Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Noua conducere a Romaniei !


VT880

Postări Recomandate

  • EX Staff

Ca tot sintem in perioada pro/post electorala, parlamentara /prezidentiala si mai stiu eu ce dreq mai au alesii nostri in sfeclele alea luminate, propun formarea unui " guvern " paralel, aici pe forumul Soferii.ro, macar asa pentru divertisment , sau de ce nu , pentru a strange cateva "sfaturi " utile pentru actualul executiv .

Deci , in concluzie , va rog sa avansati propunerile voastre , in mod decent , pentru un guvern cu 10 ministri, prim ministru si presedinte al tarii, nu sint limite de varsta , sau sanatate mintala, de avere nu intrebam , si se poate avea si 2-3 neveste , dupa buget !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua/Buna seara/Buna dimineata...depinde cand cititi ;D

Eu i-l propun pe....Florian Alexandru pentru pozitia de Presedinte....sau Prim Ministru(ca in caz ca nu iese Presedinte sa poata sa declanseze procedura de suspendare a Presedintelui) ;D

Dar cred ca cel mai potrivit post pentru el ar fi de ministru al muncii...Se pricepe un pic...si prietenii stiu de ce ;)

Pot sa zic ca-l cunosc foarte bine...eu am incredere totala in el...baiat bun,serios,inalt si frumos...cu sanatatea mintala ar fi o problema dar se descurca...Nu vorbeste mult...atunci cand doarme ;D

VOTATI FLORIAN ALEXANDRU... ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Varianta mea de guvern

Presedintele Romaniei Vt880

Un presedinte de tara ar trebui sa faca ceea ce face Vt880 pe acest forum, este impartial, citeste tot ce scriem si intervine doar acolo unde este nevoie

Prim ministru Mircea Badea

orice explicatie e de prisos

Ministrul economiei si finantelor Rotaru Daniel

pentru ca reusesc sa fiu la zi cu ratele, sunt econom, si reusesc sa o conving pe nevastamea sa nu cheluiasca jumatate de salar pe prostii

Ministerul justitiei 

procurorul care a reusit sa bage la racoare ministri corupti din guvernul precedent

Ministerul apararii nationale

Un ofiter care stie cu adevarat ce inseamna armata

Ministerul agriculturii si padurilor Virgil Timis

pentru ca in poza de la profil tine in mana un crap care cred ca l-a prins el, deci e o persoana care cunoaste natura, padurea si agricultura in general.

Ministerul muncii

Ministerul afacerilor externe kenworth

Ministerul transporturilor Mihai Gonganau

se pricepe la legi, directive, si stie sa le puna in aplicare

http://transportuleuropean.wordpress.com/

Ministerul sanatatii Carmen Bruma

pentru ca a reusit sa slabeasca 30 de kg si conduce o viata echilibrata fara excese

Ministru de interne Mihai Gheorghe

desi s-a candidat la functia de ministru al transporturilor, il numesc ministru de interne sperand sa aplice legea in tara asa cum o aplica si pe forum.

Sper sa nu va suparati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe Rotaru pe post de Emil Boc. Care a fost un lingusitor cu conducerea >:(

Multumesc pentru sugestie :) , as fi pus alte persoane dar ma tem ca nu le cunosti, sa iti dau un exemplu, as pune pe nasul meu la interne, pe nasa mea sanatate si pe prietenul meu cel mai bun, Turcanu Ionut, la agricultura, pentru ca lucreaza in domeniu...,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.