Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Noul abonament "Cosmote No Limit"-comunicare nelimitata in Europa!!!


Postări Recomandate

  • Members

A aparut noul abonament care ofera comunicare NELIMITATA in orice retea din tara plus comunicare NELIMITATA in retelele fixe din Europa. Doresc sa intreb urmatorul lucru: pe comunitate sunt telefoane cu fisa? Adica, eu bag fisa, fac apel in tara si sunt sunat de catre familie. Pot vb nelimitat. Ce parere aveti?

Uitati si link-ul:

http://cosmote.ro/ro/content.aspx?style=styles&ns=-10000&cid=20982

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

are cineva internet de la vodafone romania pe comunitate?cum merge si cat plateste la el? sau un abonament de internet pentru comunitate acceptabil cine are?

din ce scriu colegii pe forum iti poti da singur un raspuns,

hai sa raminem pe cit posibil pe subiect, ca asa nu se mai intelege nimic,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

nu te poate suna la telefoanele cu fise..........cand suni dupa ele nu iti apare numarul ,,,,,,,,,,si euro zboara ca vulturu.........varianta simpla ,,,,,,,internet cu wi-fi free gasesti la mai multe parcari,toate mc donalds ,si mai poti sa te agati de alcineva,sau sa spargi o parola wep

Daca nu ai semnal bun poti vb acasa de pe yahoo.email

pe germania nu prea gasesti wi-fi free

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

colegu de cosmote nush prea multe , internet pe comunitate nu exista doar pe fiecare tara in parte , pe germania un stik de la aldi costa in jur de 40 de euro si se poate activa pe zi 2 euro , pe luna 15 euro , pe olanda este 4.5 euro pe zi + stiku , pe belgia este ff scump 2.5 euro pe 50 de mb , astea sunt doar tarile unde m a interesat pe mn mai mult.....restu poate vine vre un coleg cu alte  amanunte  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

:-\ SIM înseamnă modul de identitate de abonat (subscriber identity module). Un SIM este o cartelă mică, amovibilă, care conține identitatea abonatului și informații de securitate pentru serviciile de telefonie mobilă. Unele cartele de date pot să nu aibă SIM-uri identificabile fizic sau amovibile. Un SIM identifică unic abonarea ta la rețea și este necesar pentru stabilirea unei conexiuni de bandă largă mobilă.

Exemplu: scoate dintr-un fix Digi cartela aceea SIM rosie si pune-o intr-un stick. Vezi daca merge internetul... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am un stick de la cosmote, si am pus in el cartela cosmote de telefon adica voce, surpriza nu a mers, am fost cu sticku la un magazin de-al lor si mi-au spus ca nu are cum sa mearga cu cartela care am puso eu trebuie sa cumpar de la ei o cartela internet care costa 50 lei din cate imi aduc aminte am luat mi-a bagat baiatul de acolo o oferta si merge si acum dar numai in Romania :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cel mai ok care are acces la net pe wifi, sau net la cartela.....e aplicatia de la rcs rds ....."digi oriunde" (merge doar pe android 2.x si4.x)

se foloseste in felul urmator:

ai nevoie de o cartela sim cu abonament de la ei(rds)

iti faci cont la ei pe site la sectiunea digi oriunde

apoi intri in google play de pe telefon cu android siti descarci aplicatia digi oriunde

asta cu programul, acum cu oferta

oferta e ca poti folosi programul ca si cum ai suna de pe sim

adica suni din aplicatie(dupa ce in prealabil te-ai conectat la net) direct pe altcineva tot pe telefon

ceva de gen yahoo mess sau skype, doar ca asta suna direct pe telefonul mobil sau fix

tarifele sunt cele pe care le ai in romania

adica rds-rds free

rds-mobil rom 2-5c/minut fara tva

si poti suna pe cineva din afara tarii ca si cum ai suna din rom in afara

si in telefon poate fi orice cartela, cartela de rds o folosesti doar la activare pe cont online.......restul pe site la rds

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

comunicare nelimitata in Europa? suna prea bine ca sa fie si adevarat... :D

probabil abonamentul costa mai mult decat ai salariul :)))

ma rog...

sa faci abonament la internet prin toate tarile prin care treci nu prea se poate... cum e dc mergi in Olanda? :D

si oricum pentru abonament ai nevoie de o multime de acte...

cartela reincarcabila se termina imediat...

asa ca cel mai convenabil e sa cauti retele wireless :D

parerea mea.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.