Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

e corect sau nu??


dorian jean

Postări Recomandate

  • Members

buna ziua.am o intrebare.....lucrez ca sofer la o firma de transport international . daca am efectuat o cursa cu descarcare la bucuresti si astazi am terminat cursa ( de exemplu astazi este luni ) iar urmatoarea comanda de incarcare este numai joi , firma angajatoare poate sa-mi taie doua zile ( marti-miercuri ) din concediul anual de odihna?? multumesc anticipat de raspuns....o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

odata ce esti angajat nu este normal, dar depinde cum te-ai inteles cu ei. spuneti punctul de vedere,si vezi ce zic

care sofer ar face asemenea intelegere cu firma??atunci nu ar mai avea nici un sofer concediu de odihna anual si ar petrece concediul in cabina :D luni descarci , miercuri incarci.....marti e o zi taiata din concediu de odihna >:( la jumatatea anului ai efectuat deja concediul ;) asta este la noi in romania,degeaba unul face gura in firma cand ceilalti soferi accepta :-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu are nimic de a face zilele de concediu cu zilele cat ai stat in camion ! Este ilegal sa -ti taie din zilele de concediu pe motiv ca ai stat 2 - 3 zile la incarcat - descarcat sau ca nu ai avut de lucru ! Cat timp stai in camion, sau la dispozitia firmei, este timp de lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

Comform normelor ,concediile de odihna ale soferilor se fac cu cardul scos din tahoraf iar orice zi de concediu trebuie inregistrat in baza de date a celor de la I.S.C.T.R.Din pacate sunt multe firme care nu respecta legea iar soferi care accepta orice magarie din ce in ce mai multi. >:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.