Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

MI S-A FURAT UN TIR DE ZAHAR!!!!!!!!!


Postări Recomandate

  • Members

??? PE data de 27-04-2012 un camion de la acesta firma reprezentata de dl.CAZAN GHEORGHITA MIHAI a incarcat conform comenzii de transport din data de 25-04-2012 din SK-Bratislava pentru BG-Sofia-23t zahar paletat,pentru Bulgaria cu descarcare astazi 30-04-2012 ora 13,00.Vineri dupa incarcare am solicitat CMR scanat din SK l-am primit (dupa cateva insistente).Dl CAZAN ne-a informat ca cel tarziu luni dimineaza camionl va fi la descarcat(mentionam ca sunt in jur de 1300km).De vineri dupa-amiaza incercam sa il contactam pe dl CAZAN la numerele care le avem ale firmei si ale sale dar nici un raspuns,avem un nr de telefon al soferului care de asemeni este inchis-nr dl CAZAN-00420571164103,cel de pe bursa nu este valid.Marfa in acest moment nu a ajuns,nu avem nici o informare asupra pozititei camionului cu numerele-1Z86169/2Z83387,CAND VA AJUNGE LA DESCARCAT-DACA VA MAI AJUNGE VREODATA.In urma discutiilor telefonice dl.Cazan ne-a asigurat ca nu vor fi probleme cu livrarea,dar aceqsta lipsa totala de comunicare nu face decat sa ne strice imaginea in fata unui client foarte serios,care plateste imediat,am aflat ca in 30-04-luni a furat  o firma din oradea acelasi camion cu aceleasi numere un tir de 20t de kiwi,am anuntat politia,dar.............totul e de durata firma se numeste CRGO NV-are sediul in CEHIA,dar actionarul roman cu experienta.........

Scania alba este capul tractor, nr. inmatriculare: 1Z86169

Semiremorca : KOGEL  gri  nr. inamtriculare :    2Z83387                               

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deci este postat incidentul si pe bursa transport,peste tot,din pacate cam asa stau lucrurile-adio zahar,noi ceream informatii despre firma camion etc,doar pubilcand si cerand ajutor si de la altii mai aflam informatii,pe bursa transport cum l am publicat cum au sunat oameni pagubiti,in Romania au furat 3 tiruri de marfa,nu crezi pana nu ti se intampla asta e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

acum am vazut ca este postat la incidente de transport,nu am raspuns acolo dar va raspund aici,,,,,,,ce este ieftin miroase'' cand cineva accepta o suma mica pt un transport trebuie sa va intrebati de ce accepta

o verificare a firmei va spunea din start ca are abonament pe 3 luni ceace spune multe

va doresc sa va recuperati zaharu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va doresc sa reusiti sa va recuperati zaharul, cam nasoala intamplarea, pentru furturi la Biserica dati un pomelnic la parinte si mai faceti si dvs. Acatistul Sf. Mare Mucenic Mina, care va returneaza obiectele pierdute sau furate. Sa va ajute Dumnezeu! Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da ...bine ar fi sa-i prinda politia pe acesti talhari , la vrajitori poti tot merge caci ''ce-i furat e dat si ce-i pierdut e vandut''.Acum nu cred ca mai circula ei cu numerele alea de inmatriculare bine ar fi sa-i vedem prin parcari,doamne ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Inteleg ce vrei sa spui singurel, doar ca preotii care te-au botezat si pe tine nu sunt vrajitori, asa ca...banuiesc ca nu vrei sa spui ca in loc de botezat ortodox, ai fi fost cumva vrajit! Sper sa nu te superi dar stiu sigur ca am dreptate! Multa sanatate iti doresc! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va doresc sa reusiti sa va recuperati zaharul, cam nasoala intamplarea, pentru furturi la Biserica dati un pomelnic la parinte si mai faceti si dvs. Acatistul Sf. Mare Mucenic Mina, care va returneaza obiectele pierdute sau furate. Sa va ajute Dumnezeu! Doamne ajuta!

Termina cu prostiile! Ii dai omului sperante false (in cel mai bun caz).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Va salut pe toti,unii spun ca nu am dat un pret corect la 1200km am dat 1350 euro ,pe bursa pe aceeasi relatie se da 1100 euro (va rog verificati),altii spun ca nu am vefificat firma-desigur ca am verificat-o-in VIES,au site -ul lor au si o sectiune referinte am verificat si acolo,au si asigurare CMR am verificat si acoo lpolita valabila,sa spunem ca noi am fost naivi-dar imaginati-va ca pe 23 a incarcat acelasi camion,sofer carne 20t din germania catre Bucuresti(a aparut si asta pe bursa deja),pe 26 a incarcat acelasi camion sindrila pt Sfantul Gheorghe,pe 27-zaharul nostru,pe 30-04 din Italia 20 tone de kiwi pentru Bucurest-in intervalul 23-27+30 aprilie 4 firme total diferite au fost pagubite de aceeasi firma,camion sofer etc.In urma plagerilor depuse autoritatile romane cu ajutorul interpolului sper sa gaseasca macar o parte din aceasta retea.Noi am pierdut marfa,am pierdut contractul si increderea clientului nostru a carui imagine a fost la randul ei prejudiciata in fata clientuli final.Concluzia este una trista toti cei implicati au avut de suferit,pe acesta ruta am colaborat cu multe firme din Romania am platit imediat dupa descarcare nu la termen,deci asta e.Multumim tuturor care ne sustin,dar am fi incercat si mai mult sa cautam detalii sa stiti ca surprinzator dupa aceste postari peste tot s-a descoperit acesta inselatorie si furt de proportii vorbim pana in prezent de 100 tone de marfa furata,si cercetarile continua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Sincer imi pare rau pentru pierderea suferita,si tot sincer cred ca este posibil sa fie zarita aceasta masina,remorca pe undeva si atunci din colegii nostri sa va anunte,pentru ca de fapt acesta a fost mesajul dvs,daca am inteles corect,bineinteles.Hoti sunt pe oriunde dar sa speram ca sunt prinsi,succes

ps=e posibil sa foloseasca acelasi numar,numere mai multe masini,altfel nu ar putea aparea aceste incarcari rapide,deci e bine sa folositi si marca masinii si pe celelalte forumuri unde discutati acest subiect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu am vrut sa fiu rautacios ,stiti bine unde sa gresit,santeti caraus din cate am vazut dar nu e treaba mea  ;),pana nu ne lovim de necaz lasam totu la voia intamplari dupa ce ne lovim facem selectie ,triam cu cine lucram si cu cine nu,,,,,,,,stiti bine ca un transportator care se respecta este trimis in gol si la 500 km ,,,de ce?  pentru ca este un transportator care nu trebuie sunat unde e ,ce face ,cum face etc..........dar cum spuneati naivitatea se plateste      BAFTA IN CONTINUARE  ...cred ca marfa se afla totusi intr-un depozit,este prea mare cantitatea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.