Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ce stiti despre Transilvania General Import Export


Viorel.

Postări Recomandate

  • Members

Va salut colegilor! Asa cum reiese si din titlu, as vrea sa aflu detalii despre aceasta firma, respectiv relatia cu angajatul. Au dat anunt la ziar la noi la Galati ca angajeaza sofer, si normal vreau sa aflu si parerea celor care au lucrat sau au auzit despre ei: respecta CM, platesc bine si la timp, te exploateaza ca pe sclavi, chestii d-astea.  Numai bine, drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut ,eu am lucrat la ei 2 ani in Tulcea distributie oras+judet pe 7.5 T si 10 T . Situatia nu este tocmai buna la ei salariul nu depasea 1200 ron nici macar vara cand sunt vanzari mai mari la sucuri iar iarna nu mai spun 600-700 ron pentru ca salariul se calculeaza la procent din valoarea marfii livrate la fel ca si in cazul agentilor comerciali ; tot ce se spargea in masina din marfa se preda la sfarsitul saptamanii cu proces verbal si se inlocuiau . In ce priveste CM se respecta legea ,concediile se dau iarna cand scad vanzarile .Ce este prost in afara de salarii este ca ne alergau de pe o masina pe alta cum aveau nevoie , dute in oras , livreaza , vino si Volvan-ul si tai-o pe judet si livreaza si de multe ori am livrat si la ora 21-21.30 , pana ma intorceam , ajungeam la ora 23 acasa si a doua zi iar . Nici soferii de TIR care veneau cu marfa de la Oradea nu erau multumiti de salarii ,1300-1500 ron si ozi acasa pe saptamana daca prindeau ,este ceva putred in firma asta ,firma cu sute de angajati in toata tara si mii de tone de produse livrate si salarii de doi bani .Am plecat de la ei acum 10 luni ca ajunsese sotia sa aduca bani acasa mai multi ca mine ;ea are 750 ron si 20 bonuri masa si program 8 ore si eu sofer cu toate gradele si sclav prost platit .A , era sa uit se mai opreste si o garantie din salariu un mic procent si cand pleci daca nu ai datorii la ei recuperezi banii dar cu insistente ; eu nu am avut nici o paguba la ei , nici o imputatie si tot greu am scos banii opriti pe garantie de la ei , gaseau tot felul de scuze cu nu este nustiu ce director sa-mi semneze actele ,ca nu se gaseste dosarul meu ,cu fisa de lichidare nu a ajuns , ca nu sa-u calcult foile de parcurs etc,etc ;Daca nu ai un loc de munca si esti prins in corzi te duci si la ei dar daca ai timp mai bine cauta altceva mai serios !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.