Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ATLASSIB angajeaza:Soferi , dispeceri,sef coloana,responsabil consum,ingineri!


mik23n2

Postări Recomandate

  • Members

Salut ! Vad ca se spune ca ATLASSIBUL angajeaza si incepatori chiar daca au "D"-ul de putin timp si nu au lucrat in transport persoane ; eu am " D "-ul din 2007 ,nu am lucrat la tr. persoane dar am lucrat tr. marfuri pe 7.5 T trei ani si 10 T alti trei ani si patru luni TIR si am sunat la SIBIU pt a obtine un interviu ; a raspuns o cucoana cam intepata si mi-a spus daca nu am lucrati trei ani transport persoane nu corespund ! Degeaba am incercat sa-i explic ca stiu cum se mananca soferia asta , ca de la TIR sau 10 T la autocar nu sunt conditii deosebite de adaptare si sunt dispus oricand sa dau o proba , nu am reusit nimic !!!

Am trimis si un CV si nimic concret deci intrbarea finala este angajeaza sau nu si incepatori in tr persoane ? sau poate nu stiu eu cum sa procedez corect ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

incearca la o angentie atlassib cea mai aproape de tine,si vorbeste cu seful de agentie ca sigur te iau cei de la atlassib cunosc multi de nu stiau unde-i spania pe harta si ia luat dar sigur ca pe parcurs sau adaptat si ei ? foarte putini din care stiu nu iau luat deci mai incearca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Oficial nimeni nici o firma nu ia incepatori, PRACTIC Atlassib ia,e totusi firma de transport persoane,daca ar fi un ZIARIST la tel.???

Mergeti la agentiile Atlassib din teritoriu cum a spus colegul de mai sus , cu CV, si ce copii acte mai trebuie , pe urma la 2,3 sapt. va suna ,acusi vine vara concediile va fi nevoie de soferi.

Succes!

P.S asa e , doamnele, de fapt domnisoarele de la Sibiu sunt intepate....fiind plictisite de zeci de mii de oameni care suna ,si le mai lipseste ceva ... :x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members
:) se pare ca niciunul de aici habar n-are cu ce se mananca Atlassib-ul! Cele spuse Mik23n2 sunt doar partial adevarate, iar ce spune claussk e total gresit(daca nu stii sa conduci sau esti slab de inger, normal ca o sa conduca unul care stie in locul tau). Nu este nici mai bine nici mai rau decat la alte firme. Adevarul e ca se munceste pe rupte si pe bani putini, colegii sunt si buni si rai(ca peste tot) si fiecare trage pt el. Eu am lucrat pt ei, asa ca vorbesc in cunostinta de cauza. Daca vreti sa invatati sa conduceti, Atlassib e o buna scoala. In rest drumuri bune!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Numarul de telefon OFFICIAL al atlassib care este ?

Telefon:(004)0269224107

Mobil:(004)0740115203

aici cred ca raspunde Sibiul cu staff ul intepat de pe str. Tractorului :) nu stiu daca e 100 % oficial sunt zeci de numere , nu merge intr un loc , incerci la alta persoana , tre sa o iei treptat, succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • Members

ce vorbesti bai frate,angajeaza doar bididii ca sa-i frece cum vor ei.e un fel de a 2 scoala de soferi.eu am trimis cv am experienta inter extern si nu m-au chemat,l-au chemat pe un prieten care de 15 ani lucreaza pe transportul local de calatori.si s-a fript,a condus pana s-a saturat pe diagramele colegilor,pe urma l-a dat jos la padova si in loc sa-l lase la odihna l-a pus sefa de agentie de acolo sa-i mature si sa-i taie iarba din curte.e pacaleala mare. [-x

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Colegul Salbatic, de pe acest numar de telefon - 0374302499 - m-au sunat pe mine de la Atlassib, si mi-au oferit un post pe autocar, dar cu relocare la Sibiu. Am 22 ani pe marfa, cu o mica pauza pe autocar. Doamna de la telefon parea destul de amabila. I-am explicat ca probabil am trimis C.V.-ul anterior experientei pe autocar, si nu vreau sa o repet. Poate ca am prins eu o firma aiurea, si de aceea nu m-am putut acomoda. Avea contract cu Europa Travel, calatori : panarame, manglitori, capsunari, cateodata cate un grup de pensionari. Daca nu erau excursii, trebuia sa fac cate o suplimentare pe interurban, sau sa intru si eu pe o conventie. Problema a fost cand am vrut sa ma angajez pe camion din nou, angajatorii imi spun ca precis dupa viata buna !?!? de pe autocar o sa suport foarte greu cabina din nou. Ca trebuie sa lasi nervii acasa cum spunea colegul, e putin spus. Trebuie sa fii autist, ca sa nu bagi in seama comportamentul majoritatii calatorilor. Incearca, poate ai noroc. Multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
ce vorbesti bai frate,angajeaza doar bididii ca sa-i frece cum vor ei.e un fel de a 2 scoala de soferi.eu am trimis cv am experienta inter extern si nu m-au chemat,l-au chemat pe un prieten care de 15 ani lucreaza pe transportul local de calatori.si s-a fript,a condus pana s-a saturat pe diagramele colegilor,pe urma l-a dat jos la padova si in loc sa-l lase la odihna l-a pus sefa de agentie de acolo sa-i mature si sa-i taie iarba din curte.e pacaleala mare. [-x

Rad de mor :)) pe mine nimeni niciodata nu mo pus sa tund iarba/ matur prin curte :)) , am mai facut o cafea, un sandwich, m am dus sa cumpar un suc etc o ciocolata dar nu am mai intalnit asa ceva :)) De fiecare data am fost ,,rugat ,, politicos pur si simplu , nu am avut treaba cu nimeni.

Acuma nah , depinde de fiecare....

Succes si drumuri bune la toti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegilor! Lucrez la Atlassib si va pot spune ca acum se fac angajari. E si bine, e si rau. Multa alergatura in perioada asta si bani putini pentru munca prestata. Am citit posturile anterioare si-mi dau seama ca multi vorbesc in necunostinta de cauza. Foarte important: nu va lasati prostiti de asa zisii soferi unu care cer noilor veniti cardurile tahograf pentru a conduce ei! Cititi reg. 561 si nu va lasati intimidati ca va veti pune rau cu ei (soferii) sau cu sefii de coloana! Voi reveni daca este cazul si cu alte posturi. Drumuri bune sa aveti si nu uitati ca "nu tot ce zboara se mananca" ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Salutari ! Am si eu o nelamurire ; la dosarul pt angajare trebuie fisa medicala pe care sa scrie "apt transport persoane intern si intenational " dar despre care tip de fisa este vorba ? cea care se face periodic ,[ eu am facut numai pt marfa pana acum ]sau din aceea tip caiet cu mai multe pagini format A4 ? Nelamurirea consta in faptul ca pe fisa trebuie mentionat "pentru angajare Atlassib " si odata ce faci analizele periodice nu pot si pt angajare in acelasi timp pt ca se fac anumite analize in functie de tipul fisei ! Daca ma poate lamuri si pe mine cineva , multumesc frumos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

Colegu mik23n2 cu sustinerea Atlassib-ului vad ca o dai rau de tot pe ulei...acum ai alt nume,acel de mariusss si vb de tabita tour...sincer cred ca tu ai o pasiune pentru autocare sau doar vb sa fi si tu in vb.Asa cum am mai scris mai sus,eu am facut 9 ani RO-SP si ce spui tu pe aici...sunt doar vise.Spre informarea ta,amenziile pe Spania,Franta etc. pentru foi de concediu,alt card in tahograf si lista poate continua sunt foarte mari,la fel te poti incadra la cativa ani de puscarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members
Colegu mik23n2 cu sustinerea Atlassib-ului vad ca o dai rau de tot pe ulei...acum ai alt nume,acel de mariusss si vb de tabita tour...sincer cred ca tu ai o pasiune pentru autocare sau doar vb sa fi si tu in vb.Asa cum am mai scris mai sus,eu am facut 9 ani RO-SP si ce spui tu pe aici...sunt doar vise.Spre informarea ta,amenziile pe Spania,Franta etc. pentru foi de concediu,alt card in tahograf si lista poate continua sunt foarte mari,la fel te poti incadra la cativa ani de puscarie.

Draga coleg , nu am lucrat niciodata la TABITA TOUR ! SI nu postez cu 2 profile ( adminii pot confirma lucrul asta).

NU am luat decat o singura amenda pt parcat autocar de la Politia Comunitara ,in rest nu am avut treaba, nici nu amenzi , nici cu firma, vad ca

sunteti numai pusi pe cearta....

Am facut eforturi pt firma , am platit din bani personali placute de frana, si un furtun de aer ( asta pt ca am dorit sa fac ore, nu sa astept zile intergi pana cand veneau piesele de la Sibiu), doar pt ca am ,, vrut ,, !

Am avut probleme cu calatori , la unele trasee cu incasare,(intrand ca masina de rezerva) care nu voiau sa scoata bilet ( persoane de la tara, sau de etnie rroma) si da asa e , ne am confruntat, am dat totul pt firma si nu am nimic sa le reprosez , decat ca se lucreaza cam mult.... dar daca stii ce sa faci , te mai scoti la consum , la motorina , mai faci un bilet scanat pe calculator, un bagaj etc...

NU mai sariti asa... am auzit si multe cazuri grave , dar nu cred ca tot ce se ,,aude ,, este si adevarat

Pt mine ATLASSIB este si va ramane un loc unde am facut bani de ce sa nu o spun....dar si am lucrat cat 3 soferi nu unul

Succes si drum bun va doresc , angajarile sunt deschise in continuare!

P.S sfat cand sunteti singur la comanda , noaptea trageti autocarul intr un Peco si dormiti si voi 6,7 ore , pana dimineata,e mai bine asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Stie cineva daca mai angajeaza soferi ? Am toate categoriile si toate atestatele numai ca sant incepator la profesionisti nu si la 8+1 sau pana 3.5 ca am aceste masini de ani de zile si am facut cam toata europa . Daca stiti ceva colegi sau are cineva nevoie de un sofer care face extern ori o colaborare cu masinile mele (mercedez viano din 2005, peugeot boxer duba din 2007 si platforma auto ) sant dispus la incercari pentru ca am timp destul . Nu sunt pretentios ,rezistent la stres ,adaptabil la situatii ,calm pana la un punct ,stiu sa vorbesc Italiana si ceva Germana ,am 44 de ani ,sunt casatorit , nu sant fumator si sunt din Galati . Numaru meu de tel.0745942762 Marian sau ma gasiti la mail marianno_2004@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.