Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Informatii: Dusuri, internet ptr extern


AlexVAL

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegilor,

Cam de 2 ori pe luna am cate o cursa pana in Germania undeva la Dinslaken vreo 14 km mai sus de Duisburg. Cursa fixa cu descarcare la Dinslaken si cu incarcare retur din Duisburg. Urmez numai traseul Ungaria, Austria si din Passau pana la Dinslaken autostrada A3. Pe tot traseul asta unde pot gasi si eu dus, o conectare la internet de pe laptop ca data trecuta am cam rabdat. Si daca exista cablu de alimentare de la priza 12V sau 24V pentru laptop, ca nu am cu ce sa-i incarc bateria cand sunt plecat. Multumesc, astept raspunsuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal colegu,pt laptop este convertor de curent cred ca asa se numeste si poti sa incarci direct de la tine din cabina ,nu ai nevoie de priza de la nimeni,la restu intrebarilor nu te pot ajuta  ;)dar sigur se gaseste un coleg sa te ajute

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu stiu unde ai putea avea internet gratis insa poti sa iti cumperi un stick pt internet din MediaMarkt sau Saturn si platesti 3,5 euro pe zi sau 25 eur pe luna si ai internet oriunde in germania. cat despre dusuri ai cam in toate benzinariile de pe autostrada si costa 2-4 euro; gratuit poate la firmele unde incarci/descarci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Mai nou am observat ca pe Germania in Grill unde are o sigla cu t-hotspot pe usa ai internet gratuit prin wi-fi daca dai nr tau de telefon si ei apoi iti trimit un pin cu care te poti conecta 1h.

Cu cat mai multe numere de telefon ai cu atat mai multe ore de navigat :D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Si daca stai mult pe Germania ai internet de la Lidl.

Iti cumperi stick-ul la 40 eur si apoi o incarcare de 15 Eur.

Dar trebuie sa iti inregistrezi cartela pe o adresa din Germania si apoi ai internet toata luna cu 15 eur.Foarte avantajos zic eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • Members

Multe sfaturi dar pe traseul urmat prin ungaria poti sa ai internet daca cumperi in benzinarii o cafea si ceri codul pentru net,cred ca max 20 min dar ajunge zic eu,in legatura cu alimentare laptop in camion nu te incurca cu ridicarea 12/24v la 220v si apoi sa cobori la 19v pentru laptop,cauta un electronist care transforma 24v in 19v foarte usor si vei fi satisfacut de lipsa firelor din cabina,eu unul asa fac si sa ai un laptop cu un wi-fi bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Apropo de dusuri,in Total va spun sigur te duci cu cheile de contact al camionului la caserie,le spui ca vrei sa faci dus,la intoarcere iti recuperezi cheile,le multumesti si e GRATIS,sper sa fie de folos,functioneaza in BE,FR si unde o mai fii,e buna politica din Total.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Scuze ,imi aduc aminte pe rand,transformatorul de la 24volti la 19 v ma costat 50lei,acum 2 ani cand am realizat ca se poate face asta,si sa scap de o gramada de cabluri,folosesc invertor doar pentru parabolica sau tv,dar va sfatuiesc sa cumparati unul de 24v la 220v cu cat mai multi wati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • Members
3 mobile merge pe : FRANTA,ITALIA,DANEMARCA,SUEDIA si ANGLIA nelimitat si se poate cumpara de pe AUSTRIA

15e sau SUEDIA 300 coroane drumuri bune si doamne ajuta

Eu am stik din Suedia , 3G e probat doar in suedia si Danemarca si are semnal bun , stii sigur ca merge si in Italia,anglia si franta ??? si spune daca numai ajung sa-l incarc in suedia unde crezi ca as putea sa-l incarc ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.