Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Echipaj sau singur?


umbralui

Ce preferi: sa lucrezi in echipaj sau singur?  

81 membri au votat

  1. 1. Ce preferi: sa lucrezi in echipaj sau singur?

    • Echipaj pentru ca: ....
      20
    • Singur pentru ca: ....
      26
    • Echipaj; dar totu' pan' la sticla pentru resetat creierul!
      10
    • Singur, abia ma suport pe mine!
      25


Postări Recomandate

  • Members

Singur pt.  ca: este mai lejer, nu te certi cu colegu de cabina daca itzi place curatenia stai ca un domn daca nu stai ca un porc, si ar mai fi multe de spus...

Am fost si in echipaj si stiu ce inseamna, daca ar fi obligatoriu sa se lucreze in echipaj cred k m-as lasa de tir :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Winis cand ai sa lucrezi in echipaj ai sa-ti schimbi radical parerea,are dreptate Dragos in cea spus,sunt multe lucruri si obiceiuri diferite intre doua persoane,mai a les cand stai in 2m patrati.totul e frumos la inceput cand fiecare trece cu vederea,apoi fiecare incepe sasi impuna punctul de vedere si apar conflictele verbale sau mai rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In echipaj ;) Ai un ajutor, ai pe cine sa te bazezi, nu vorbesti singur in cabina, mancarea iese mai ieftin, etc.

Depinde de fiecare, uite eu sunt genul mai singuratic si nici nu sunt prea vorbaret de fel, i-ar la mancare nu vad dc. ai iesi mai ieftin doar daca cumperi de 30, 50 de E. tot de atat mananci...si as mai adauga  ca , daca ai toate conditiile in cabina nu te plictisesti chiar asa tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In mod cert singur pe masina, in primul rand e vorba de spatiu, apoi urmeaza obiceiurile si modul de viata,  unul tine curatenie , celalalt mai putin, muzica mai tare sau mai incet,  manele-fara manele,  si tot asa, cei care au lucrat in echipaj si carora nu le placut stiu mai bine. Daca esti singur faci ce vrei in cabina, iti insiri tot arsenalul, ca ai spatiu :) poti lua si cate o fetita" cu tine, nevasta, copii sau ce mai vrei....daca vrei. Nu multi au norocul de oameni buni cu care sa se inteleaga si sa se descurce perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Singur ca mananc ce vreau,fac ce vreau,imi pt pune lucruriile in oridinea in care imi place mie.Si cand sunt singur am timp se reflectez asupra unor chesty am timp de gandire :).Si daka am chef de povesti tot se gaseste vreun roman prin parcare care este dornic deo poveste si deo berica:).eventual mai duci un tovaras cu tine iubita:) sau in cazul celor casatoriti sotia:P.Prefer sa calatoresc singur:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu toate ca am condus ffffff.putin .....in afara de manele ...curatenie si altele ....am observat ca nu ma pot odihni cind merge masina .... eram ca un drogat.....poate dupa mai mult pimp te obisnuiesti .....cred ca e mai mbine singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

felicitari celor care pot lucra in echipaj si se si inteleg,DAR nu cred ca as putea face fata acestor conditii enumerate in posturile de mai sus.DECI EU vreau singur pe cabina,in cel mai rau caz as sta in echipaj 1-3 luni max pana as avea experienta ,dar dupa cel mult 3 luni as cauta singur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Am lucrat in ambele feluri....singur e mai lejer...si ca si spatiu si ca si program....e mai odihnitor.....eu am votat "echipaj pt ca" mi se pare ok echipajul daca esti echipaj format....adica sa plec cu un prieten foarte bun pe care il cunosc personal de cel putin un an, sau cu vreun neam (verisor, unchi, etc), sau eventual,  daca ai un frate. Iara mi se pare echipaj fain sa fi cuplu, sot-sotie.....Deci depinde de imprejurari...in echipaj poate fi mai misto decat singur cu oamenii potriviti.Eu am lucrat in echipaj ne-format, si poate fi destul de naspa depinde de colegul peste care dai.... am format echipaj cu acelasi coleg timp de 6 luni, pe care nu il cunoscusem si m-am inteles cu el mai bine decat cu multi prieteni de acasa, deci totul depinde de compatibilitate, sansele sunt fifty-fifty, poti sa te intelegi din prima si sa ramai ca echipaj format, sau te poti bate dupa primii 200 km, totul depinde de personalitatile celor doi. Drumuri bune tuturor, echipaje sau solo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As fi curios de ceva... Cand se lucreaza in echipaj, cand un sofer conduce, celalat cum poate dormi? Eu am incercat, in masina mica, sa dorm pe bancheta din spate. Dar la viraje sau frane simteam ca am "rau de mare", mai ales la viraje. Intelege-ti ce vreau sa spun? Eu cred ca nu as putea sa ma odihnesc asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

As fi curios de ceva... Cand se lucreaza in echipaj, cand un sofer conduce, celalat cum poate dormi? Eu am incercat, in masina mica, sa dorm pe bancheta din spate. Dar la viraje sau frane simteam ca am "rau de mare", mai ales la viraje. Intelege-ti ce vreau sa spun? Eu cred ca nu as putea sa ma odihnesc asa.

Cand esti rupt de oboseala dormi de nu-ti vine a crede, ce-i adevarat la noi in tara mai greu, dar in afara pe autostrazi dormi bustean, spun asta din propria expierenta, cu toate ca n-ai voie sa dormi cand celalalt conduce :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cu toate ca n-ai voie sa dormi cand celalalt conduce :D

Ba ai voie, dar numai daca e patul dotat cu plasa de siguranta, si eu spun tot din proprie experienta, ne-a oprit austriacu...eu dormeam colegu la volan, a vazut ca am plasa trasa, n-a carait nimic.....si-apoi colegu winis, n-ai sa poti sta 21 de ore treaz din 30, si urmatorele 30 iara 21 treaz si tot asa, asa ca ai sa bagi somn grupa mare ori ca ai plasa ori ca nu, nici n-ai sa mai stii ca esti in cabina.....Drumuri bune
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.