Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ce patesti daca depasesti un tir pe partea dreapta!


Postări Recomandate

  • Members

1. Ce cauta camionul pe banda 2 ?

2. S-o fi uitat in oglinda inainte de a trece pe banda 1 ? Ca de semnalizat nu a semnalizat la schimbarea benzii!

3. Daca a facut-o intentionat .....si mai ales ca nici macar nu a schitat sa incetineasca .... parerea mea ca e un posibil criminal !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cauta sa-l depasasca pe celelalt, la inceputul filmuletului se vede ca il mai depasea unu, a vazut semnul ca se ingusteaza drumul si a incercat sa revina pe prima.

intrebarea este cum de nu a luat turismul si pe lateral, de obicei il agati pe aripa din spate dupa cate il iei in botul camionului

sincer nu prea imi dau seama cum s-a intamplat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

am bagat turismu pe marginea drumului,acesta a franat brusc,rotile ramase pe carosabil au avut aderenta iar cele pe pamant nu au avut,si asa a iesit aceasta derapare,,,,,,,,,,,si acum vine intrebarea,,,,,,,,,,,1  ,de ce turismu a circulat cu 70-80 km /h,,,,,,,2,,de ce soferu tir nu sa asigurat la revenirea pe prima banda,,,,,,,,intradevar soferu de tir e criminal,si avem multi ca el in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

johny...poate iubesti tu tara aia de ratati prea mult...usa...da accidentul e in australia...si are si logica acum accidentul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

Eu stiam ca in Australia se circula pe stanga.Dar poate aici e exceptie :-??.Eu sunt ucrainean adica tin de URSS deci nu am cum sa le simpatizez tara!  :P :P :P

Bine tovarasu Джонни (johnny). ai dreptate. dar nici nu contestam faptul ca se merge invers in australia. doar ca daca te uiti atent prima data cand ajungi in anglia ai sa vezi ca nimeni n-are nici o problema sa mearga pe orice banda a soselei. cel putin in depasire. eu spun ca nu avea logica daca era camionul cu volanul pe stanga. era chiar sub nasu lui si era imposibil sa nu-l vada, ceea ce facea acest gest din accident in act criminal. asa ca-l cataloghez ca si un accident oarecare, i se poate intampla oricui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ASA LE TREBUIE SMECHERILOR, EU LE PREFER MOARTEA, POATE SE MAI IMPUTINEAZA, IN REST DACA AI BANI E BINE DACA NU MORI DE FOAME. PESTE TOT

damyanoss fiecare mai facem smecherii la volan (cel putin odata in viata)

asa ca nu iti dori moartea ;) ca, la fiecare se intampla ! :| Chiar la fiecare, crede-ma !

Noi soferii trebuie sa NE AJUTAM unii pe altii si sa contribuim la buna conduita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

damyanoss fiecare mai facem smecherii la volan (cel putin odata in viata)

asa ca nu iti dori moartea ;) ca, la fiecare se intampla ! :| Chiar la fiecare, crede-ma !

Noi soferii trebuie sa NE AJUTAM unii pe altii si sa contribuim la buna conduita

bine zis Paul...nu cred ca exista vreun sofer care sa nu fi facut vreo smecherie vreo ilegalitate fiind constient ca ar putea avea urmari grave

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si eu mai obisnuiesc sa ai speri ,dar ma uit in oglinzi sa nu pateasca nimic,,,,,,,,,,,ce parere aveti de turisme care circula cu 30-40 km /h  in localitate pe banda a 2a si eu trebuie sa depasesc [devansare] pe dreapta cu riscu de rigoare,,,,,,,,,,,oare nu merita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Bine tovarasu Джонни (johnny). ai dreptate. dar nici nu contestam faptul ca se merge invers in australia. doar ca daca te uiti atent prima data cand ajungi in anglia ai sa vezi ca nimeni n-are nici o problema sa mearga pe orice banda a soselei. cel putin in depasire. eu spun ca nu avea logica daca era camionul cu volanul pe stanga. era chiar sub nasu lui si era imposibil sa nu-l vada, ceea ce facea acest gest din accident in act criminal. asa ca-l cataloghez ca si un accident oarecare, i se poate intampla oricui.

Corect ai dreptate...Probabil nu s-a uitat.S-au era as de obosit incat nu l-a mai vazut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

OMENIA!Unde este omenia?Eu sunt de parere ca in primul rand suntem oameni si apoi soferi!Cei doi prezentati sunt doi criminali.Nu pot sa concep ca din cauza unei ambitii (tampite) un om sa ajunga sa-si piarda viata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

s-au inmulti fiarele pe strazi si prostia cat cuprinde. Prea multi retarzi pe soselele lumii. Ma uit in fiecare zi in trafic, cand mergi si tu constant cu o anumita viteza, sa gaseste cate unu sa te blocheze pur si simplu, ori merge incet, ori dintr-odata franeaza brusc si face undeva la dreapta sau la stanga. Altii te depasesc si apoi merg ca melcu, nu-i inteleg pe oamenii astia ce e in capu lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.