Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

TITAN TRANSPORT CONSTANTA


Postări Recomandate

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • Members

Titanii transport 1200E + salariu minim in tara,dar eu am lucrat acolo si nu se merita .Programul foarte incarcat,trebuie sa te duci pe unde-ti da el (patronu)ruta,faci cam multa comtabilitate(adica tre sa-i calculezi km si consumu de motorina)si la sfarsit cand tragi linie sa iei banii ati spune ca ai depasire de motorina si uite cum lucrezi pentru 800-900E.Ca sa nu mai spunem ca dispecerii sunt varza ,nu-ti da nici o adresa ca lumea,schimbu se face cu microbuz de 8+1(si sa stai 24 de ore in microbuz fara sa fi platit cam naspa)pana in Luxenburg.Firma ...........deplorabila

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Nu stiu cand ai lucrat tu la aceasta firma dar esti putin tendentios sau pe langa subiect din urmatoarela motive:

Si cei care au probleme cu motorina,accidente sau alte pagube, sunt platiti cu minimul legal de 35€ deci 30 zile X 35€ = minimum 1050

Daca situatia se repeta sunt rugati sa-si caute de munca in alta parte pentru ca toti patronii cauta soferii pagubosi ! Sic!!! Tu ce fel de sofer ai fost? Vad ca ti-ai gasit repede de munca la KIM. Cum este viata la Kim? Povesteste ceva si de pe acolo.

La Titan din septembrie 2013 drumul se face cu autocarul de 4* perioada fiind retribuita cu diurna de 35€ din momentul iesirii din tara( pe parcursul intern se plateste diurna in RON)

Unii soferi se descurca cu adresele primite dar sunt cate unii care nu sunt capabili sa gaseasca un aeroport. Nu stiu sa mearga decat dupa coordonate GPS, ca nu sunt capabili sa scrie o adresa sau sa configureze un GPS. Probabil ca nu sunt capabili sa scrie deloc.

Pentru soferii capabili diurna este de 40€/pe zi iar salariul brut este de 1000 ron pe luna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cateva intrebari pentru colegii care lucreaza la Titan ...?

Am fost la ei la un "interviu" si am discutat cu un domn ,nu i-am retinut numele ....

De ce se cere sa ai si ADR-ul..?

ce fel de marfuri se transporta....?

eu nu am ADR si am fost informat ca trebuie sa-l fac si chiar am fost indrumat sa merg la un etaj mai sus ca este acolo cineva care sa ocupa de treaba asta.

Trebuie sa completezi o fisa cu locurile de munca pe ultimi 5 ani (pentru a putea fi verificat de ei) si anume :numele firmei,perioada in care ai lucrat,persoana de contact si nr de telefon si motivul pentru care ai plecat de la firma respectiva.....de ce oare....? "cainele nu pleaca de la macelarie..."

Daca indeplinesti aceste conditii si esti acceptat vei da o proba de lucru.....nu stiu in ce consta...probabil condus,parcare la rampa,agatat si dezgatat remorca...

Daca nu ai facut extern ...cazul meu...vei face o perioada de trainning...daca treci probele binenteles.

se merge in echipaj sau singur pe cabina...?

se merge ca sofer 2... ca incepator pe comunitate..?

dupa cat timp devi titular...???

care sunt salariile...? in afara de cei 35-40 euro/zi si salariul de 1000 ron /luna se mai da si altceva ?

cati km faci lunar..?

se opresc bani pentru diferite motive ?....consum mai mare de motorina...etc....???

daca cineva care lucreaza la ei imi poate oferii mai multe informatii ma puteti suna la nr de tel :

0763 574 339 Fane -Medgidia(Castelu).

Multumesc ....drumuri bune sa aveti....!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • Members

colegii parerea mea e sa stati linistiti cu titan trans fac afara intradevar ,fac aeropoarte,mam intalnit cu colegi la luxemburg si nu sunt multumiti deloc cei cu experienta ce au lucrat pe afara in schimb cei incepatori da eu am fost la ei mau sunt dar cand am auzit ce bani dau am rupt usa si mau intrebat de ce plec iam raspuns daca dumnealui ar veni de la 2000 la 1200 si asta a fost discutia mea cu dansii a si leam mai zis ca pe banii astia daca au tur retur sa vin langa familie la 2 saptamani acasa vin si au zis ca nu fac turretur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

colegule niu mai lauda atat cred ca esti ultimul laudator al lor de asta zbiara dupa soferi .cred ca tu esti unu din aia vechi de cand carati confectii si marfa din republica la luxemburg .colegii ce sa mai lungim atat discutia asta soferii buni nu lucreaza la titan trans de pe aurel vlaicu mai exact varianta ctprobabil constanta vizavi de arabescu va salut si drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Ca fost angajat pot spune ca este o rampa de lansare pentru incepatori....salariu 30euro/zi primul mandat(6 saptamani-2acasa),al 2-lea mandat 40euro/zi plus minim economie pe tara, dispecerat in limba romana,transport dus-intors acasa asigurat,se merge in echipaj,masini noi Scania cu clima...volvo,magnum se fac aeroporturiile ,dar si industiale....daca sari calu...platesti!!!ca peste tot.....bani se vireaza in cont de obicei ,dupa ce se vine acasa si se face decontu...dupa parerea mea este o firma ok,problema sunt bani ...prea putini pentru extern

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • Members

Doar banii prea putini sunt problema ? Dar banii dati cu intarziere mare nu sunt o problema ? Cat stai acasa primesti in general 300-400 de euro .... dar ""doamna"" raluca , care te tine cat vrea ea la munca in functie de soferii disponibili ? Este o firma de cacao. Patronul are impresii de mare bastan da saracu nu are bani de salarii.. nu mai spun ca in nici un caz nu te vor ajuta cand te duci la alta firma.. iti pun bete in roate.. Cand mi.am dat demisia , "doamna " Raluca mi.a spus ca nu mi.o poate accepta.. :)) haha demisia trebuie acceptata ? Halal secretara... sau un consum de 28 % urmand apoi sa platesti motorina , nu este o problema ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

referitor doar la demisie...vezi legislatia...articolul 81 din codul muncii..demisia se poate face si de catre salariat...dar cu preaviz ....doar daca ei accepta sa nu mai stai 15 zile poti pleca imediat..  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da colega stiu asta. Mi.am dat demisia pentru ca ei m.-au pus sa mi.-o dau. Dar fiind o persoana sincera am scris acolo adevarul... Am facut 2500km pana acasa din Lux , in ajunul craciunului iar a doua zi seara ei vroiau sa plec inapoi ca nu aveau soferi. ( eliminat , bunul simt , este ??) .. Si am mai scris ca imi dau demisia si pentru ca nu am avut timp sa usuc izmenele... logic... intro zi ce sa faci ? .. Aaaa si pana sa ajung acasa nu vroiau sa ma aduca. Iar doamna Raluca.... (sau mai bine spus jumatate de doamna cel mult ), mi.a spus ca daca nu accept sa raman inseamna ca abandonez masina... Masina incuiata in curte la Wallenborn iar cheile date la un operator , inseamna a abandona... Asta e doamna la care ai duceam bomboane de fiecare data cand veneam...

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

incet..incet te apropii de adevar...asta dupa ce ati terminat ''relatia'' de munca...

sincer..nimeni nu te poate pune sau obliga sa iti dai demisia..

totusi daca poti..explicale si altorcolegi interesati cum a fost viata..pe care ai acceptat-o pina sa iti dai demisia la aceasta firma..cu bune sii rele..si fara prescurtari..nu de alta dar nu vreau sa ma obligi sa iti sterg comentariul pe urma...succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.