Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Sa incerc transport la 3,5 T?


ursuletz_82

Postări Recomandate

  • Members

  Salutare,domnilor! Vin in atentia d-voastra cu urmatoarea intrebare.Recent am abandonat transportul de persoane gen taxi si vreau sa trec la 3,5.Pana sa revin in aceasta breasla (taximetrie) nu credeam sa ajung in ipostaza in care cu 3 masini sa nu am cu cine sa lucrez.Ei bine acest lucru s-a intamplat.Plus faptul ba pica una ba nu mergea cealalta....le-am vandut.
  Demult ma bate gandul de tir insa bugetul de 15-20.000 E nu ma lasa sa ma intind decat la vreo rocoanta cu milion in ea E3 .Ma tot bate un gand acela de transport la 3,5.Cum sta treaba in acest sector? Este de lucru,nu este? Poate cineva sa ma puna in legatura cu vreo casa de expeditie (in genul cum lucreaza alti colegi cu cap tractor sau tir pentru Galasini,LKW Walter....)
  Chiar daca se dau bani mai putini dar sa ai la baza un contract sa faci treaba.
  Rog sa-mi raspunda doar cei care au experimentat,desfasoara sau cunosc amanunte exacte si precise.
  Stiu ca imi trebuie bani pentru.autofinantare pentru 1-2 luni,masina trebuie sa fie buna pentru.a nu ramane pe drum........tocmai de aceea ma duc cu gandul la un Sprinter,LT sau Iveco Daily maxi lung maxi inalt
  Multumesc,drumuri bune & asfalt intins!

Editat de cico_3504
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 2 years later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.