Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Caut coleg sau scoala care sa ma invete manevrele


Postări Recomandate

  • Members

Caut coleg sau scoala de soferi care sa ma invete manevrele de parcare si cuplarea/decuplarea semiremorcii. Ma deplasez in tara, platesc la ora. Intentionez sa ma prezint la o proba pentru angajare, insa am condus doar camion cu remorca.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

As face practica prin Romania daca as avea unde. Nici pe septica nu te mai ia nimeni fara experienta. Unde sa fac practica asta?

tu vrei doar practica sau vrei si sa te angajezi?

am auzit ca la Hartl angajeaza fara experienta si te invata ei  ;)

si-ti da si 600 de euro salariu pe luna... marfa!

si eu imi bag dosaru la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

dupa umila ta parere ce e mai complicat, camion+remorca sau TIR cap tractor + semiremorca? daca zici ca ai mers cu camion+remorca ar trebui sa sti sa dai cu spatele sa faci manevre, cel mai greu ansamblu de manevrat este cea cu protap(vartej) camionul cu remorca. Tir-ul e destul de usor de manevrat, doar lungimea cel face mai dificil, insa in rest e destul de simplu, nu vad ce ti-ar fi asa greu, daca zici ca ai mers cu celelalt ansamblu. Cine stie sa mearga cu remorca vartej, stie sa mearga si cu tirul si sa-l bage unde este nevoie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Caut coleg sau scoala de soferi care sa ma invete manevrele de parcare si cuplarea/decuplarea semiremorcii. Ma deplasez in tara, platesc la ora. Intentionez sa ma prezint la o proba pentru angajare, insa am condus doar camion cu remorca.

Multumesc.

Tati  ... daca ai condus camion cu remorca ... esti jupan ! ... nu cred ca mai trebuie sa te umilesti pentru o manevra de doi bani  ... ai incredere in tine ... capul sus .. si mergi la oricare interviu din lume !!!

Eu personal  am inceput pe Saviem cu remorca .... si cand am urcat pe cap tractor .... crede-ma mi s-a parut mult mai usor !!

Putin curaj ...  si din partea mea ... MULT SUCCES !!!~

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ai nevoie de putina atentie ,calm si incredere in tine....nimeni nu s-a nascut invatat....dupa cateva manevre cu masina goala intr-o parcare mare o sa-ti dai seama ca nu e chiar asa greu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.