA NU ANGAJEAZA FIRMELE SOFERI CU EXPERIENTA 0......EU mam angajat pe raba MAN 35.400 pt inceput......si e bine.....o sa ma duc si la masina de gunoi si la orice numai sa prind experienta....cei care ies din scoala si in 1 an vor sa plece pe tir sunt niste incostienti....si nu meritati a fi soferi!!!.....hai bafta ca mam enervat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

andrei78 vad ca la profil ai scris ca esti din ct,poti foarte frumos sa te duci sa colinzi prin oras la sediile firmelor si sa intrebi sau daca nu cauta pe google numerele de telefon si suna poate ai noroc si vor accepta varianta ta numai astepta sa primesti vreo informatie ca iti pierzi timpul...cat despre romanu1 vad ca tu ai ceva cu vitanjele si rabele,prima m.a amuzat dar fiecare face ce doreste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@romanul1, te aprob in ce spui vis-a-vis de modurile de a incepe sa castigi experienta, chiar eu am depus un CV la o firma de salubrizare, numai ca acestea fac angajari in perioada primaverii (aici pe litoral) pentru sezon. Eu continui sa caut aici pe plan local, am gasit la o firma, sa vedem luni, ma prezint la interviu + proba condus, ce ma sperie este faptul ce sunt camioane DAF si au un schimbator si un mod de a schimba f. ciudat d.p.d.v. al meu pentru ca eu am condus numai renault si iveco stralis si faceai trecerea  intre game prin bataie.  Sper sa ma descurc, chiar raspunsuri legate de chestiunea asta cu schimbarea treptelor la DAF cautam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

andrei78 vad ca la profil ai scris ca esti din ct,poti foarte frumos sa te duci sa colinzi prin oras la sediile firmelor si sa intrebi sau daca nu cauta pe google numerele de telefon si suna poate ai noroc si vor accepta varianta ta numai astepta sa primesti vreo informatie ca iti pierzi timpul...cat despre romanu1 vad ca tu ai ceva cu vitanjele si rabele,prima m.a amuzat dar fiecare face ce doreste

nu am ceva cu rabele sau cu masinile de gunoi sau vidanjari dar e mult mai usor sa gasesti de lucru pe astea....pt inceput.....nu iti cere experienta ....eu la asta mam referit e greu sa te angajezi cu 1 saptamana de permis......bafta si drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.