Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Ajutor inmatriculare camion second-hand Germania


gaby_bn

Postări Recomandate

  • Members

Sunt interesat de achizitionarea unui camion second - hand din Germania si a unei semiremorci.Am citit pe forum ca printre actele necesare inmatriculari ar fi si citez "dovada de efectuare a formalitatilor vamale in original sau copie conforma".Ce este aceasta dovada?Unde se obtine?(presupun ca la intrarea in tara in vama)si ce costuri presupune aceasta dovada?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cel mai sigur e sa mergi tu luni dimineata la serviciul inmatriculari si iti spun ei exact ce hartii ai nevoie pentru inmatriculare. asa cel putin nu ai surpriza ca faci ceva hartii in plus sau ca nu ai altele care iti trebuie pentru inmatriculare. in ceea ce priveste dovada vamala, cred ca se cere numai in cazul in care iti iei camionul din alte tari decat cele din comunitatea europeana. nu bag mana in foc, dar din cate stiu eu, nu se fac formalitati vamale intre tarile din comunitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

cel mai sigur e sa mergi tu luni dimineata la serviciul inmatriculari si iti spun ei exact ce hartii ai nevoie pentru inmatriculare. asa cel putin nu ai surpriza ca faci ceva hartii in plus sau ca nu ai altele care iti trebuie pentru inmatriculare. in ceea ce priveste dovada vamala, cred ca se cere numai in cazul in care iti iei camionul din alte tari decat cele din comunitatea europeana. nu bag mana in foc, dar din cate stiu eu, nu se fac formalitati vamale intre tarile din comunitate.

[/quote

Poi si eu am ramas putin surprins cind am citit aici pe forum pentru ca asa stiam si eu.Am vazut aici pe forum un post cu actele necesare de aceea am pus intrebarea.Multumesc mult colegul Maramu,din pacate nu pot sa trec pe la inmatriculari numai intre sarbatori pentru ca momentan lucrez in Germania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.