Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

ANGAJARI SAIZ


bochety

Postări Recomandate

  • EX Staff

Poate vre-un responsabil de la Saiz ,citeste aceasta postare , care constituie un semnal de alarma in priviinta comportamentului soferilor , angajatati la respectiva firma :

-depasirii in coada de peste in autostrada, de parca ar transporta  cartofi , nu persoane !

-afisarea ciorapilor sau a incaltamintei , de catre soferul secund , pe bordul mijlocului de transport !

O asemenea publicitate negativa nu cred ca face bine , o sa revin cu nr de imatriculare !!!

Imi pare rau dar , este o chestiune " jenanta " , in lumea transportului de persoane .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

colegii eu am lucrat la ei si daca nu ai pe nimeni acolo nu prea ai sanse sa te sune.directorul adica robert face un fel de tombola cu cv-urile adica intreaba soferii daca au pe cineva de adus si daca nu are nimeni atunci inchide ochii si alege un cv la intamplare........asa ca.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

SAIZZ TOUR sediul la barcelona+bucuresti autogara militari.plata se face la barcelona dupa o semicursa,adica 135 e,si la sezana la plecarea inapoi spre romania.daca vrea d-nul enrique mosul mai faci un interior sau doua.madrid 80e,malaga 160e,saragosa 30e.salariul pe rom 1050 ron.conditii cazare atat la barcelona cat si sezana mizere,mergi cu cearceaf,perna si patura de acasa,esti la dispozitie tot timpul,se merge numai la program,niste cazane de masini,interzis cu desavarsire alcoolul.atentie la colegii soferi mai ales cei din campul lung!niste lingai.daca nu a-i place moaca ta lui saizz pleci acasa cu bilet pe zero.alte detalii cui solicita!atentie la semnarea contracului de munca semnati si demisia an acelasi timp ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai o cursa romania -spania am ascultat numai manele,urla guta si parizer de rupeau difuzoarele,vali furtuna canta ,in autocar ploua(mai aveam sa scot sapanul sa ma spal pe cap),am vazut filmul invers adica scrisul era pus invers si filmul la fel ca pe negativele ce erau la aparatele foto cu film inainte.Pe urma cu alta ocazie,am avut privilegiul sa vedem rasaritul pe mare ,foarte frumos,da!si stateam in italia si se stricase autocarul si asteptam altul si era dimineata si era si Frig la ora aia,dar era frumos rasaritul!Am avut ocazia sa zbiere si sa ma impinga ca pe un cersetor un sofer ca am indraznit sa ma sui in autocar pe la usa din fata(pe acolo doar ei se suiau,noi astia care platim bilet,de la care isi iau ei lefurile nu avem voie)!In schimb partea buna e ca este ieftin !OOOhh dar am uitat de bani de la vama !Cand ne-am suit din Arad de la parcarea lor de acolo a venit o domnita si a zis¨In aceast autocar ptr trecerea vamei nu se plateste,va rugam NU platiti!¨Cand mai aveam putin sa intram in vama vine unu din fata si zice¨a zis soferul sa dam si noi ceva acolo 1 sau 2 euro,ca sa nu mai stam la vama ¨.Lumea cica hai sa dam si pe urma plecam mai repede!Stiti cat am stat in vama cu toata spaga care am dat-o care sunt sigur ca nu a ajuns la vamesi, ca aia ne-au controlat si romanii si unguri si dupa ce am iesit din vama la 1 sau 2 km mai incolo iar ne-a oprit militia maghiar ca sa ne verifice la bagaje.UNDE ERA SPAGA?????Nu vreau sa acuz ,dar cred ca asa de bine au mancat soferi astia dupa ce am trecut vama acolo in parcarea aia unde se mananca ciorba de burta la unguri si sarmalute........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

SAIZZ TOUR sediul la barcelona+bucuresti autogara militari.plata se face la barcelona dupa o semicursa,adica 135 e,si la sezana la plecarea inapoi spre romania.daca vrea d-nul enrique mosul mai faci un interior sau doua.madrid 80e,malaga 160e,saragosa 30e.salariul pe rom 1050 ron.conditii cazare atat la barcelona cat si sezana mizere,mergi cu cearceaf,perna si patura de acasa,esti la dispozitie tot timpul,se merge numai la program,niste cazane de masini,interzis cu desavarsire alcoolul.atentie la colegii soferi mai ales cei din campul lung!niste lingai.daca nu a-i place moaca ta lui saizz pleci acasa cu bilet pe zero.alte detalii cui solicita!atentie la semnarea contracului de munca semnati si demisia an acelasi timp ;D

  nici cu cei de la mioveni nu mi e rusine
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Si acum dupa ce m-am interesat mai mult si mai bine am aflat ca da intradevar spaga nu se da ptr vamesi ci se strange ca sa pape si soferii ceva cald.Sa fereasca sfantul sa mai aud pe viitor vreun sofer de autocar ca se strangem ptr vamesi ca sa vezi cum sun eu la sediu sa intreb cat merge spaga.Ei mie nu mi-ar da o cafea,eu de ce sa le dau lor bani sa pape?Tre sa tipam 20 de insi in autocar ca au trecut  ore de cand mergem si ca vrem la toaleta,ca sa opreasca,asta in general dimineata ,cand durerea e mare!!!Nu mai zic in ce hal ne vorbeste si in ce hal ne trateaza.Pe mine unu m-a impins unu in italia de parca eram sclav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Buna ziua,

Referitor la Saiz Tour am cateva precizari de facut.Sunt originar din Campulung si cunosc foarta multa lume din aceasta companie (si o ruda de a mea a lucrat in companie)Robert,inainte sa lucreze pentru Saiz a fost dispecer la o firma din Mioveni-Lucky Tour (care ulterior s-a transformat in Continental Fast Line) si cunoaste foarte multi soferi fiindca majoritatea au lucrat si in Lucky Tour.Automat are incredere in spusele acestora deoarece a lucrat cu ei multi ani in mod direct.Referitor la tombola cu Cv-uri este o informatie total eronata.Nu spun ca are mereu timp sa urmareasca toate CV urile dar nici nu trage la sorti siguranta si integritatea pasagerilor.Eu nu am lucrat si nu lucrez in aceasta companie (precizez asta ca sa nu fiu banuit de subiectivitate) si ca si pasager care a calatorit cu aceasta companie pot spune (le-am spus si lor personal) ca pe o scara de la 1 la 10 le-as da un 6 cu indulgenta(dar din alte motive)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.