Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

lucreaza cineva la firma Tipes din italia


Postări Recomandate

  • Members

Tre sa-mi pun antivirus,[scolitii au iesit la atac],si ca sa nu fac ce nu-mi sta in caracter,v-as ruga sa stati acolo unde va e locul, L-) si mai ceva,eu unul nu-s dependent de forumul asta,si daca ma scoateti de tot de aici,tot aceeasi impresie o am,sunt multi dintre soferi care au o impresie ,,foarte buna,,despre ei,sa fiti sanatosi si fericiti cu inganfarea voastra.Citi dintre voi a-ti mai fi soferi daca s-ar strica satelitii de telecomunicatii?adica fara GPS,ai greu baieti,va dati mari,multi,pana la proba contrarie,stiu,dar cu harta ,,invatatii,, ar fi in plus pe la firmele lor =))

P.S.Cautati si alte subiecte,cum ar fi,reguli de circulatie, :D sau manualele claselor I-IV,[nu generalizez] :ymapplause:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • EX Staff

Am o singura interventie in " tigania " dvs , fiind primul vizat datorita tonului si comportamentului pe acest site .

Toti membrii inregistrati trebuie sa inteleaga ca utilizarea de catre ei a forumului nu este un drept, ci un privilegiu acordat de catre SOFERII.RO, administratorii forumului rezervandu-si astfel dreptul de a-si selecta userii.

In concluzie ,daca nu sinteti capabil a va adapta la regulile ce guverneaza aceast site , va invit pe socializati in alta parte .

Toate cele bune si Sarbatori fericite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Members

LA MULTI ANI si va salut pe toti colegii

de luni incep din nou lucrul si revenirea din concediu...asa ca mi-am permis sa stau pana tarziu pe langa "net", sa caut vechi soferi din arad care prin 99 mi-au fost colegi si prieteni. ehhee ce vremuri...nu credeam ca o sa apuc sa vad meseria asta in halul asta...

ok, sa revin "on-topic"

Stoica Stefan mi-a fost coleg la TIPES, de fapt era cu o saptamana sau doua venit inaintea mea. asta se intampla prin 2007 sper sa nu gresesc.

satul de firmele din arad care incepeau sa mearga tot mai prosteliminat), mai bine nu generalizez, poate la altii le conveneau, am apelat la unchiul google pentru un post in europa, si am gasit. de fapt sotia, TIPES cu birourile in arad si sediul in LECCO: mergi o saptamana de proba si daca le place de tine, ok te trimit inapoi in Ro sa-ti faca angajarea si bagajele pentru Italia. pe cheltuiala lor. zis si facut, am plecat cu autocarul si ...am ramas de tot.

colegule Mario-bandit nu stiu cati au dormit intre scaune in camion dar eu am facut asta. nu mie rusine sa o spun ! am plecat de acasa cu un scop, banii imi erau numarati, familia astepta ceva de la mine si...nu cred ca m-am facut de ras. din contra. si nu am dormit saptamana de proba intre scaune, din vina lor ci moldoveanul cu care ma pus pe camion pentru ca el comunica cu dispecerul si nu a anuntat ca in scania cabina joasa este doar un pat...

la inceput am fost pe CASE MOBILE, un fel de containere cu prelata, un timp pe EXCEPTIONAL si la urma m-am retras pe un premium cu remorca, faceam franta cu tabla.

a fost ok, eu castigam 2300, nu era la toti aceeasi plata, depinde cum te citeste. problema a fost cand acel domn RINU care era mai vechi ca mine si fane a venit cu propunera la patron ca are el fosti colegi de la o firma din moldova ce vin si pe 1700 de euro pe luna la munca aia de sclav. se lucra in jur de 15-18 ore pe zi....

am fost anuntat de patron ca de luna urmatoare primesc 1700 pe aceeasi munca si am raspuns negativ. mi-am bagat lichidarea si am plecat. nu stiu ce sa intamplat "dupa" dar si dupa 1 an dupa ce am plecat ma suna patronul sa vin inapoi ca a fost o greseala...

cu aceasta ocazie si aventura STOICA STEFAN mia fost prieten si coleg bun, eu am adus si familia acolo si am fost toate wekend-urile cu el si pot confirma asta.eliminat

nici eu nu sunt de acord cu limbajul si comportamentul lui de BIRJAR dar il cunosc bine, e un sofer batucit si batran si prea greu se schimba un narav. :D:D:D fiind un forum pentru soferi,e greu sa-i ti pe toti in frau. mai ales ca nu poti face diferenta dintre un sofer batran si un copil. eu consider ca STOICA STEFAN are un cuvant greu de spus in legatura cu soferia, cu meseria asta si il rog sa ramana printre noi cu riscul de a-l educa sau atentiona cateodata

va multumesc POPOVICI RADU GEORGE, ARAD

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
Ehhheeee daca asa se vorbeste in arad nui de mirare ca doar din acea zona sunt preferati soferii,cine se aseamana se aduna

te-as ruga,daca poti,sa nu mai generelizezi...mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

sincer nu prea am inteles ce vrei sa spui(poate vrei sa dezvolti ideea) dar te rog si eu sa nu generalizezi

din partea mea puteti sterge postul, oricum e de departe un OFF -TOPIC.

a fi moderator nu inseamna sa fi dumnezeu, eu aleg deocamdata sa raman cu voi pentru ca doresc sa socializez cu alti profesionisti in aceasta meserie, nu sa ma cert sau sa fiu in contradictoriu fara nici un sens.

si imi pare rau ca alte orase nu sunt mai apropiate de granita ca si Aradul, pentru a fi preferati aradenii...

la revedere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous
:D:D:D

la el ma refeream si eu, nu la tine. scuza-ma ca nu gandesc ce scriu asta e doar sunt aradean. B-)B-)B-)

drum intins :-h

cum te refereai la el din moment ce ai dat "Citeaza" la ce am scris eu :-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

proof driver...nu sunt dumnezeu cum aberant inclini tu sa crezi....sunt moderator...pe acest forum pot intra soferi,amatori,pasionati de soferie si oricine e interesat de problemele noastre..... INSA....toti trebuie sa respecte regulamentul asa ca..esti pe linga cu comentariul tau , la fel ca celalalt pe care l-am eliminat partial [offtopic dupa cum bine spui].

Atunci cind cineva inclina sa vorbeasca urit,sa ironizeze declansind discutii aprinse va fi atentionat,indiferent de cine este vorba.Dupa cum observi tu ai deja o problema si cu alti colegi...nu mai te folosi de citate daca iei citatul unui user si vrei sa te referi la altul.....nu suntem toti chiar asa cum crezi tu..chiar daca nu suntem din Arad..si pacat......sunt destui colegi din acelasi oras care nu au ''aerul'' tau...asa ca ia-o ca pe o rugaminte.....revino-ti si tu,fara sa ironizezi sau sa comentezi offtopic...anul nou a trecut..incepem un an nou...succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

majoritatea sunt soferi uni buni uni javre nu sti de cine sa te feresti la firma sau cu cine sa vorbesti eu am facut testul pe 197

dar acum nu mai lucrez si cel care lucra nu mai lucreaza a plecat a ramas cel mai vechi in firma mos viteza lucreaza pe 720v.este de jale la firma le dade sucuri expirate de 6 luni.apa expirata .va mai comunic mai multe dar deocamdata e de ajuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • Members

colegu lucian71 nu stiu daca Tipes  a mai mers pe varianta asta cu tractionisti , cred ca a fost doar o propunere a cuiva care lucreaza la aceasta firma, mai nou am vazut ca au cumparat vreo 20 de capete tractor noi, pe care le- au inscris pe Romania la Arad  si cauta soferi. daca mai afli ceva da de stire aici pe forums .drumuri bune !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De căutat caută cu camion propriu ca mi-au trimis e-mai și mie și la un alt coleg cu camion propriu dar ce oferă este pentru disperați care vor sa fie plecați de acasă. Și eu am vorbit direct cu italieni nu cu românii. Le cam pleacă lumea și au cam simțit că în România este pomul lăudat.

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.