Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Contract comunitate


oliviugrama

Postări Recomandate

  • Members

Necesar cap tractor + semiremorca prelata minim Euro 3 in stare buna

Germania - Franta ( Benelux ) : 1.15 € / km

Franta - Germania ( Benelux ) : 0.90 € / km

Germania - Germania 0.95 € / km

Km fara incarcatura : 0.80 € ( primii 75 km sunt liberi )

Se ofera carduri pentru motorina si taxe de drum din prima zi de lucru.

Plata la 30 de zile.

Contractul se face direct cu firma din Germania.

Dispecerizare in limba romana .

Inf la tel 0753 / 34 94 57 , 0728 / 52 66 40 sau oliviu.grama@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • Members

Contract de transport pe relatia Germania-Franta ( Benelux ).

Necesar cap tractor + semiremorca prelata decopertabila ( min 2.70 h ) minim Euro 3 in stare buna

Tarif : 0.94 Euro / km plin-gol ( intre 1-4 camioane )

0.95 Euro / km plin-gol ( peste 5 camioane )

90-95 % din curse sunt cu o incarcare si o descarcare

Km se calculeaza dupa Map & Guide

Se parcurg aprox 11.500-12000 km / luna.

In fiecare vineri se primeste un raport al curselor pt saptamana in curs.

Se ofera carduri pentru motorina si taxe de drum din prima zi de lucru.

Plata la 35 de zile de la primirea documentelor in original sau la 20 zile cu discount de 2 %.

Lada de paleti constituie un avantaj

Contractul se face direct cu firma din Germania.

Dispecerizare in limba romana fara comision

Pt alte informatii :

Grama Oliviu

0744 / 20 51 64

0728 / 52 66 40

oliviu.grama@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • Members

Si eu am lucrat cam jumatate de an cu Deufrance si pot sa va spun ca mai mari escroci nu am vazut!!! Mi-au ramas datori cu 5900 de euro pe care nu cred ca o sa-i mai vad vreodata. M-am adresat unei case de avocatura care le-a pus in vedere celor de la Deufrance sa-mi restitue suma daca nu o sa-i cheme in instanta. Atunci escrocii au venit cu tot felul de facturi inventate , facturi de combustibil dar in special cu facturi de paleti , cum ca as avea eu de platit sute de paleti. Ce sa mai zic ,niste escroci de talie mondiala, m-au descurajat total. Avocatii mi-au reprosat cum de nu m-am interesat de Deufrance in lista neagra a Europei inainte de a lucra cu ei ??? Le-am zis ca nu stiam ca exista o astfel de lista... asta e , aveti grija cu astia !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

bog 22 , nu stiu cine esti ... spune-mi si mie cum ai iesit in minus cu 4500 euro ca sunt foarte curios

ando16 ( Cristi de la Andrecrival ) , a lucrat cu mine 3 luni dupa care fara sa ma anunte a contactat el firma din Germania sa lucreze direct cu ei.....nici o problema.....Domnu Cristi Cucos cat timp ati lucrat prin mine v-ati primit banii ? ati avut facturi de platit facturi pt paleti ? Ati spus ca nu mai aveti nevoie de mine ca va desurcati singur.

In legatura cu facturile de motorina despre care spuneti d-voastra ca nu sunt reale ....d-voastra ati primit tot timpul factura si desfasuratorul cu toate alimentarile ( acelea sunt trimise de catre detinatorul cardului de motorina ).

In legatura cu paletii , daca nu sunteti in clar , aveti proces verbal pt fiecare cursa la care este problema cu paletii , d-voastra puteti demonstra ca ati facut schimbul de paleti cu CMR-ul sau cu hartie scrisa cea ati primit-o ( nu e mare lucru ).

Va rog sa-mi trimiteti si mie lista neagra in carea apare firma cu care ati lucrat.

Si daca tot suntem la subiectul datorii , poate ati uitat ca-mi sunteti dator cu niste bani de anul trecut de care ati uitat probabil.

Cu stima ,

Oliviu Grama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Este regretabil ca niste camionagii denigreaza o firma de talie europeana . Faptul ca se considera " romani descurcareti " , poate fi valabil doar in Romania , dar nu si in Germania unde, se stie ca seriozitatea si disciplina muncii sunt caracteristici esentiale.

Cu stima ,

Oliviu Grama

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut colegi! Imi pare rau ca nu am putut sa postez mai repede, am fost plecat si nu am intrat pe forum. Da, am avut link-ul prin care se putea accesa acea lista neagra, m-am uitat dupa el prin mail-urile mele dar nu-l mai gasesc. O sa sun casa de avocatura saptamana asta si o sa rog d-soara cu care am colaborat sa mi-l mai trimita o data. Cine se grabeste poate sa-mi trimita mp cu nr de tel. si-l sun ca sa-i explic cu cine trebuie sa ia legatura. Cat despre pozitia prietenului Oli fata de acest subiect cred ca e una fireasca. Nu vreau sa dezvolt o polemica pe forum , eu m-am adresat exclusiv colegilor care sunt liberi sa ma creada sau nu. Sunt atatea firme cu care proprietarii de camioane pot lucra incat nu cred ca ar avea ceva de pierdut daca evita escrocii de la Deufrance. Poate ca eu si colegul de mai sus am fost cazuri izolate, puteti merge sa lucrati cu ei, nimeni nu va opreste , v-am spus tuturor ce am patit noi ca sa va atentionam si sa fiti precauti. Si nu pot sa cred ca la randul vostru, colegii care si voi castigati o paine prin parcarile Europei, nu ati auzit si de alte firme de genul Deufrance , indiferent ca sunt nemtesti, austriece etc. Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.