Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva despre WILLIAMS LOGISTIC Ramnicu Valcea


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Ieri am trimis un mail la aceasta "firma" si astazi am primit lista cu documentele necesare+300 ron,bani care cica ii dau inapoi la primul salar [dupa parerea mea ii mai vezi la pastele cailor]. Eu le-am transmis sa-si caute alta modalitate de a face bani!!!Drumuri bune si sa auzim numai de bine!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut!

Ce a facut prietenul tau? A fost la WILLIAMS LOGISTIC Ramnicu Valcea

Poti sa dai ceva informatii?

Am fost sunat si eu si nu stiu ce sa fac. Mau chemat acolo si eu sunt din Tulcea.

Multumesc

Bani ceruti inainte = TEAPA.Nu mai puneti botul la prostii de astea ca va frigeti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna dimineata!

Mie nu mi-au cerut bani, doar actele necesare si acolo voi face viza medicala.

Daca stie cineva ceva concret:

-Ce masini au? cu cine lucreaza? cum platesc? cit se sta pe comunitate si cat acasa? ETC...

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Prietenul meu a facut actele tot sa mearga la ei si cand a sunat ia spus ca ai da un nr. de cont sa puna 600 Ron si dupa il contacteaza ei dar i-am spus cum sta treaba din ce am auzit pe aici si sa lasat la mana lui...  Multumesc celor care mi-au raspuns ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii! Eu am fost marti (12 iunie) la ei si am facut fisa medicala pe care am platit-o ( 300 ron ) si am mai dat 300 ron pt traducerea actelor de la dosar si legalizare,bani pe care mi-au dat factura.Acum astept sa imi trimita contractul prin posta.Se plateste 1750 E,trei luni plecat cu trei saptamani acasa cu 60 % din salariu.Masini Volvo, Scania,Mercedes friguri si transcontainere .Se pleaca la sfarsitul lunii pe 27.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

fratilor,eu sant din  braila,m/au sunat de la firma si mi/au spus sa ma prezint la valcea la sediu cu actele pe care le cer si 6milioane.bun......am ajuns la valcea cu maxi taxi 1mil.,am ajuns la firma cu actele,era o secretara acolo intr/un birou situat intr/o scara de bloc in spalator.in fine asta nu a fost nimik ,am prezentat actele s/au pus la un dosar si au urmat inca doi baieti,apoi a venit sefuuu......a inceput sa vorbeasca multe si multe totul credibil va dati seama k am acceptat sa dam banii.mai departe prea frumos sa fie adevarat,in fine printre altele ce am remarcat asa zis seffuu spunea "lucram de 5/6 ani pe scandinavia "etc.etc.iar pe factura care ti/o da scrie k firma e infiintata15/05/2012.(teapaaa).si multe alte chestii dar ma plictisesc scriind.in concluzie sa ne organizam toti care am dat banii sa mergem peste ei acolo sa vedem ce facem,k eu unu zic k e teapa deaia nationala,nu stiu ce tupeu au sa faca asa ceva,au soala de escroci facuta la paris pe undeva.intrebare>a plecat cineva?,lucreaza cineva la ei sau cu ei pe scandinavia?va salut si vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna.Firma williams logistic este o teapa pe fata.Directorul este un barbat cu 2 dinti in gura care incearca sa faca un ban de pe urma naivitatii unora.Am fost personal la valcea cu dosaru,biroul se afla intr-o uscatorie al unui blok dintr-un cartier darapanat din valcea........NU VA RISIPITI BANII DEGEABA!!!!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegii!Eu am fost la Valcea in data de12,de luni am tot sunat la firma dar nu am reusit sa stau de vorba cu asa zisul ''sef'',decat cu fetele de la birou,care mi-au zis ca e foarte ocupat,le-am cerut un nr de tel de-al lui si nu au vrut sa mi-l dea asta pana azi cand ma sunat el si mi-a spus ca dosarele soferilor se proceseazain regim de urgenyta si ca azi ia o parte din dosare si ma suna dupa masa sa-mi zica daca a iesit si al meu sau nu.Asa cum a zis colegu jumi 13 daca e teapa sa ne unim cat mai multi si sa mergem peste ei.Va salut si ne mai auzim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal col.sant din nt.am fost si eu la valcea cu un coleg,si ,,,directorul,,,un (pacalici)dupa oarerea mea a zis ca actele mele nu sant an regula mai exact fisa med.a zis sa o facem la ei ca au contract cu oclin.de acolo eu i am raspuns ca fisa e facuta de o clin.specializata an domeniu si daca nu o accepta nu ma angajez.colegu sa dus si a facut fisa med.la ei,asteapta contractu de la ei,sant sigur ca e teapa bani dai la curve annainte,rugamintea mea e sa va vedeti de treaba,faceti ce vreti cu banii vostri nu le dati lor.

n

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salutare,,fratilor deci va/ti convins cu firma asta de 2 lei,e teapa pe bune,cu scoala de escroci baieti,,,deci sefu ala are un tupeu fantastic de se risca el asa sa tepuiasca atata lume.va explic asa cum sta treaba,el se scoate asa,,,gandesc eu ,,ai facut fisa medicala 3mil.corect..iar cu aia 3mil.ramasi de la fiecare asi face dintii,,,adik zice k nu sa aprobat dosaru intelegeti k sa nu ai ce sai faci.dar solutia nu e asta,cum am zis si mai sus haideti sa ne unim toti acei care au dat banii si sa mergem peste ei acolo sa vedem si noi ce se face cu banii pierduti sau sa punem un avokt sa se duca peste el acolo,,,,ganditiva,,,si haideti sa actionam pana nu termina ala dintii si pleaca in lume si nu mai gasim nici firma si nici camioane ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut dragi colegi.Ce nu inteleg eu cum pot fi unii colegi atat de naivi de se lasa asa usor pacaliti tocmai de un ,, pacalici,,ca sa-l citez pe un coleg ,acum cu atata informare care se gaseste pe net nu cred ca se mai poate sa se lase asa usor dusi de nas de asa zise firme fantoma.Va doresc multa bafta la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi...eu am fost pe 1 iunie la ei...am factura cu numar mic de inregistrare deci printre primii...acolo cand am ajuns a inceput directorul sa imi explice...sa vorbeasca continuu..totul parea ok...am plecat cu el sa fac analizele, card la banca romaneasca ptr salariu...dupa ce am terminat cu tot mia zis ca pe 20 iunie trebuie semnat contractu si pe 23 e plecarea ramanand sa ne auzim la telefon...acum eu avand deja un loc de munca a trebuit sa imi dau demisia sa fac preavizu de 15 zile...timpul era perfect pe 19 am incheiat activitatea la firma unde lucram si pe 20 semnam contractu asa cum am vb cu directorul...cand am sunt la valcea mi sa zis ca este de cateva zile angajata secretara aceea si ca domnul director ii zisasa sa ne spuna la toti ca dosarele sunt la procesare...vineri am primit un telefon de la ei sa ma anunte ca dosarul meu a iesit de la procesare e in regula si ca pana pe 30 imi trimite contractul (posta sau curier) sal citesc sa il semnez si sa ne mai auzim la telefon..Am intrebat cand va fi plecare si mi sa spus ca imediat ce se strang persoane ptr un autocar ca nu poate sa ma duca doar pe mn...acum astept..contractu sa vad ce scrie in el....daca mai stiti ceva spunetine daca e tzeapa hai sa ne unim sa mergem peste ei...macar sa numai ia si altii tzeapa daca este intradevar tzeapa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.