Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ador sunetul asta


Andreas Gluck

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

    Motorul asta nu mai are nimic original in el!Ca sa ridici un motor la 2000-2500HP modifici cam totul!Nu stiu ce a modificat Nicolas la camionul lui(camionul apartine lui Nicolas Gagnon)dar un cunoscut de-al meu si-a pus 2 motoare Detroit de barca(V12 fiecare)pe freightliner-ul lui Argossy ca sa ajunga la........5000HP!Consumul.....150l/100km(pentru amicul meu).Daca Nicolas mi-ar spune ca are un consum de 100% nu m-ar surprinde!Oricum,astea nu sunt camioane care muncesc,sunt doar camioane de curse!La aceleasi curse la care participa astia cu bani pot sa particip si eu,doar ca la clasa open,motoare nemodificate.....Bineinteles ca eu nu pot sa fac spectacolul pe care il fac ei,bineinteles ca eu cand"ard cauciucuri"nu ard Michelin-uri noi noute(ca nu-mi permit,si n-am nici sponsori),ard cauciucuri vechi,pe care le-am avut pe camion si cu care nu mai circul ca nu mai sunt in limitele legale si bineinteles ca nu-mi permit sa ma duc la toate cursele la care se duc ei!(anul trecut am fost doar la Sanair,anul asta ma duc din nou si s-ar putea si la Saint-Tite,(daca se tine).Dar eu ma duc pentru placere,pentru atmosfera,nu ca sa castig!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

    Stai linistit ca eu nu am 5000HP!Din pacate n-am nici macar 500!Urmatorul camion il cumpar pe la 500-550HP!Eu particip la curse la clasa open,motoare nemodificate,unde participa si alti amarasteni ca mine,dar doar de distractie,nu castigam nimic,cand am participat la Sanair am castigat un tricou si o sapca,numai taxa de inscriere a costat mai mult(70$)!Nu mai calculez motorina,uzura camionului,mesele la restaurant in cele 2 zile(calificari+cursa propriu-zisa).Dar,cum spuneam,o fac din placere,daca ar fi dupa mine as participa la toate cursele din America de nord care au si clasa open(amatori)diar ca bugetul nu permite!Consoarta mi-a pus limita la 2 curse pe an,bineinteles cele care sunt mai aproape de casa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.