Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegilor ... Imi poate spune cineva cate ceva despre ELITON  de la PITESTI? Am fost chemat de ei la munca in urma depunerii unui CV, si nu stiu daca sant mai seriosi decat altii. Ceva informatii despre cum platesc, consum,etc. stiti voi.  Poate vreun goleg are detalii, MULTUMESC ANTICIPAT...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegilor ... Imi poate spune cineva cate ceva despre ELITON  de la PITESTI? Am fost chemat de ei la munca in urma depunerii unui CV, si nu stiu daca sant mai seriosi decat altii. Ceva informatii despre cum platesc, consum,etc. stiti voi.  Poate vreun goleg are detalii, MULTUMESC ANTICIPAT...

Colegu trebuia sa te interesezi de firma, toate cele si abia dupa aceea sa-ti depui CV la ei sau in general la orice firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

la Eliton Trans e cam aceeasi poveste ca si la Lazar si COM Divers...se aseamana firmele astea 3...de-aia stau si unii langa altii. Merita sa incerci o luna de zile si apoi sa pleci ca alta varianta nu ai..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

La Eliton faci comunitate. 1400 euro salariu fix. Fac Anglia-restul Europei. Dispecerii...idioti! Platesti motorina si mai pui si magnetul ca sa te incadrezi la ferry sau la incarcari si descarcari. Nu e roza treba !!!!!!!!!! Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc colegul Sorin, deja mi-am facut angajarea si e prea tarziu pt a mai face altceva. Acum ce-o fi o fi.... ma uit la colegii mai tineri si vad ca e tare greu sa gaseasca ceva de munca, care sa fie cat de cat platit. Oricum foarte multumesc...  RESPECT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

      ATENTIE la NEATENTIE ! In general nu este mai rau ca la alte firme Romanesti. Se lucreaza pe comunitate,in echipaj sau singur, in special Anglia - restul Europei,au masini bune , colectivul in mare majoritate este.. ok, patronii au fost soferi, sunt de bun simt, banii 1300eu + 400-500 ron salariul pe tara,nu se baga la data fixa, te cam...milogesti pina ii obtii, ti se opresc lunar 100 euro... garantie pina cind... pleci , magnetul il pui daca vrei sa...te evidentiezi doar(nu te obliga nimeni) , se lucreaza intre 2 - 3 luni, cu 2 saptamini acasa, iar daca nu esti ATENT , te trezesti cu motorina de plata fara sa fi pus mina pe vre-un litru !!! Vorbesc foarte serios , este purul adevar, gresesc UNEORI in favoarea lor !!!!! MI S-AU IMPUTAT 600 LITRI AIUREA !Sper sa gaseasca... gresala si sa-mi returneze banii, sa nu ii supere adevarul si sa ma dea afara ! Oricum Dumnezeu are .. planul lui cu fiecare dintre noi ...!!!

  Drumuri bune tuturor, si.... ATENTIE LA NEATENTIE !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Le plac sa mearga mult pe nationale,daca se pot evita.Ori cand mergi pe astfel de drumuri cum sa te incadrezi la22% plus 0.5l pe tona.Nici un constructor de camioane nu da consum.In Romania se profita de slabiciunile soferilor.Daca au luat credite nu trebuie sa intre in disperare si sa strice treburile la ceilalti.Lucrez in Spania si daca as trimite camionul meu la vreo firma din tara nu cred ca iar interesa.Am un consum per total de 41.3%.Si nimeni nu zice nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe straini ii doare in cot de consum...am vazut prin Anglia, niste prieteni care lucreaza acolo, au consumuri de 40% pe camioane, ca nu le cere nimeni consum, acolo ti se cere sa fi la timp cu descarcarea, sa faci transport. Numai la idiotii de romani se poarta asta cu consum de motorina, platesti motorina etc..Acum am ajuns si eu acasa si vreau sa spun ca e ultima data cand mai lucrez la romani, deci nu se renteaza sa lucrezi cu astfel de firme si patroni din astia nesimtiti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

chiar am dat si eu , cauta si nu apare nimic nici de eliton trans pitesti ceea ce cauta colegu si nici de eliton trans ploiesti ceea ce ai zis tu maramu.... daca apare asa cum zici tu pune linkul cu rezultatul cautarii .decat n posturi cu "sfaturi " mai util era linkul cu raspunsul cautarii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Salut colegii,

eu am lucrat la ei, pina in noiembrie 2012, am plecat pentru ca nu sunt corecti: adica iti retin bani de motorina fara sa iei vre-un litru si chiar daca ai mers "la economie","in turbo", "coeficient de suprasarcina" si toate masurile de economie..., te priveste in ochi patronul si te minte invocind fel si fel de basme, cum ca nu corespunde dynafleet-ul cu foaia de parcurs,... si multe alte aiureli, au un tupeu fantastic, si un dispret total dar oarecum mascat fata de sofer ,iti cauta fel de fel de motive daca nu esti milog si lingau ,daca nu le bagi limba-n ureche te elimina lingaii lor care fac asta. Daca esti dispus ca sofer sa cistigi oricit si sa te mai milogesti si pentru banii tai sa fi piricios ,lingau,servil pina la slugarnicie, umil si hotarit sa contribui la bunastarea patronilor tai, NU RATA ACEST JOB !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.