Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

soferi fara experienta?


Postări Recomandate

  • Members

va salut cu respect! Cind  citesc fraza angajez "soferi cu experienta minim 6,12,24,36 luni........etc,cred ca cei care solicita o asfel de ipocrizie sunt de-a binelea cu picioarele in aer si cu capul in nori ,findca nimeni dintre toti conducatori auto nu s-au nascut cu volanul intre picioare,si sunt mari experti in ale transportului la modul general. Sansa trebuie acordata fiecaruia dintre cei "noi in ale condusului.........., "binenteles in echipaj de 2 conducatori auto pt.o adaptare din mers.Cred ca toti cei care au luat pemisul cat.c+e nu lau luat pe pupe findca nul ti-l da nimeni din politisti daca nu treci examenul condus cu punctajul corespunzator. Poate stiti sau nu stiti ca in comunitate nu exista probe,experienta la angajare,documentul oficial este permisul si cat.dobindite, pe care tii le cere conform legilor in vigoare.Indiferent de experienta in comunitate la angajare esti ajutor sofer 1-3 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu avem de ales colegutule....eu caut de 5 luni un loc de munca si exact asta mi se spune...in conditiile in care am condus in astea 5 luni....cu unu..cu altu destul si am luat probele de lucru peste tot dar m-au amanat tocmai din acest motiv...pana a venit un veteran pe care l-a angajat pe loc. Asta e....ca patronu nu stie ca tu esti sigur pe tine, are semne de intrebare...

  Dar poate se mai schimba treaba si pe la noi...si or pune accent pe tineret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pooh... voi nu v-ati uitat prin forum?

sunt cateva firme care angajeza soferi incepatori, una e hartltrans din Timisoara, e o discutie lunga pe formul asta

si aveti acolo toate amanuntele care v-ar putea interesa: ce trebuie sa contina dosarul pe care il trimiteti la ei, date de contact, impresii de la cei care lucreaza sau au lucrat acolo (ma rog, astea sunt chesti subiective, nu trebuie sa le luati prea mult in seama).

si eu imi pregatesc dosarul si sa vedem... poate incep si eu sa fac experienta la hartl...ca-mi ajunge si mie cat am umblat pe la firme sa ma angajez pe tir  ;)

bafta multa sa avem!  :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

salut la toti colegii,adevevarat ca patronii cer experienta deoarece toata lumea stie ce se invata in asa zisa sc  de soferi,cati dintre noia facut parcari cu spatele cu camionul in scoala?

  Singura sansa este ucenicia de 1-3 luni ca sofer 2 daca vrem sa fim titulari,asta e opinia mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nu va mai agitati atat cu hartl trans, cu dosare cu atatea acte, nu e post pe aici s-a nu vad hartltrans, in el...suna-ti si voi la hartltrans si o sa vi se raspunda asa: ´´nu mai angajam pana in primavara la anu´, deja avem sute de dosare´´ mie personal asa mi-au zis si mai sunt pe aici colegi care au postat acelasi lucru ca si mine, ca au sunat si nu mai angajeaza...deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

va salut colegi! da aveti fiecare dreptate din toate puctele de vedere ,insa care sunt acele firme tari in Romania care sa accepte pe cei fara asa zisa ''experienta'' ,eu unul cred ca fiecare posesor de cat.b,c,e, are experienta sa conduca capul tractor+ remorca(sa efectueze manevre  inainte ,inapoi si altele.Sigur este greu ,dar nu uitati ce greu a fost cind ati luat fiecare dintre voi respectivele categorii de conducere. Cel putin pe mine militeanul m-a frecat de mi-a sarit capacele si la cat.c+e si unde, pe DN7 deva cel mai aglomerat tronson din tara. Imi aduc aminte ca la examen am fost multi cam 36 de conducatori in acea zi si doar 7 am luat examenul.Cred ca patronii nu sunt la curent cu ce se mai intimpa la scolile de soferi.Militeanul care examineaza elevul te simte daca ai capacitate,abilitati morale, pshihice ,cunostinte de teorie si binenteles conducere , foarte bine au flerul  foarte bine dezvoltat si de acea sunt multi chemati putin alesi.fruntea sus si incercam in continuare sa cautam ca nici unul dintre noi nu s-a nascut cu volanul intr picioare. mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

pooh... voi nu v-ati uitat prin forum?

sunt cateva firme care angajeza soferi incepatori, una e hartltrans din Timisoara, e o discutie lunga pe formul asta

si aveti acolo toate amanuntele care v-ar putea interesa: ce trebuie sa contina dosarul pe care il trimiteti la ei, date de contact, impresii de la cei care lucreaza sau au lucrat acolo (ma rog, astea sunt chesti subiective, nu trebuie sa le luati prea mult in seama).

si eu imi pregatesc dosarul si sa vedem... poate incep si eu sa fac experienta la hartl...ca-mi ajunge si mie cat am umblat pe la firme sa ma angajez pe tir  ;)

bafta multa sa avem!  :)

una este ce se scrie pe forum si alta este realitatea. Eu personal am vorbit la acele firme care se spune pe aici ca angajeaza fara experienta dar in afara de Hartl nici una din cele vehiculate pe forum nu angajeaza fara experienta. Iar Hartl pune unele conditii pe care nu toti cei fara experienta le indeplinesc. Deci e falsa opinia ca sunt firme care angajeaza fara experienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

eu locuiesc in Timisoara , si plec spre servici dimineata pe la ora 7 , inca de la ora 7 vad deja camionul cu scoala de soferi pe teren si cand ma intorc de la lucru seara o vad , e full de noi soferi ce vor venii , lipsa locurilor de munca si vorbe aruncate ca vai soferii de tir castiga bani grei cred c-au dus la nebunia asta ptr ca vad afluxul aacesta de viitori soferi profesionisti din primavara , or sa aibe deziluzii mari din pacate e full de soferi cu multa experienta care nu-si gasesc subt nici o forma de lucru nu stiu ce va fii dar e foarte nasol in momentul de fata si mai si costa o carca de bani sa-ti dai gradele + atestate + card + motorina scoala+ examinare te duci lejer in 30 milioane lejer lejer .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.