Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

de ce oare?............


sorin76

Postări Recomandate

  • Moderators

Presupun că din cauza apropierii de vămi. Una e să ieși în câteva ore (2-3h) din RO, atunci când lucrezi exclusiv pe comunitate și alta e să traversezi 3 sferturi de RO (cu gropile de rigoare) și să pierzi și 12-13h. Zic eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

salutare,si eu sant ardelean si cam astea sant parerile mele:

1,da,e mai usor sa iesi din ardeal afara decat din sud

2.in sud sant mai hotarati soferii si cer salarii cat de cat mai normale(asa vad eu)

3.in ardeal se fac manevrele mai ieftin(la asta sant destule dovezi cu firma stadler)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

@sorin76

in afara de a poci limba romana cu o gramatica de toata rusinea,nu inteleg care e problema ta ca firmele de transport sau intermedieri in domeniu se deschid in vest si nu in sud.crezi ca taxele si impozitele sunt diferite sau exista ceva facilitati? nu raspunsul este altul :spaga e mai mica  :)

cat despre respectul de sine,asta e alta discutie si nu cred ca are rost sa o incepem.

soferi exista in toate colturile tarii,asta pentru "luminarea" ta.

tu esti un om cu anumite frustrari si la astea nu vei gasi raspunsul aici

Respecte.Radu

p.s. daca ai incercat sa te angajezi la o firma din partea de vest a tarii si ai fost refuzat i-ti inteleg frustarea sau cel putin incerc  ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members
EI MAI MULTI SOFERI SUNT IN ZONA DE SUD
Asta de unde ai aflat???? Ai facut vreun sondaj de opinie printre soferi?? Sau ai apelat la Institutul National de Statistica?? Ai spus ca poti argumenta pt ceea ce ai spus. Asa ca eu vreau sa vad argumentul.

PS Un topic care nu isi avea rostul....Fiecare angajator e liber sa isi deschida unde vrea si ce vrea, la fel si angajatul...are dreptu sa se angajeze unde vrea si la cine vrea...restul e can-can

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.