Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

otz spedition bucuresti cefin


mariusvolvo500

Postări Recomandate

  • Members

Colegule eu am lucrat la ei dar nu foarte mult timp pt ca au inceput sa-si bata joc!

Ca si salariu o singura data au intarziat dar se plateste in felul urmator:

-720 lei salariu de baza net

-0,11 lei/km pana in 7000 de km,peste 7000 se plateste cu 0,14 lei/km toti km

-bonus de pana la 300 lei din partea dispecerilor daca nu au probleme cu tine,daca ai curse sambata si duminica si nu ai lipsa la motorina

-daca faci mai mult de 8500 km mai iti da un bonus de 500 lei(cu toate ca trebuie sa fii pisoi fata de dispeceri si sa ai loc de smecheri)

-ca si consum e destul de bun:26% pe gol si 35,2% pe plin indiferent de tonaj(cel putin asa era pana in aug cand am plecat eu)

-programul de lucru trebuie sa il stii dar pt simplul fapt ca sa stii cand sa pui magnetul!

-masinile sunt Iveco destul de bune dar daca esti nou iti da Actros pt inceput

-de obicei tin cont sa te aduca acasa cu masina pe week-end

-mai prost e cu motorina pt ca iti da strict pt cursa si de cele mai multe ori mai putina,umbli numai cu rezervorul aproape gol si se alimenteaza numai seara dupa ora 18(daca incarci la ora 14 trebuie sa astepti motorina pana la ora 18)

-daca incarci de la Carrefour incarci numai noaptea iar dimineata la ora 6,30 trebuie sa fii la descarcat.

Pt alte intrebari iti stau la dispozitie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

multumesc mult colegu pentru informatii, m-ar mai interesa una peste alta in jur la cati bani iesi pe luna sau cam la cat ai iesit tu? ca am inteles ca nu prea se fac km, ca se face distributie si nu prea ai cand sa ii faci,se pierde timp si la incarcari se sta cate 2 ore la metro..te intreb pt ca am fost la ei la interviu,am luat proba care a constat in parcarea la rampa si acum astept sa ma contacteze pt angajare.multumesc

PS=vezi regulamentul cind ai timp liber,punctul g ti-ar fi de ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.