Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

către toţi şoferi profesionişti!!!!.


florin_dune

Postări Recomandate

  • Moderators

Victor, nu stiu de unde ai tu o aversiune asa mare pentru cei cu vechime in meserie.

E o problema personala pana la urma.

Ceea ce iti spune cel care a deschis acest subiect e adevarat si de bun simt.

Imi permit sa-ti citez ce a spus.

"Un sfat va dau! Indiferent de experienţă pe care o aveţi,dragi mei! Nu mai lucraţi pe bani puţini la firmele româneşti! Nu faceţi decât sa ne batem joc de noi!Am 43 de ani,nu lucrez decât de trei ani ca şofer pe comunitate,dar va spun sincer,e foarte greu! Sa stai în camion ,sa dormi sa mănânci,etc,etc, sa nu-ţi vezi familia,şi sa nu dormi în patul tău,pentru câţiva bănuţi la firmele româneşti,eu zic ,ca nu-ţi baţi decât joc de viata ta!!!!!. Ani trec pe lângă noi şi cu ce alegem!!!!!! Sa nu mai spun de riscuri. Căutaţi ca o sa găsiţi,nu renunţaţi uşor,şi vă lăsaţi călcaţi în picioare de hoţi!"

Asta a scris cel care a deschis subiectul.

Daca vreti sa-l luati ca si sfat e ok, daca aveti ceva de comentat pe text in sine e ok dar daca deviati intr-o discutie aiurea ne vedem obligati sa inchidem subiectul si sa va rugam sa deschideti altul in care sa va razboiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 53
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • Members

Eu unul nu te iau in masina Victor, daca tipi asa :))

Ce ti se pare deplasat ca cel care te ia in cabina sa stea stresat?! doar e viata lui pe mana unui om care n-a condus ... nu vad de ce ar fi stresat

Si nu va mai cramponati asa cu salariile

In curand o sa vina afganistanii si pakistanezii la noi ca doar i-am democratizat ... cat crezi ca ia un irakian pe acelasi post?! probabil 500 $

Daca aude ca aici castiga 1000, mi-am pierdut slujba ... si ma voi trezi in postura neamtului.

Acum cativa ani au venit niste chinezi la mine in localitate si au ridicat niste blocuri ... lucrau la juma din banii unui om de la noi ... asa e peste tot in lume

Victor, nu numai in soferie e asa ... daca te angajezi faiantar, crezi ca in momentul cand pui prima placa o sa-ti faca cineva statuie ca esti zeul faiantarilor?! NU

O sa iti bage adeziv dupa gat si o sa puna fire pe jos sa te curentezi putin (astea-s ultimele in moda de botez la faiantari) ... doar esti incepator. Si daca ceri adeziv, o sa ti-l faca ,, prost,,. sa te boteze in noua ta calificare ... astia sunt oamenii ... nu doar romanii

E adevarat ca la romani, prosti pe metru patrat sunt mai multi ca in occident, dar nu pentru ca aia nu ai idiotii lor ... ci pentru ca acolo sunt legi pe care daca nu le respecti, scoti banul.

Stai calm ... linisteste-te ... incarcate cu energie pozitiva ... gandeste pozitiv, crede

Si sansa va veni

Desigur, nu pe 3000 de euro, dar va veni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.