Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Members

Hai sa va explic cum sta treaba cu Klascka. Firma face transport de marfuri periculoase in cisterne { combustibili, kerosen , oxigen; sunt divizii separate}. Acum vreo 5-6 ani  lucram pe cisterna la SHELL la combustibil, Shell avea flota. La sfirsitul anului 2006 Shell se retrage din Romania si flota e preluata de TReiro cu tot cu soferi{ cine a vrut sa mearga}. Eu nu am vrut si m am dus cu un cv in mana la klascka. Mentionez ca aveam deja 2 ani lucrati la Shell, inca vreo 2 ani pe la persoane si 3 ani pe camion. Cel cu care am vorbit acolo, era nr 2 la klascka nu mai dau numele, s-a uitat asa atent la mine si mi-a zis ca sunt prea copil si ca trebuie sa mai cresc, am uitat sa va spun ca aveam 28 ani . N-am avut de ales si m am dus la treiro. Am stat un an jumate, dupa care m am dus la Rompetrol tot pe cisterna 3ani jumate. In primavara lui 2011 Rompetrol desfiinteaza flota si ma duc iar cu cv la klascka. Aveam 34 ani si 7 de cisterna nu mai pun si restu. Raspunsul de la ei: nu putem sa te luam ca ai lucrat la Treiro si acolo e scoala de hoti. Asta in conditiile in care nu am avut nici macar o relamatie de la vreo statie sau de la vreun beneficiar, nici produse amestecate , nici accidente lucru pe care-l puteau verifica usor, lumea noastra e mica. Asta e klascka, firma la care ai sanse sa te angajezi daca ai lucrat ca taximetrist, curier sau mai stiu eu ce , in nici un caz daca ai lucrat in domeniu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • Members

Eu am lucrat la Treiro si nu am văzut sa se fure cum se fura la klacska. In primul rând se fura cand se încarcă , direct din depozit. Vine cu rezervorul gol si i-l umple direct din cisterna(asta e prima faza). Cei de la mol ii pune sa bage aditiv. Undeva la 15-20 litri la toată cisterna. Ei baga peste 100 litri. De-asta nici nu imi alimentez Masina la mol. Dupa ce termina de descărcat le ramane in cazan peste 150 litri. Ei dau numai prin ceas. Ceasul acela nu îți da bine pentru ca e bebitmetru si daca ii dai sa îți dea drumu la 1000L el îți da 950 pentru ca prima data vine aer. Eu am carat pentru klacska doua curse la mol si nea sunat sa nu mai mergem a treia cursa ca își pierd clienții. Mia zis ca dece l-am pus pe ala din Stație sa se urce sus sa vadă daca a mai rămas ceva in cazan ca aia nu e treaba mea si ca nu trebuia ala sa rupă sigiliile de sus. Deci daca vreți sa faceți bani mergeți la klacska cu toată încrederea. La Treiro sa nu ai ghinionul sa te prindă ca mai umbla dupa mașini si filmează.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Ce e asta...............................................................

...............................multe chesti adevarate ai zis...................dar total off topic.................

...................................... [-x ...............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Domnule LKW daca ati sters comentul meu inseamna ca pe cineva deranjeaza adevarul pe mine unul nici atit nu ma deranjeza ca ati sters pt ca stiu ce am de facut nu sunt picat din avion pe aici sau in meseria asta

Am observat ca ati spus ca toate comenturile sunt contra la ceva sau cineva nu inteleg dece va deranjeaza asa tare cand cineva spune adevarul pe aici nu cumva aveti vreun interes ca multe lucruri sa nu iasa la iveala sau ca uni colegi mai naivi sa ramana legati la ochi

Nu suntem liberi sa ne exprimam opiniile ce inseamna asta ca e mai bine sa tacem COMUNISMUL SA DUS DE MULT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Moderators

Laur...comentariul tau nu deranjeaza pe nimeni,nu stiu ce a sters colegul meu dar daca tu ai spus lucruri diferite legate de ce nu e permis sa promovam pe forum colegul meu a avut amabilitatea si a modificat mesajul..ti-a si spus destul de clar ca ai spus multe lucruri adevarate dar aici esti offtopic...Totusi daca doresti sa spui ceva..numai sa nu fie de ce e interzis prin regulament,ai optiunea sa deschizi oricind un subiect la o sectiune pe care o consideri tu corecta..gen birfe..discutii diverse..etc...Vei observa ca daca comentezi la tema subiectului nimeni nu iti v-a modifica sau sterge mesajul pe care il ai de spus...Democratie inseamna a respecta si noi ceva..nu numai sa facem ce vrem...atunci cind se atrage atentia la asa ceva...gata e comunism...hai sa fim seriosi...citeste cu atentie regulamentul,comporta-te si comenteaza ca atare si dupa cum am spus,nimeni nu iti va sterge sau modifica nimic...simplu ca un salut de buna ziua....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Salut,colegii,eu am lucrat la Klacska la combustibil,si pot spune ca in depozitele Petrom se baga aditivi strict in functie de cati litrii ai,nu iti da nimeni 100_150 de litrii de aditiv sa completezi tu lipsuri,sau alte produse le incarci gata aditivate,dar e amuzant sa citesti povesti cu cazane...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Cine aditiva produsul colegul? Aia de pe tren cand veneau din Austria sau de unde veneau ei? Opreau trenul sa aditiveze produsul? Tu aditivai produsul cu ala din Stație de fata unde descarcai. Dar bine ca mai sunt unii care nu știu cu ce se mănâncă cisterna dar vb sa se afle in treaba. Defapt asta este democratia, orice prost cu o tastatura in fata poate sa i-l comenteze pe altul care are de zis ceva. Eu cand am plecat de pe cisterna aveam acasa 300l de aditiv. Nu ma întrebat nimeni ce am făcut cu el sau unde este.si făcusem 2 curse pentru klacska.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Bravo , fa -ti reclama , ca e gratis !! Erea o vorba , prostul pana nu e si fudul , parca nu e prost destul . Asta o sa apere sindicatul ? Ha ha ha ha .

Am mai zis forumul nu promovează si nu sustine asfel de practici !! Aveti grija cu ce promovati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Domnule LKW daca ati sters comentul meu inseamna ca pe cineva deranjeaza adevarul pe mine unul nici atit nu ma deranjeza ca ati sters pt ca stiu ce am de facut nu sunt picat din avion pe aici sau in meseria asta

Am observat ca ati spus ca toate comenturile sunt contra la ceva sau cineva nu inteleg dece va deranjeaza asa tare cand cineva spune adevarul pe aici nu cumva aveti vreun interes ca multe lucruri sa nu iasa la iveala sau ca uni colegi mai naivi sa ramana legati la ochi

Nu suntem liberi sa ne exprimam opiniile ce inseamna asta ca e mai bine sa tacem COMUNISMUL SA DUS DE MULT

Daca eram Domnu'...nu eram sofer. eram acasa undeva la 8-10-12 h de munca...etc.etc.seara acasa

Ai promovat/indemnat intr-un fel prin mesajul tau la anumite 'chestii' care forumul nu le promoveaza si accepta !

Asta o sa te rog sa explici putin asa mai '.....mura,n gura' ca sant al dreq de curios ce ai vrut sa zici cu asta

: pe mine unul nici atit nu ma deranjeza ca ati sters pt ca stiu ce am de facut nu sunt picat din avion pe aici sau in meseria asta :

:-?:-?:-?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai vezi tu Costi2200,eu nu stiu pentru cine ai transportat tu,chestia asta s_a practicat mai demult ,eu unul am dus motorina si benzina pentru Petrom,OMV,Rompetrol si la ora actuala ce se aditiveaza e strict sub cheie,produsele scumpe le incarcam la TM,Zalau,Cristian asa ca te grabesti cu jignirile,nu stiu cum e la Mol,Lukoil,poate e vina mea ca nu am precizat pentru ce statii am transportat,si nu m-a interesat niciodata daca aditiveaza in depozite sau rafinarie,eu consider Klacska una dintre cele mai serioase firme,chiar daca mi-am dat demisia de la ei,oricum pot spune ca soferii care vin si pleaca sunt foarte multi,deh ,tentatia e mare nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Members

 Despre programul de munca , despre salariu , despre masini etc . nu putem vorbi?  Vorbim numai despre ce nu ne convine , sau ce combinatii proaste se fac?  Intrebarea de baza a subiectului , banuiesc ca se refera la ce zic eu .  Daca tot  spunem cate ceva , sa o facem cu folos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Members

Bună ziua domnilor. Aș avea nevoie de informații mai " proaspete " despre firma KLACSKA - divizia de gaze ( criogenice ). Mă interesează tot ce este de știut : mod de lucru, curse, timpi de lucru, atmosferă, legatura birou - cabină, starea tehnică a camioanelor, dacă se impun " compromisuri ", etc. Vă rog, cât se poate de obiectiv, cu bune și cu rele. Mulțumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Klacska bucuresti!!! Feritiva de arogantul de la parcul auto! Mi sa dat cel mai jegos cap tractor renault  si cea mai varza cisterna pe care am vazut-o pana acum,am descoperit defecte si am refuzat sa preiau camionul,arogantul ma amenintat !!! Ori iei camionul ori pleci acasa!!!am ramas mut!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members
La 14.06.2017 la 22:14, BANKS a spus:

Klacska bucuresti!!! Feritiva de arogantul de la parcul auto! Mi sa dat cel mai jegos cap tractor renault  si cea mai varza cisterna pe care am vazut-o pana acum,am descoperit defecte si am refuzat sa preiau camionul,arogantul ma amenintat !!! Ori iei camionul ori pleci acasa!!!am ramas mut!!!

Da,aici spune adevarul,la fel a pățit un vecin de al meu cu ala de la parcul auto din Otopeni,au renuntat 3 intr.o zi,si se plâng ca nu au soferi,apropo,daca citeste domnul Tănăsescu sau domnul Dorobantu,mai plătiți un idiot in Cluj,pe Alin,,am rămas fara ulei la motor,adică nivel pe joi a sub minimum cu mult,am apelat la alin plictisitu,si răspunsul a fost:Nu e treaba ta!Am raspuns ca,daca se gripează motorul e treaba mea?A inchis telefonul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.