Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Volvo 480-500


hermanflorin483

Postări Recomandate

  • Members

Daca a condus cineva volvo de 480 sau 500cp cutie automata I-shift sa imi spuna cum trage cum consuma,etc.Am posibilittea sa iau un 480 din 2011  sau un 500 din 2011 in leasing,cu 100.000km.Doar eu o sa lucrez pe masina.

                                                                                                        Va multumesc,drumuri bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu stiu cum se comporta(480-500) dar pot sa-ti spun ca am mers cu 460 automatic(nou) si avea un consum mediu de 31-32%(gol-plin).

Acum depinde si foarte mult cum il expoatezi pe automatic(avand in vedere ca are optiuni de power-economic sau manual sub forma joystick).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • Members

lucrez pe unu de 600 FH 16 I Shift se cara bustean cu el este 6x2 numa 30 32 de tone incarcatura vreu sa zic ca nu are panta cum e pe drept asa e si la panta cosumu variaza incarcat intre 37 si 43 la gol am scos si 30 la % are 900000 de km e din 2006 fara prob motor cutie grupuri etc si doar padure a vazut drumuri de romania se comporta fff bine in afara de cosumabile nimik na cedat la el.fa o alegere buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegii am mers cu 450cp pe comunitate cu cereale dupa ea numai 22-25t si pot spune ca trage bine consum in functie de relief ,germania,austria,italia,franta,olanda, mai mult primele trei un consum de 35%,cu cutie automata panta de 13% urca cu 25t nu maraie urca este masina eu ador volvo si numai ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Volvo din 2011 are motor de 480????  stiu ca motorul de la Volvo D13  din anul 2009 -2012 este disponibil cu 420cp, 460,500 si 540cp, dar... nu conteaza

De I-shift stai linistit este cea mai inteligenta cutie din prezent.

comentariu eliminat . sfaturile  ,, inteligente ,,  in alta parte , nu promovam ilegalitatile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.