Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Referendum printre soferi!


Florian-Alexandru

Sunteti de acord cu demiterea lui Traian Basescu din functia de Presedinte al Romaniei?  

84 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu demiterea lui Traian Basescu din functia de Presedinte al Romaniei?

    • NU
      36
    • DA
      48


Postări Recomandate

  • Members

Salut colegii...

Imi cer scuze daca deranjez pe cineva cu acest sondaj...Dar as avea o rugaminte sa nu postati nici un mesaj despre optiunea voastra pana la incheierea perioadei de votare,respectiv 7zile.

Rezultatele se vor afisa dupa incheierea perioadei de votare...Optiunea mea ;) ca sa fim mai curiosi peste 7zile ;D

Sanatate si drumuri bune!Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

si eu sant curios ce vor vota useri,,,,,,,,,,o sa-mi dau seama daca santem un popor unit sau santem curve platite,,,,,,,,rog moderatori sa nu stearga acest  mesaj desi incalca regulile saitului  este exprimarea mea directa ,,,,,,,,,,desi cuvantu este peste regulament se poate intelege ca este un cuvat din vocabular  CÚRVĂ, curve, s. f. 1. (Pop.) Femeie care duce o viață desfrânată. ♦ Prostituată. 2. Fig. Om ipocrit, josnic; cutră.'''''''''''''eu il consider poz 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cu sau fara? Cum e mai bine? si pentru cine e mai bine? Ce mai reprezinta cetateanul? si de cine mai e reprezentat? Din 1996 nu am mai fost la vot, consider ca momentan nu am pe cine vota. Am optiunea de a ma abtine. Viitorul nostru si al copiilor nostrii sta in mainile unor avizi de putere care-si urmaresc interesele personale si nu ale cetateanului de care a fost ales si pe care trebuie sa-l reprezinte cu demnitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

eu am votat nu,si nu ma supar daca cineva e de alta parere,dar nu de alta,cum a venit generalul ala american in RO cum l-au debarcat pe basescu cu ajutorul pionilor[daca are dreptate articolul din adevarul],adica cum a inceput sa ii bage la racoare pe unii membri importanti din partide politice ,cum s-au simtit toti cu musca pe caciula,nu de alta dar cred ca boala se poate extinde la toti si de...nu cred ca e vreunul care sa poata sta drept fara sa ii fie frica de inchisoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da cu siguranta !  Basescu este raul ce nu trebuie Romaniei ! Nici  USL nu sunt mai breji , dar cu siguranta mult mai de preferat. Basescu seamana numai ura su dezbinare si nu asta ne trebuie ! Parerea mea !

  Eu voi vota demiterea lui desi l-am votat in trecut . M-a dezamagit total !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cand a castigat prima data Basescu am crezut ca se va schimba ceva, desi facuse ceva necurat cu flota romana, si alte magarii pe la primarie in Bucuresti. Acum nu mai cred in el, cei de la fostul Psd sunt niste nesimtiti mari iar faza cu Adrian Nastase m-a lasat rece. Nu cred in nimeni din toata politica romana....,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

ce poate schimba un presedinte,,,,,,,singur? nici macar nu poate sta in aceasta pozitie de presedinte,,,,,,,,,,de ce nu vor 300 parlamentari,de ce un partid voteaza in unanimitate o lege ,,,,,,,,,,chiar nu se gasesc cativa sa fie contra?,,,,,,de ce se spune ca partidul x va vota contra,,,,,,,,,,,pai atunci avem nevoie de 10 oameni in parlament ,fiecare reprezentat al unui partid.........nu vedeti ca voteaza ca oile,,,,,,,,,,daca o oaie intra pe poarta ,toata turma o va urma,,,,,,,,,,,deci ei nu gandesc cand voteaza ,se uita la cineva si cum da acesta din cap asa se voteaza

  CAND AJUNG LA CIOLAN TREBUIE SA PLATEASCA SI TRIBUT,,,,,,,,,,votul lor este un tribut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu votez DA . ati uitat asta iarna cum stateati inzapeziti cum a oprit circulatia ca sa nu cheltuie bani cu dezapezirea ca nu aveau utilaje e.t.c,sa luat fara motiv de arafat omul care a infintat smurdu, dupa 8 anii nici un raspuns la cazul flota.........deci votez DA si la parlamentare si prezidentiale mai vedem. votati cu mintea nu cu inima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

io la basescu asta nu am inteles...de ce a fost impotriva lu arafat care dupa parerea mea a facut f multe in sistemul de sanatate asa rablagit cum este el...

insa totusi nu doresc schimbarea unui lucru rau prin metode,ocolirea si incalcarea constitutiei asa cum a facut-o si o face acum ponta si acolitii lor.

lovitura ptr basescu va veni de la pensionari si de la cei din lumea rurala...ptr ca ei au fost cei mai oropsiti n ultima perioada...

iar cei ce vor vota NU ..sa stiti ca nu o vor face ptr basescu,ci impotriva usl-ului,a lui ponta si a tuturor actiunilor pe care le-au facut in ultima vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu nu am votat ,,,,,,,,,,am asteptat sa vad rezultatul luptei .......a fost lupta lui iliescu si a mafiei ............ei au zis ca poporul nu-l mai vrea,,,,,,,poporul a raspuns ..........nu el a nenorocit tara.............voi toti ati furat si nenorocit tara,,,,,,,,,,,daca maine va fi alegeri si vor candida base ,ponta,crin si x voi vota x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Era un vers,cine stie.....cunoaste....Cei dinaintea ta furau cu mai mult bun simt

Deci....DA ori BA , tot aia...

....ati uitat cumva ce a facut PSD pentru Romanika vreo cativa ani?

Stiti cine a semnat contractul cu Bechtel pentru autostrada ....coridorul4...Nentu Nastase!!!!!

Stiti cate contracte a bagat Baselu la Euroconstruct(vezi noul sediu)nentu Videanu cat a furat,Berceanu a furat dea rupt in ministerul transportului....si cel mai mare buget acordat vreodata unui minister la penibila Udrea

Eu cred ca ati uitat domnii mei cei 8milioane care au spus DA si cei care nu sau prezentat la vot restul de 11milioane

As prefera sa vina bulgaru,unguru,neamtu oricine sa se planteze la Romanika si sa ne conduca....am fiiiii muuuult mai castigati.....

Nici o speranta nu mai avem,nici pentru noi,pentru copii,pentru batranii nostrii..ori cat de optimist ai incerca sa fii...vorba Maestrului Tudor Gheorghe......DEGEABA!!!!!

PS........Grammatically Incorrect!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bine gandit mihaita,,,,,,,,,,,daca erea la votare ,pe buletinul de vot,,,,,,,,,,vrei sa fie demis base .vrei sa fie demis tot parlamentu impreuna cu base...........ereau multi oameni la vot,,,,,,,,eu eream intre primii,,,,,,,,,,m-am sculat la 5,30 ,,,,,,,sa merg la peste  ;) ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.