Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Pentru incepatori!


lentzu38

Postări Recomandate

  • Members

Salutare colegi si viitori colegi, ma numesc Laurentiu acum lucrez la Waberers nu pot spune ca sunt incepator ptr ca acum am cam 3,5ani de sofer pe Tir pe extern, vreau sa va spun celor ce intrati ca incepatori ca daca va doriti sa faceti meseria asta nu va lasati impresionati negativ de vorbe credetima ca nu e chiar asa de greu precum vor unii sa para e chiar ff simplu trebuie doar un pic de ambitie  si ca sfat va spun sa incercati la Waberers, aici angajeaza si fara experienta dar tre doar sa spuneti cand sunati ca aveti experienta ptru ca la interviu si la proba practica nu ii intereseaza daca ai facut Tir sau comunitate tre doar sa sti sa mergi cu camionul sa-l dai cu spatele si  can atat. Acum las un nr de tel. la care sa incercati ptru progamare la interviu, dl Andras Ede Waberers International RO 0757062600, eu zic sa incercati nu aveti ce pierde, si pentru cine vrea mai multe informatii las nr meu dar rog seriozitate 0749****** (tel. sters la cerere) valabil si ptr cine vrea sa se formeze pe Tir in comunitate, va salut si va urez succes si numai drumuri bune. Pentru cine nu stie firma se afla in Miercurea Ciuc pe str. Harghita nr101

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Vizitator Anonymous

salutare colegu Laurentiu ma numesc Ghita si sunt din Gherla as dori sa stiu daca ma poti ajuta si pe mine am permis b,c,e de 1,2luni si nu am gasit de lucru nicaieri daca poti sa-mi raspunzi cat mai repede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Omul vă dă numărul lui de tel... precizează că lucrează deja acolo... mai spune și că e dispus să va ajute cum poate...

Și voi îi lăsați numărul vostru de telefon... wtf?!?

Să trimită și un taxi după voi?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
salutare colegu Laurentiu ma numesc Ghita si sunt din Gherla as dori sa stiu daca ma poti ajuta si pe mine am permis b,c,e de 1,2luni si nu am gasit de lucru nicaieri daca poti sa-mi raspunzi cat mai repede

Si pe mine ma intereseaza un post de sofer pentru incepatori.Am atestat si card tahograf.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Vizitator Anonymous

mare ti-e gradina...da multi a-ti sarit gardul....AVETI NUMARUL DE TELEFON DE LA WABERERS. nu mai fiti zgarciti si puneti mana sa sunati. nu sunteti babe neputincioase. vreti ajutor? ce a-ti vrea mai mult de atat? colegul oldtrucker a zis bine...poate vreti si un taxi, sau sa vina ede la voi acasa pentru interviu, si cu o paine cu cartofi calda...nu? ar fii ceva, doar el are nevoie de voi...nu invers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutare colegi si viitori colegi, ma numesc Laurentiu acum lucrez la Waberers nu pot spune ca sunt incepator ptr ca acum am cam 3,5ani de sofer pe Tir pe extern, vreau sa va spun celor ce intrati ca incepatori ca daca va doriti sa faceti meseria asta nu va lasati impresionati negativ de vorbe credetima ca nu e chiar asa de greu precum vor unii sa para e chiar ff simplu trebuie doar un pic de ambitie  si ca sfat va spun sa incercati la Waberers, aici angajeaza si fara experienta dar tre doar sa spuneti cand sunati ca aveti experienta ptru ca la interviu si la proba practica nu ii intereseaza daca ai facut Tir sau comunitate tre doar sa sti sa mergi cu camionul sa-l dai cu spatele si  can atat. Acum las un nr de tel. la care sa incercati ptru progamare la interviu, dl Andras Ede Waberers International RO 0757062600, eu zic sa incercati nu aveti ce pierde, si pentru cine vrea mai multe informatii las nr meu dar rog seriozitate 0749276468 valabil si ptr cine vrea sa se formeze pe Tir in comunitate, va salut si va urez succes si numai drumuri bune. Pentru cine nu stie firma se afla in Miercurea Ciuc pe str. Harghita nr101

eu m-as baga, sincer, dar crezi ca e ok daca minti si spui ca ai experienta? te crede cineva pe cuvant?

nu e vorba doar ca stii sau nu sa mergi cu camionul... sau sa dai cu spatele .... daca ai chestii grele pe traseu si ei cred ca tu stii sa le faci si tu nu stii , cum te descurci? suni un prieten? :D:-t

si eu ma gandisem, la un moment dat, sa mai "infloresc" putin, sa para mai interesant, dar .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Anonymous

fii corect si stai acasa. asta e parerea mea. eu am mintit cand m-am dus la unchiu waby...si ce.

la waberers nu e problema ca gresesti un drum sau ca dai un camion cu roatele in sus....aste le au iei luate deja in calcul...deci du-te fara frica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare tuturor, sunt nou aici, pe scurt sunt fara experienta ca multi, am fost saptamana trecuta la Waberers pt ca nu imi raspundea nimeni la telefon si citind pe forum ca e mai bine sa mergi direct acolo. Joi dimineata la ora 8 am fost prezent. Da angajeaza soferi fara experienta doar daca cunosti un sofer cu experienta care lucreaza la ei care este de acord sa mergi cu el ,iar de asemenea si coordonatorul acestuia sa fie de acord la randul lui. Eu sunt din targu Mures, daca este cineva pe aici prin zona care lucreaza la Waberers si ar putea sa ma ia cu el ?

Incercati la numerele astea : 0266 312 071

0266 317 571

0757 062 600

Drumuri Bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Defineste TIR in prima faza.

Daca o sa raspunzi ca e camion de peste 7,5 MMTA(masa maxima de transport autorizata) care face transporturi in zona Schengen si CEE o sa-ti spun sa cauti de lucru la turci sau in Asia.

Conventia T.I.R. nu se mai prea practica si nici nu se mai castiga ca pe vremea aplicarii ei in Europa, ca si sofer.

As zice sa te reorientezi,dupa ce citesti ce e pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
fii corect si stai acasa. asta e parerea mea. eu am mintit cand m-am dus la unchiu waby...si ce.

la waberers nu e problema ca gresesti un drum sau ca dai un camion cu roatele in sus....aste le au iei luate deja in calcul...deci du-te fara frica.

pentru cine nu e problema daca dai un camion cu roatele in sus?

pentru firma, ca le strici camionul, sau pentru tine, ca s-ar putea sa te scoata de dedesubt pe bucati? :))

nu cred ca asa se pune problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.