Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Stie cineva despre WILLIAMS LOGISTIC Ramnicu Valcea


Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua,

Au fost mai multe reclamatii pentru aceasta firma. S-a facut dosar penal si s-a trimis la parchet. Acum se fac cercetarile. Sper sa nu dureze foarte mult sa mai fie inselate si alte persoane. Multumesc! P.S. Persoanele care sunt in aceeasi situatie cu mine sa depuna plangere la politie. Cu cat mai multe plangeri cu atat dosarul se va solutiona mai repede si "domnul" Rosculete va fi oprit din fraude. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Nu a plecat nimeni nicaieri prin firma NENOROCITULUI asta. Cred ca are ceva probleme mentale , dak tot continua sa dea anuntzuri  false. Acele contracte de mediere le poate face orice persoana. Problema este atunci cind cineva le semneaza si isi asuma o responsabilitate. Oricum , eu nu sufar dupa acei 300 ron , dar asta o sa aiba destul timp sa se gindeasca la toti cei care au " muscat " momeala . Asteptam sa se finalizeze cercetarile si sa inceapa dansul  cu NENOROCITUL DE ROSCULETE. Poate ca el nu stie ca si inselatoria se pedepseste in RO. precum si ABUZUL DE INCREDERE , FOLOSIREA NUMELUI ALTEI COMPANII , ETC. Toate vor veni la timpul lor , indiferent cit v a dura.

Incercati sa nu v a mai faceti sperantze la firma asta

.                                  O zi buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu am auzit la radio joi ca un barbat este retinut pentru 29 de zile si o femeie care este in libertate,acum nu stiu ce firma este ca nu a spus cum se numeste dar a zis ca este din Ramnicu Valcea si se ocupa cu plasarea de forta de munca in diferite tari din EU.A mai spus ca avea sediu intr-un apartament si dupa ce lua banii de la oameni nu mai raspundea la telefon,din ce am citit de aici de pe forum eu cred ca despre ei este vorba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
  • Members

    Eu detin un Srl cu domeniu de activitate transport persoane cu microbuse 8+1 locuri,am luat legatura cu dansul si mi-a zis ca totul ii ok ca putem colabora tocmai pt a va transporta pe Dvs. soferii in tarile scandinave.mi-a trimis o comanda de a fi prezent in autogara din Filaret cu termen 2 zile cu destinatia Suedia cu tranzit prin Danemarca unde trebuia sa ma intalnesc cu el,as fi si semnat un contract cu firma mama si as fi fost si platit pentru aceasta cursa.I-am raspuns  "d-lui"  Ion ca masina se va afla la dispozitia lui doar in momentul in care imi plateste un avans de 50% din valoarea totala a facturii fiind la inceput de colaborare,a zis ca ii ok si i se pare corect sa fie asa,factura i-am trimis-o prin fax si pana la sf lunii trecute m-a tot dus cu zaharelul cum ca imi plateste,ca momentan nu ii in tara,ma tot suna cu prefix strain sa imi dea impresia ca ii tot pe afara,etc., banii nu au intrat in contul firmei mele niciodata.La sf. lunii l-am contactat si inca odata m-a asigurat ca voi fi platit,doar ca in acel moment nu era posibil deoarece avea un control de la garda financiara si ca a 2 zi banii imi vor fi trimisi.Am anulat factura in ultima zi a lunii si de atunci nu am mai auzit nimik de el.

    Concluziile le trageti singuri ,drumuri bune tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

Am fost astazi la Politia Municipala din Timisoara si am depus plagerea penala.Ei m-au contactat ieri de catre un comisar si au trimis dovezile si declaratia la Ramnicu Valcea.Sunt interesat sa iau legatura cu alte personale care au depus plangerea penala si s-a consituit ca si parte civila si au luat legatura cu un avocat care sa ne reprezinte la comun.Este posibil sa fiu plecat din tara peste ceva vreme si am nevoie de un reprezent legal.

Dl Rosculte este arestat pentru inselaciune si alte infractiuni.

Pedeapsa pentru inselaciune este intre 3 si 15 ani de inchisoare daca este dovedita conform linkului pus de mine mai sus referitor la infractiunea de inselaciune.

Adresa mea uzuala de email este adrianttm27@hotmail.com. Nr de tel nu pot s il fac public aici pentru ca sunt si persone care se plicitisesc ingrozitor cateodata  ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.