Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATLASSIB angajeaza:Soferi , dispeceri,sef coloana,responsabil consum,ingineri!


mik23n2

Postări Recomandate

  • Members

Buna ziua , setul de anunturi  este preluat de la resurse umane, actualizare data 03.08.2012 , prin acest anunt doresc sa  ofer informatii

potentialilor candidati care sunt in cautarea unui loc de munca: soferi , dispeceri ,sef coloana , ingineri . Aveti toata datele la dispozitie, va doresc succes !

SOFERI MICROBUZ/ AUTOCAR PENTRU TRANSPORT INTERNATIONAL DE PERSOANE

DIN ORASELE:

SIBIU, BUCURESTI, RM VALCEA, CONSTANTA, BISTRITA, FOCSANI, DEVA, ALBA, PITESTI, PLOIESTI, BRASOV, GALATI, IASI sau imprejurimi

Vechime minim 3 ani ca sofer, permis de conducere categ. B, C, D, E, atestate transport persoane si marfuri, card tahograf, experienta in domeniul transporturilor intern si international de persoane minimum 3 ani

Candidatii vor prezenta:

- cerere de angajare cu numar de telefon

- copie carte de identitate

- copie permis auto fata-verso si atestate profesionale

- copie diploma scoli absolvite

- copie carte de munca

- 2 poze color tip buletin

- adeverinta medic familie- APT DE MUNCA

- cazier judiciar

Dosarele se vor depune la coloanele sau agentiile din localitatea de domiciliu sau la sediul Atlassib, str Tractorului nr 14, Sibiu

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

DISPECER

Studii medii sau superioare, domiciliul in Sibiu, capacitate de asimilare rapida informatii noi, disponibilitate la efectuare delegari in strainatate, experienta pe un post similar constituie avantaj.

Persoanele interesate vor prezenta:

- CV, copie CI, permis, atestate (dupa caz), diploma studii, copie carnet de munca, 2 poze tip pasaport, cazier, adeverinta medic de familie.

Dosarele se depun la sediul din Sibiu, str Tractorului, nr. 14.

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

PRIMITOR-DISTRIBUITOR MAGAZIA CENTRALA

-domiciliul in Sibiu, studii medii, experienta pe un post similar, permis conducere cat. B

Persoanele interesate vor prezenta:

- CV, copie CI, permis, atestate (dupa caz), diploma studii, copie carnet de munca, 2 poze tip pasaport, cazier, adeverinta medic de familie

Dosarele se depun la sediul din Sibiu, str Tractorului, nr. 14.

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

RESPONSABIL NORME CONSUM

-domiciliul in Sibiu, studii superioare inginerie, experienta pe un post similar, constituie avantaj permis conducere cat.B, disponiblitate in a efectua deplasari in teritoriu

Persoanele interesate vor prezenta:

- CV, copie CI, permis, atestate (dupa caz), diploma studii, copie carnet de munca, 2 poze tip pasaport, cazier, adeverinta medic de familie

Dosarele se depun la sediul din Sibiu, str Tractorului, nr. 14.

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

SEF COLOANA Sibiu

Studii medii sau superioare, experienta in domeniul transporturilor si/sau intr-o functie de conducere, domiciliul in Sibiu sau imprejurimi, permis de conducere cat. B

Descrierea postului:

Organizeaza, conduce si gestioneaza intreaga activitate a unitatii

Candidatii vor prezenta:

- scrisoare de intentie, CV

- copie carte de identitate si permis auto

- copie diploma (ultima scoala absolvita) si copie foaie matricola

- copie carte de munca

- 2 poze color tip buletin

- cazier judiciar

- adeverinta medic familie APT DE MUNCA

Dosarele se vor depune la sediul Atlassib, str Tractorului nr 14, Sibiu

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

INGINER AR/TCM

-domiciliul in Sibiu, absolvent studii superioare in domeniul AR/TCM experienta pe un post similar (minimum 2 ani) constituie avantaj, domiciliul in Sibiu.

Persoanele interesate vor prezenta:

- CV, copie CI, permis, atestate (dupa caz), diploma studii, copie carnet de munca, 2 poze tip pasaport, cazier, adeverinta medic de familie

Dosarele se depun la sediul din Sibiu, str Tractorului, nr. 14.

Relatii la telefon: 0269/224298, 0269/224101, 0269/224107 sau 0269/231012 int. 391, intre orele 07.30-10.00 si 14.30-16.00 sau mail recrutare.personal@atlassib.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

da... sa zicem atlassib ca angajeaza soferi,stimati colegi feritiva de aceasta firma ,eu m-am lamurit cu ia ,in primul rind trebuie sa ai nervi de otel,platesti motorina,platesti 2 euro km depasit,diurna la 6 luni sau daca tii cu ciobani la 3 luni,contract pe 3 ani daca nu platesti 10000 lei daca vrei sa pleci ma i repede 3 ani,pe intern platesti daca nu faci planu pe traseu deci salaru iti merce la stina din SIBIU,ma i bine la lopata decit la ATLASSIB,.......?????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Eu nu am patit niciodata asa ceva... diurma mi o da odata cu salarul de baza pe card, sau cash , in functie de cum sunt disponibili banii,  bordul nici nu mi merge la KM ca sa mii impute :) , din moment ce nici tahograful nu e functionabil , pt ca daca ar fi , si ar face o cruce mare de ce ar gasi prin el...

Nu va descurajati ! Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegu eu acum lucrez la Waberers dar mi s a cam acrit de TIR si as trece la persoane poti sa i mi zici te rog la ce timp vii pe acasa si cat se sta acasa ? Si cam ce banuti iei la o luna de zile ?

Sincer nu prea se vine acasa ! Odata  plecat , dus ramai, o sa vii de Paste si de Craciun Revelion , sau dupa 4,5 luni asa ca prin minune iti dau ei 3,4 zile libere.

Depinde si ce curse ai: internatinal sau Interne( eu sunt pe intern si mai scap acasa).

Mi e unul personal nu prea imi convine sa vin ,,acasa,, pt ca daca vine cineva in locul meu , imi afla combinatiile  8) 8) si pe urma risc sa patesc si eu acel ,,RAU ,, pe care colegii il tot descriu cum ar fi: la intoarcere sa primesti vreun Jaf de masina , sau un alt proiect de curse , unde nu te scoti deloc , sau o alta echipa cu care lucrezi si pot aparea probl.

Cand ai prins ,,pestele cel mare ,,  il tii bine la  piept strans , nu i dai drumul , asa e valabil la ATLASSIB SAU HOLDING ATLASSIB , insa... dureaza , cu mult sacrificiu il prinzi. Eu bag 2,3 norme de soferi , adica sunt singur pe masina pt ca nu vreau sa ma bazaie  cineva, sau sa impart cu altii, sau sa se auda ce treburi am eu. Asta e situatia sincera

Succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pt colegu de la atlassib,......????? am auzit ca CARABULEA o sati faca STATUIE pt, ca ti foarte mult la atlassib tu chiar lucrezi la alt HOLDING ATLASSIB ,sau lucrezi la STiNA LUI CARABULEA ,te rugam inca odata frumos lasa vrajeala fi sincer recunoaste adevarul,si inca ceva tu cred ca faci convetie la TRASDARA IASI, si poti totusi sa ne spui  ce international faci in 3 zile pe luna???????????,,,deci in 3 zile faci extern foarte curios....deci recunoaste adevaru sau doare ce zici vorbesc bine  VA SALUT COLEGILOR DE PE FORUM EXPLICATII SI VOI CE ESTE LA HOLDING ATLASSIB CHIAR ESTE ASA DE ROZ CUM ZICE COLEGU ASTA DE LA  ATLASSIB,,.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????????                                                                                                              asa cum am mai atras atentia si altor colegi,iti atrag atentia si tie.Excces de caps si emoticoane,fapt ce contravine regulilor forumului.Urmatoarea avertizare vine odata cu pedeapsa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Asta cu anuntul si sustinerea ca e bine la Atlassib daca ai fi langa mine nush ce ti-as face!Asa coleg esti u sa sustii ca e bn la EI?Eu am fost si am dat peste colegi care iti cer cardu sa mearga ei si nu te lasa sa mergi la volan ca de masina raspunde seful de autocar,asa mi sa spus cand am cerut sa merg cu masina!Am sunat unul dintre sefi si am spus ca nu mai dau cardu sa mearga altcineva pe el ca amenzile sunt mari +ca mie imi taie cardu ISCTR-ul(caz intamplat la Atlassib,am vorbit personal cu soferul care a luat 8000ron ca a mers pe cardu lui colegu si acesta din urma a ramas fara card) la care mi sa spus:``DACA NU DAI CARDU ITI FACI BAGAJU SI II DAI DRUMU ACASA...........CA TINE MAI GASIM``!

Asa ca intreb pe asta cu anuntu(k nu e coleg,spune numai aiureli).....stii cum e sa mergi cu`` morcovul in fund`` cand treci pe langa ISCTR si alt sofer conduce pe cardul tau? Si la tine aceiasi problema .Exces de caps.Respecta regulile forumului te rog!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

din ce spui tu imi cam da cu virgula!

pai cine draq prefera ca in loc de 9 ore sa conduca 18?

si in general eu cu mik23n2 nu prea am fost de acord, dar daca el considera ca ii merge bine la atlasib cred ca ar trebui sa-i respectam opinia.

discutia ar fi bine sa se poarte la modul:

mik23n2 spune ca e bine, altul/altii spun ca e rau, iar cine citeste ia in considerare pe cine crede de cuviinta.

adica daca cineva are de obiectat la conditiile de la atlasib, sa o faca la adresa firmei, nu a unui user care nu are aceeasi parere cu el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Te contarzic nimeni nu conduce 18 ore,in cele 9 ore de program (ale mele)conduc cei trei soferi care sunt pe masina (dintre care unul e sef de autocar)!Deci eu am fost la ei si am vazut care e treaba!Care nu e convins sa mearga singur sa vada ca atunci cand trece pe langa ISCTR ,stringi din fund ca sa nu te opreasca si sa-l gaseasca pe altu care,conduce pe cardul tau!Nu imi da nimeni bani sa spun prostii si cu asta am spus tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

k

in loc de 9 ore sa conduca 12!

si tu faci parte din cei 3 soferi

adica soferul 1, conduce 12 ore (9+3), soferul 2, conduce si el 12 ore, iar soferul 3 (adica tu), conduce 3 ore?

nu vad de ce ar face asta! cu toate ca tu in postarea de mai sus ai zis asa:

Eu am fost si am dat peste colegi care iti cer cardu sa mearga ei si nu te lasa sa mergi la volan ca de masina raspunde seful de autocar,asa mi sa spus cand am cerut sa merg cu masina!

tot cu virgula imi da!

ori nu te lasa sa mergi cu masina, ori se conduce in 3 soferi?

in afara de asta nu vad scopul! cine draq vrea sa munceasca si in locul altuia?

nu cumva ai condus, si ai facut vreo gafa majora, de au preferat baietii aia sa conduca in 2 pana la destinatie numai ca sa ajunga autocarul intreg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma gandeam ca ai lucrat la ei ,da se vede ca nu(asa ca eu cer o parere de la cineva care a lucrat,nu din ce a auzit) !Ai fi stiut ca sunt 3 soferi pe masina care iar acestia merg si pe extern!Al 4-lea sofer e asazisul calaret-adica se urca dintr-o masina in alta!Omule sunt 3 soferi pe masina eu eram al 4-lea ,dar nu m-au lasat sa conduc!Am sunat sefu si a zis ca daca nu imi convin sa-mi i-au bagaju si sa-i dau drumu acasa ca mai sunt ca mine si mi-a inchis tel!La ei rezisti daca ai pe cnva ,eu nu am avut pe nimeni,am mers la angajare la SIBIU am dat proba ,am luat si m-au angajat(ela cu care am dat proba daca nu stiam s merg nu ma angaja,e logic)!Am zis ,ei vor doar carduri tahograf,nu soferi!Si de condus nu am condus!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pfui... eu nu mai inteleg nimic... e bine sau nu la Atlassib?

unul zice una, altul zice alta iar noi cei dinafara suntem in ceata....

cum o fi oare sa fii sofer si sa nu fii lasat sa conduci?  :D

ma rog, daca stau bine si ma gandesc, nici nu are prea mare importanta, oricum eu nu am nicio sansa, vor numa oameni cu experienta  :

tot mai bine ma duc la Hartl ..... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ma gandeam ca ai lucrat la ei ,da se vede ca nu(asa ca eu cer o parere de la cineva care a lucrat,nu din ce a auzit) !Ai fi stiut ca sunt 3 soferi pe masina care iar acestia merg si pe extern!Al 4-lea sofer e asazisul calaret-adica se urca dintr-o masina in alta!Omule sunt 3 soferi pe masina eu eram al 4-lea ,dar nu m-au lasat sa conduc!Am sunat sefu si a zis ca daca nu imi convin sa-mi i-au bagaju si sa-i dau drumu acasa ca mai sunt ca mine si mi-a inchis tel!La ei rezisti daca ai pe cnva ,eu nu am avut pe nimeni,am mers la angajare la SIBIU am dat proba ,am luat si m-au angajat(ela cu care am dat proba daca nu stiam s merg nu ma angaja,e logic)!Am zis ,ei vor doar carduri tahograf,nu soferi!Si de condus nu am condus!

intradevar, nu am lucrat la ei.

nu locuiesc in Romania.

dar stau ca prostul si ma gandesc, daca ei sunt disperati dupa soferi, de ce ar tine pe al patrulea sofer pe masina?

si sa nici nu muncesca! cand il poate folosi pe alta masina si nu i-ar omori pe aia 3 (care oricum pot ajunge la destinatii fara sa sara din program)

din ce spui tu, ei platesc un sofer fara sa munceasca, lucru de care ma indoiesc.

a nu se intelege ca tin partea atlasibului, departe de mine gandul asta, numai ca mi se pare ciudat ce spui tu acolo.

discutia a plecat ca mi-a parut deplasata postarea ta

Asta cu anuntul si sustinerea ca e bine la Atlassib daca ai fi langa mine nush ce ti-as face!

normal era sa-ti expui punctul de vedere fata de atlasib, fara sa faci referire la user, asta este un forum unde fiecare are dreptul sa-si spuna parerea (care in multe cazuri este diferita de parerea altora)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Imi cer scuze fata de colegu mik,dar eram nervos!aia trei conduc pe cardurile lor doar de la Arad sau Oradea,iar in tara pe cardurile altora!Nush ce sa mai zic fiecare sa faca cum vrea,dar daca nu ai pe nimeni acolo e pierdere de timp!O sa ma duc sap viitoare la Unterer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nimeni nu e obligat sa aplice daca nu vrea ,nu pot fi catalogate toate incidente ca egal firma proasta. Mi e unul mi ar conveni sa stau sa dorm in masina , si sa conduca altii pt mine , sa fiu pontat si sa primesc si diurna :)) .

Referitor la colegul si istoria cardului , i lasai si tu cardul 4 ore si 30 min , pe urma ti l luai inapoi. La inceput vezi autogarile din ro , notezi ce orasele urmeaza pe hartiuta,  asa e la aspirantie. Dupa aspirantie , vb si tu cu sefii tai vezi ce curse mai sunt si iti alegi ce crezi ca ti se potriveste, dar ... ai sunat si ai dat baietiii pe

TOPOGAN ...

Drumuri bune la toti ! e de preferat , anuntul se refera la niste oferte de munca,  se poate poasta la ,,DESPRE FIRMELE DE TRANSPORT ,, pareri opinii , facem Offtopic aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Cplegu mik23n2 nu stiu dece le tii asa tare parte la astia de la atlasib prin unele postari spuneai ca esti in suedia acum ai ajuns la atlasib,spunele baietilor ca nu dati nici drumu la klima sa nu consumati motorina ca pe romania circulati cu viteza redusa sa va incadrati in consum,autocarele sunt dotate cu wc-uri de ce nu lasati calatori sa le foloseasca si hai mai oprestete ca nu da bine am fosti colegi care lucra acolo si fac o cursa de SV-BV-SB-HD-Roma si retur pentru 80-100 euro crezi ca sunt bani buni,toti din atlasib se ocupa numai de magarii dar se cam termina si trebuie sa lucri pe salariu nu sa ceri unui calator 5 euro cum am mai zis.bafta la toti. si mai sunt firme de autocare dar alergatura multa si bani putini va dau cateva nume poate aveti bafta.Kessler,Amad Turistik,Pletl Busreisen,Double T,Mayer Mayer ajung ca va plictisesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cplegu mik23n2 nu stiu dece le tii asa tare parte la astia de la atlasib prin unele postari spuneai ca esti in suedia acum ai ajuns la atlasib,spunele baietilor ca nu dati nici drumu la klima sa nu consumati motorina ca pe romania circulati cu viteza redusa sa va incadrati in consum,autocarele sunt dotate cu wc-uri de ce nu lasati calatori sa le foloseasca si hai mai oprestete ca nu da bine am fosti colegi care lucra acolo si fac o cursa de SV-BV-SB-HD-Roma si retur pentru 80-100 euro crezi ca sunt bani buni,toti din atlasib se ocupa numai de magarii dar se cam termina si trebuie sa lucri pe salariu nu sa ceri unui calator 5 euro cum am mai zis.bafta la toti. si mai sunt firme de autocare dar alergatura multa si bani putini va dau cateva nume poate aveti bafta.Kessler,Amad Turistik,Pletl Busreisen,Double T,Mayer Mayer ajung ca va plictisesc

De soferi ,,detasati ,,  in strainatate ai auzit vreodata :) ?  Rog un moderator sa mi stearga postul cu ATLASSIB  ca  am creat o aversiune cu oferta asta de lucru.

Daca lucrezi la ATLASSIB  nu inseamna ca trebuie sa faci neaparat Romania- si tarile Europei , poti face transferuri , conventie, curse speciale, coletarie, posta,

depanare, bla bla bla ... terminand cu banking de la o banca din Holding, nu i dau numele canu fac reclama.

P.S NIMENI NU VA OBLIGA SA APLICATI LA ACEASTA OFERTA !DE LUCRU

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Momentan discutia chiar daca este putin aprinsa  e in termeni civilizati,subiectul pe care l-ai deschis va ridica multe comentarii,dupa cum stii la Atlasib au fost dese probleme,cu garantiile,cu banii,cu programul,toate astea au mai fost discutate la un alt subiect pe aceiasi tema.Poate acum este altfel,nu stiu,totusi daca doresti sa inchizi subiectul o sa te rog sa imi spui si il voi bloca ulterior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

http://videonews.antena3.ro/video/romania/accident-grav-in-brasov-un-tir-plin-cu-bere-a-fost-lovit-de-un-autocar.html

PS:Colegu mik ce faceai daca aveai cardu in aparat si era alt coleg la volan?

Salut , nu e nevoie sa fie INCHIS oriunde sunt probl. Raspund cu placere si celor Pro si CONTRA.

Raspuns: daca eram in autocarul respectiv, si mai traiam... sau mai eram in picioare , luam tahograful cu mine si il aruncam pe camp.( mai ales daca era cardul meu acolo).

Multumit de raspuns ?Eu oricum foaia de parcurs si alte acte le fac mai tarziu, nu in timpul cursei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Eu am lucrat la atlassib . NU recomand nici dusmanilor mei . La inceputurile carierei mele am trecut si pe la atlassib , in perioada de inainte si dupa intrarea in eu . am stat cat era spaga ,acea spaga te tinea pentru ca depasea salariul cu mult  ,dupa care la 2 luni dupa intrarea in eu am plecat .Cand am fost la sibiu am vazut nu exagerez  10 baieti care nu a primit garantia inapoi pe dverse motive absurde si inventate . acum la atlassib salariul este mai mic !!! fata de cand eram eu , deci salariu  ! nu vb de spaga si alti bani la negru . cine se duce la atlassib sa fie invatat sa asculte de toti prostii de acolo ,carabulea a angajat numai prosti si sclavi  in administratie  care puri si simplu isi bat joc de soferi . Cum adica sa nu ajungi acasa cu saptamanile  cand faci linie , e dreptul tau ! dar atat ia prostit pe uni carabulea ca sa ajuns sa fie o favoare ,un lux sa treci pe acasa. totul se plateste la firma ,ori ce defectiune  care o ai in trafic extern sau intern se IMPUTA ! soferilor . chiar si grselile firmei  tot soferilor se imputa . in firma nu ai respect de la nimeni desi soferii duc greul  nu  dispecerii sau agentii. mai am prieteni care au incercat si au regretat ca nu au ascultat sfatul meu . desi firma are asigurare  tot tu platesti reparatile sau o parte din ele la un incident.  nu mai vorbesc de consumul de motorina  care se stie ,din buzunar platesti  calculul lor idiot  la km . pentru unul care a lucrat singur pe tir si acum se vede in echipaj si ai un idiot sef de masina  vei avea cosmar tot drumul daca ai sansa sa dai peste unul  muuult mai prost ca tine dar e cotizant si turnator.  sa nu mai vb de taho in alb sau  cand altul conduce pe cardul-discul tau  ....NU ALEGETI ATLASSIB . stiu ca e criza , si ei stiu si de acea isi bat joc de oameni !  de ce oare de ani de zile tot se angajeaza la atlassib soferi !? de bine ???  la sibiu intr o zi 10 isi dau demisia si alti 10 se angajeaza . si asta de ani de zile .  cine spune altceva  ,repet ,  e cotizant la sefu si turnator  in firma , astea sant criterile acum de a fi sef de masina .  daca il vedeti pe carabulea pe strada  sa il calcati cu masina , pentru ca asa face  si el cu soferii  in firma , le calca in picioare demnitatea si drepturile ! 

@ scriu astea pentru ca am un prieten bun care a murit la atlassib ....oboseala si energizantele iau distrus ficatul , familia lui nu a primit nici un ajutor de la firma  .  asta e marea firma de rahat atlassib .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.