Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

In cat timp se elibereaza atestatul ADR (colete&cisterne)


AlexVAL

Postări Recomandate

  • Members

Salut toti colegii,

Poate sa-mi spuna cineva, cam cat dureaza atestatul ADR pana vine, urmeaza sa termin cursurile si sa dau examen si as avea o oferta de lucru buna si daca o pierd....nu am facut mare lucru....am inteles ca ar dura 2 luni, asta inseamna ca sunt somer din start?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Chitanta o poti plati oricand in cont ARR.

"Alte taxe" sau "Licente ARR" in valoare de 40 si ceva de lei, nu mai stiu exact.

Daca promovezi examenul (examenele [colete+cisterne] ) nu ti se va da nici un dosar, doar o sa`ti apara pe ecranul PC`ului pe care ai dat examenul ca esti ADMIS.

Si de atunci stii ca ai cam aprox 3 sapt. de asteptat, eventual o sa ti se comunice la sala. ei zic ca intr-o luna, dar de obicei vine mai devreme.

Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cam 3 saptamani dureaza eliberarea colegu, io nu am avut niciun dosar nimic....esti declarat admis la examen, te duci la posta platesti 41 de lei in contul ARR, apoi mergi la Arr completezi o cerere de eliberare atestat si cu chitanta de la posta pt cei 41 de lei, cererea completata si parca copie dupa permis ei(ARR) iti vor face un dosar si il trimit la Buc pt eliberare. Dupa aproximativ 3 saptamani, poti merge la ARR sa il ridici. Cel putin asa a fost in cazul meu. Bafta la examen. Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pentru ADR eu nu am completat nici o cerere. Doar depui suma de 41 ron, si cu chitanta te duci la ARR. Mie mi s-a cerut si copie dupa buletin si permis. Am depus actele pe 13 august si pe 28 august era ajuns. Eu sunt din P. Neamt dar cred ca peste tot e cam la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sal , gindestete ca la marfa pt reinoire am stat o luna , deci la mai putin nu are rost sa speri

:-\ :-\ :-\

Stiu colegule...asta e ce sa facem. Daca asa institutii si legi avem. Zici ca ne elibereaza diploma de la Sorbona. Macar intr-o luna sa ajunga. Oricum deja imi fac actele de angajare la o firma aici pe tara, pana vine atestatul si pana ies din iarna, ca la suedezu cu care vorbisem momentan s-a ocupat, dar m-a asigurat ca ne putem auzi peste cateva luni, sau din primavara sa-l contactez. Deci mai rabd aci si sa trec de iarna asta. Ce sa facem, astia sunt, cu astia defilam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.