Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Nelamurire!!!!


Cornel

Postări Recomandate

  • Members

Salut am si o mare nedumerire am lucrat 2 sapt.la o firma pt comunitate am facut toate actele pe cheltuiala mea,in speta avizul medical pe care l-am depus in original la dosar,eu in momentul in care mi-am incetat activitatea am cerut sa imi dea fisa medicala pt ca este facuta pe bani mei,ei bine raspunsul a fost nu se poate elibera fisa medicala fiind un act oficial si in original si trebuie sa ramana la dosar(zise contabila)...ei bine eu in cazul acesta unde ma pot adresa pt ai determina sa imi elibereze avizul medical  de la dosar. poate ma lamureste si pe mine cinva care este in masura sau sa mai lovit de un asemenea caz. (mentionez facute din bani mei nu a firmei).Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Data viitoare fa niste copii xerox sau notariale si le depui pe acelea,originalele pastreazale intotdeauna tu,e valabil la mai multe documente,cred ca in acest caz depinde de bunavointa acelei doamne,poate face o copie pe care sa o retina si tie sa iti dea originalul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Bsolut domnu cornel,toate avizele se dau in varianta de copie,si daca iti permiti luxul de a lasa un original,asta se face in caz ca detii mai multe exemplare in original(ex la avizu medical facut de mine am primit 3 exemplare in original),doar asa sa mergi sa rogi e doamna sa faca o copie si sa-ti dea originalu sau daca nu sa-i promiti ca faci o copie sii i-o aduci inapoi la dosar:).De adresat cred ca la oficiul teritorial de munca :-\

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

In situatia ta, daca nu au trecut 3 luni de la examenul medical mergi cu chitanta la policlinica si iti poate da o copie. Presupun ca va fi cu plata ca asa e la noi. Iti recomand sa vorbesti cu ei in prealabil.

Oricum ar trebui sa invatam ca aceste vizite medicale se platesc de catre angajator nu de catre angajat.

Noi i-am invatat sa mergem cu toate cele facute si platite de noi. Nu e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.