Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Cutie viteze ZF Man TGA 18.460 defecta !


geokm5

Postări Recomandate

  • Members

Salut, sunt posesorul unui Man TGA 18.460 din 2002 si m-a lasat cutia, problema este ca nu mai iese din viteza, cand sau sa o scot din viteza scrie pe bord N dar defapt nu iese, cand dau cheie da camionu sa plece iar in loc de N imi apare dinou ca este intr-o viteza --, tin sa precizez ca nu este pompa hidraulica de vina (maneta de viteze) pentru ca am schimbat-o curand, am chemat un mecanic cam cel mai bine vazut din orasul meu si mi-a spus ca ar putea fi cautatoru de pe cutie sau daca nu chiar cutie in sine de vina, ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut, sunt posesorul unui Man TGA 18.460 din 2002 si m-a lasat cutia, problema este ca nu mai iese din viteza, cand sau sa o scot din viteza scrie pe bord N dar defapt nu iese, cand dau cheie da camionu sa plece iar in loc de N imi apare dinou ca este intr-o viteza --, tin sa precizez ca nu este pompa hidraulica de vina (maneta de viteze) pentru ca am schimbat-o curand, am chemat un mecanic cam cel mai bine vazut din orasul meu si mi-a spus ca ar putea fi cautatoru de pe cutie sau daca nu chiar cutie in sine de vina, ce parere aveti?

Daca esti de prin preajma Ploiestiului te pot ajuta cu o constatare gratuita.Da-mi PM pentru detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

prima din cele 3 furci este blocata, nu imi iese din viteza 4, posibil craboti sa fie sariti...sper sa nu fie nimic grav. Cineva din constanta care m-ar putea ajuta? mecanicu pe care il am nu prea are timp de mine, de o saptamana ma tine si nici nu a desfacut-o inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.