Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Pentru incepatori!


lentzu38

Postări Recomandate

Vizitator Anonymous

pentru firma. am prieten care la prima cursa de anglia a decopertat un vagon intr-un pod, l-au trecut la calais si i-au facut schimb de vagon si l-au trimis in anglia din nou....nu a avut nici o problema. la partea cu scosu de sub bucati nu mai rade asa cu pofta ca si pe tine poate sa te scoata la fel de greu ca pe un incepator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Waberers poate fi o rampa de lansare.Pentru cei care au teama de angajare le spun ca proba e floare la ureche.De fapt probele ,sunt doua,teorie si condus prin parcare .La condus lucrurile stau cam asa : schimbi din 2 in 3 ,mai mult nu ai unde ca e curtea mica,faci o parcare pe stanga la 45 de grade intre jaloane, si mai mergi cu spatele cativa metri.Nu te pune nimeni sa o parchezi din prima dar daca din 4 incercari nu o bagi atunci sunt sanze zero sa te accepte.Asta am vazut o la proba din 29.05 unde din 12-14 oameni doar unul a picat.Ca sa ai sanse in meseria asta trebuie sa faci nu sa ceri ajutor si nici sa te sune cineva.in perioada de proba care poate dura de la una la trei luni se merge in echipaj iar banii in proba sunt :salariul pe tara plus 10 euro pe zi deci in jur de 450 de euro pe luna.

Capul sus si curaj ca iese treaba

ps si eu sunt incepator pe 40 de tone (in rest conduc de 18 ani mare parte pe 3,5t) cred si sper ca am facut o alegere mai buna decat Hart'l

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutarile mele colegi...si eu doresc sa încep aceasta meserie de Cond auto pe TIR..Am 36 de ani căsătorit un copil locuiesc in Vatra-Dornei jud. Suceava.....dar ca mulți alți colegi întâmpina aceeași problema lipsa de experiența :( ..am citit tot felul de comentarii pro si contra..as dori un sfat...si un ajutor....o firma care ar lua sofer in echipaj ptr inceput..Va multumesc..drumuri buneeee...!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Salutarile mele colegi...si eu doresc sa încep aceasta meserie de Cond auto pe TIR..Am 36 de ani căsătorit un copil locuiesc in Vatra-Dornei jud. Suceava.....dar ca mulți alți colegi întâmpina aceeași problema lipsa de experiența :( ..am citit tot felul de comentarii pro si contra..as dori un sfat...si un ajutor....o firma care ar lua sofer in echipaj ptr inceput..Va multumesc..drumuri buneeee...!!! ;)

chiar la tine in dorna ai firma !

skip trans (jost group)

gabriel diaconu ii directorul,,poti sa,l suni,dar daca esti din Dorna mai bine te duci personal

biroul ii de la piata,n sus la parter la un bloc vizavi cu politia

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Da multumesc..am fost la skip trans..si am vorbit chiar cu domnul Diaconu in persoana...mi a spus destul de clar sa merg la o firma sa fac experiența pe comunitate măcar 6 luni..si abia dupa mai stam de vorba...deci cu skip trans ul a căzut...multumesc oricum colegul..altceva mai concret....:(..drumuri buneee in continuareee...!!!;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Multumesc colegul Danny....acum recent ce mai știi...s au mai făcut angajări pe la hartl...sau ei fac angajări continu...???

Sau un coleg care s a angajat recent pe la Hartl..dacă poate sa ma ajute cu ceva inforii..;)multumesc drumuri bune tuturor colegilor...;)

ai subiectul Hartl unde poti afla destule informatii, nu ""deraia"" tema si sa discutam si aici numai de hartl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salutare colegi.

Pentru cei ce vor sa se angajeze la waberer's.

Merge-ti la interviu, spune-ti ca ati mai lucrat 6 luni pe tir si asta e

, nu verifica nimeni. Problema e ca se asteapta , eu amfost la interviu in oct

si m-au chemat in februarie si de atunci sunt angajat la ei, nu iti trebuie nici o

cunostinta sofer sa te ia cu el. Nasol e ca la inceput mergi in echipaj cu un veteran

si u ca sofer incepator te plateste cu 10 euro pe zi , stai ca incepator in functie de tine

2/3 sapt poate si mai putin in functie de tine cum te descurci.

Pentru incepatori e bine, eu nu am pus mana pe tir inainte de waberer

si acum pot sa zic ca am facut toata europa si am trecut si prin multe, inzapezit, lanturi, siroco defect la -5 grade .

Doamne ajuta ca au fost fara incidente rutiere.

Asa ca incepatorii pot sa mearga linistiti, e un start bun.

Nu se castiga cine stie ce dar in alta parte nu ma angaja nimeni, acum daca vreau sa ma angajez in alta parte

nu comenteaza nimeni cand aude ca lucrez la waberers.

Cu respect. Adrian

Drumuri bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • Members

Astazi am vb la Waberers cu domnul Zoltan , eu stau in B rasov mi-a spus ca pot veni la Waberers pentru a da o proba .

Eu am 24 de ani si nu am experienta am cat CE din dec.2013 , atestat marfa , ADR si cartela tahohraf. Saptamana viitoare ma duc sa dau o proba , imi poate spune cineva in ce consta aceasta proba ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

In general te va pune sa cuplezi si sa decuplezi semiremorca de capul tractor, sa faci o parcare cu spatele ( la rampa ) si eventual ceva cunostinte de legislatie ( timpii de conducere , ADR - daca e cazul ) si poate ceva geografie ... Succes !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • Members

Salutare colegi si viitori colegi, ma numesc Laurentiu acum lucrez la Waberers nu pot spune ca sunt incepator ptr ca acum am cam 3,5ani de sofer pe Tir pe extern, vreau sa va spun celor ce intrati ca incepatori ca daca va doriti sa faceti meseria asta nu va lasati impresionati negativ de vorbe credetima ca nu e chiar asa de greu precum vor unii sa para e chiar ff simplu trebuie doar un pic de ambitie  si ca sfat va spun sa incercati la Waberers, aici angajeaza si fara experienta dar tre doar sa spuneti cand sunati ca aveti experienta ptru ca la interviu si la proba practica nu ii intereseaza daca ai facut Tir sau comunitate tre doar sa sti sa mergi cu camionul sa-l dai cu spatele si  can atat. Acum las un nr de tel. la care sa incercati ptru progamare la interviu, dl Andras Ede Waberers International RO 0757062600, eu zic sa incercati nu aveti ce pierde, si pentru cine vrea mai multe informatii las nr meu dar rog seriozitate 0749****** (tel. sters la cerere) valabil si ptr cine vrea sa se formeze pe Tir in comunitate, va salut si va urez succes si numai drumuri bune. Pentru cine nu stie firma se afla in Miercurea Ciuc pe str. Harghita nr101

Salutare stimati colegii!!!

  Revin asupra topicului precizand ca nu mai lucrez la Waberers de 1an si nu mai sunt informatiile de actualitate ceea ce pot sa mai spun din informatii primite de la fostii colegi este ca la waberers se fac incontinuare angajari chiar si incepatori conditiile nu cred ca sau schimbat din ce am inteles deci incercati la Miercurea Ciuc sau cautati informatii de contact pe google waberers.ro.

   Mult succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.