Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Reclama alte site-uri,pro sau contra


Postări Recomandate

  • Members

Pe masura trecerii timpului , pe multe site-uri si in special forumuri s-a trecut la "vanarea" celor ce fac reclama(mascat sau nu,motivat sau nu,interesat sau nu) altor pagini,link-uri,forumuri,etc.As vrea sa stiu parerea vostra vis-a-vis de acest subiect.

Personal, consider ca reclama(intr-o forma decenta si facuta cu bun simt) nu dauneaza,din contra,ajuta la strangerea de informatii si compararea lor.Membrii si vizitatorii forumurilor nu se fura ci se castiga prin calitatea materialelor si a discutiilor,in fond asta e progresul ca peste tot.Ca sunt si iude ce se vand si tranziteaza dintr-o parte in alta,injurand vechii colegi si parteneri, e cu totul altceva, padurea fara uscaturi e valabila si in mediul virtual.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pe masura trecerii timpului , pe multe site-uri si in special forumuri s-a trecut la "vanarea" celor ce fac reclama(mascat sau nu,motivat sau nu,interesat sau nu) altor pagini,link-uri,forumuri,etc.As vrea sa stiu parerea vostra vis-a-vis de acest subiect.

Personal, consider ca reclama(intr-o forma decenta si facuta cu bun simt) nu dauneaza,din contra,ajuta la strangerea de informatii si compararea lor.Membrii si vizitatorii forumurilor nu se fura ci se castiga prin calitatea materialelor si a discutiilor,in fond asta e progresul ca peste tot.Ca sunt si iude ce se vand si tranziteaza dintr-o parte in alta,injurand vechii colegi si parteneri, e cu totul altceva, padurea fara uscaturi e valabila si in mediul virtual.

Deja vorbim de sfoara in casa spanzuratului! ;D

UPDATE:Deja tovarasul RAZVAN si-a  facut autocritica in fata colectivului.Asteptam si pe alti tovarasi sa ii urmeze exemplul!(aplauzee prelungi,ovatii,urale,inchiderea sedintei) ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Nici un raspuns,nici o dezbatere ,nimic?

Raspunsul meu la problema ridicata de colegul LEOBANGO este urmatorul/Nu sunt de acord cu reclamele altor forumuri de acelasi profil,nici prin adrese puse pe poze nici prin mesaje private nici prin nimic.Condsider ca un om avid de informatie si interesat de un anume domeniu poate sa isi caute si singur alte resurse.Si nu zice nimeni sa nu activezi pe mai multe forumuri de acelasi profil (eu de exemplu sunt pe 4 ) dar cel putin sa ai respect fata de munca unor oameni si sa nu faci reclama altui forum (al tau,al unui prieten etc).Asta e parerea mea.Nu stiu cat va conta dar am scris-o  in caz de era cineva curios de ea! 8)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deja vorbim de sfoara in casa spanzuratului! ;D

UPDATE:Deja tovarasul RAZVAN si-a  facut autocritica in fata colectivului.Asteptam si pe alti tovarasi sa ii urmeze exemplul!(aplauzee prelungi,ovatii,urale,inchiderea sedintei) ;D

          Nu nu ,sunt un om modest nu trebuie sa va dati peste cap pentru mine !

          Acu lasand gluma la o parte , mi-am dat seama ca ati facut referire la acel forum pe care il frecventati cel mai des si nu ,nu am trimis PM acolo ,am trimis pe ala cu T** ! O sa astept sa faceti gura mare si pe acel forum ,pentru ca asta va caracterizeaza ,va place sa "sifonati", foarte bine nimic de spus ,cand omul nu are ce face sta pe forumuri si baga "ura intre copii" !!!

            Numai bine !!! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Deja vorbim de sfoara in casa spanzuratului! ;D

UPDATE:Deja tovarasul RAZVAN si-a  facut autocritica in fata colectivului.Asteptam si pe alti tovarasi sa ii urmeze exemplul!(aplauzee prelungi,ovatii,urale,inchiderea sedintei) ;D

          Nu nu ,sunt un om modest nu trebuie sa va dati peste cap pentru mine !

          Acu lasand gluma la o parte , mi-am dat seama ca ati facut referire la acel forum pe care il frecventati cel mai des si nu ,nu am trimis PM acolo ,am trimis pe ala cu T** ! O sa astept sa faceti gura mare si pe acel forum ,pentru ca asta va caracterizeaza ,va place sa "sifonati", foarte bine nimic de spus ,cand omul nu are ce face sta pe forumuri si baga "ura intre copii" !!!

            Numai bine !!!

Gresita concluzie.Nu ma refeream  in special la o persoana ci in general la tactica de PM pe  diverse  forumuri,nu te mai aprinde asea !Si nu activez pe forumul ala cu T...,ci pe ala cu M... ala cu S... si ala cu C...! ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Se pare ca discutia deviaza spre cu totul altceva,era vorba de reclama postata pe soferii.ro si nu de razboaiele de pe alte litere ale alfabetului  :P

Pai cum e posibil ca forumul asta sa se planga de reclama mascata ,cand membrii forumului asta o practica frecvent si pe masinimari si pe softpedia .Asta e chiar culmea.Puteti sa dati si ban si orice erase account,80 % din mebrii i-ati furat de pe [bIPPPP] si de pe [bIPPPPPP] si asta e adevarul!Mai bine nu deschideai topicul domnul LEO ! ;D

Ca in aia cu hotii dupa ce fura alearga 2-300 de metri si incep sa strige hotii hotii! ;D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Se pare ca discutia deviaza spre cu totul altceva,era vorba de reclama postata pe soferii.ro si nu de razboaiele de pe alte litere ale alfabetului  :P

Pai cum e posibil ca forumul asta sa se planga de reclama mascata ,cand membrii forumului asta o practica frecvent si pe masinimari si pe softpedia .Asta e chiar culmea.Pute-ti sa da-ti si ban si orice erase account,80 % din mebrii i-ati furat de pe [bIPPPP] si de pe [bIPPPPPP] si asta e adevarul!Mai bine nu deschideai topicul domnul LEO ! ;D

Ca in aia cu hotii dupa ce fura alearga 2-300 de metri si incep sa strige hotii hotii! ;D

Ma asteptam de la tine...nu stiu cati soferi (cu acte in regula ,nu jucatori de ETS GTS .etc ) (ii poti numara pe o mana)(apropo nu bag mana ii foc ca si tu esti sofer)(nu pui o poza cu tine ,nu zici unde ai lucrat,nu pui o poza cu camionul pe care lucrezi,da de gandit treaba asta)sunt pe M......I,asa ca mai bine taci si nu face iar P...a mare. tu ai probleme cu furtul, nu stiu cum dracu poti sa furi un membru sau o suta?ii bagi intr-un sac si ii ti cu forta aici? Daca stau aici membri aia inseamna ca se simt mai bine aici si le place!!!!! Asta inseamna concurenta ..cine ii mai bun castiga!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai cum e posibil ca forumul asta sa se planga de reclama mascata ,cand membrii forumului asta o practica frecvent si pe masinimari si pe softpedia .Asta e chiar culmea.Puteti sa dati si ban si orice erase account,80 % din mebrii i-ati furat de pe [bIPPPP] si de pe [bIPPPPPP] si asta e adevarul!Mai bine nu deschideai topicul domnul LEO ! ;D

Ca in aia cu hotii dupa ce fura alearga 2-300 de metri si incep sa strige hotii hotii! ;D

Topicul nu l-am deschis cu motivul de a refula si de a striga hotii, ci, sincer, exact pentru motivul ptr care l-am deschis.Personal, nu am facut sau fac reclama nicaieri in afara de site-ul personal, in afara de forumul softpedia nici nu stiu de altele, si sincer (dupa o experienta de acum 2 ani cand am incercat de cateva ori sa-i ajut pe posesorii de camioane Mercedes pe forumul dedicat,un copchil tembel moderator a inceput sa ma injure in PM)nici nu mai vrea sa stiu de altele.Ma simt bine aici,din punctul meu de vedere reclama nu ma face sa ma arunc pe alte site-uri imediat, stii, sunt tipul de om care crede ca reclama vinde intotdeauna un produs prost.Dixit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

De ce ar trebui sa postez poze cu camionul pe care lucrez ,sau sa ma laud in gura mare unde si cat castig! O sa ma laud si am sa postez inclusiv aici atunci cand o sa fiu independent si o sa am camionul meu.Pana atunci nu sunt decat  un simplu sofer ca toti ceilalti,nu mi se pare asa o mare treaba ca sa postez peste tot poze .Occidentul nu mi se pare asa o super treaba ,chiar pot sa spun ca urasc faptul ca din cauza crizei sunt nevoit sa lucrez la straini (sluga ,ca asta ne condsidera ei,SLUGI !) in loc sa muncesc in tara mea cu capul sus si restul,esti prea mic sa intelegi si nu o spun in batjocura .Si nu incerc sa provoc razboaie si discutii intre copii domnul RAZVAN ,ci numai sa atrag atentia ca practicile de a aduce noi membrii nu sunt corecte si atat.Masinimari nu e forumul meu,nu sunt moderator sau administrator si nici nu vorbesc in numele vreunuia de acolo,vorbesc in numele meu si atat!.Si in nici un caz nu imi este frica de concurenta!Nu stiu la cati din oamenii maturi de aici le sunt acceptate pozele pe siteuri consacrate de truckspotting,pe cand copii nostri primesc invitatii de la mooypictures,de la toprun.ch, de la lkwinfos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

''Masinimari nu e forumul meu,nu sunt moderator sau administrator.Si in nici un caz nu imi este frica de concurenta!''

Nu esti moderator nici admin ,numai sponsor...si asta isi zice cuvantul.masinutemari se duce de rapa....imedeat o sa bata VANTUL(ar fii bine sa va rugati sa fie Sorin Ovidiu Vantu) ca poate asa o sa va salveze. Ma rog ...fiecare cu medicamentele lui.

Si apropo , in decembrie  1989  s-a varsat mult sange ca sa fim LIBERI!!!! asa ca fiecare ii liber sa is aleaga foruml si ii liber sa stea pe cate vrea

Inca o chestie ,daca in romania internetul a ''venit'' mai tarziu si alti au avut ocazia sa il foloseasca(sa fie printre  primi)(aici ma refer la masinutemari) si s-au gandit sa faca un forum dedicat camioanelor(luand exemplu de afara,ca nu au inventat ei HTML-ul ) asta nu inseamna ca gata nimeni nu are voie sa fac un forum asemanator. dupa tine ar trebui sa fie o singura marca de masini o singura marca de haine o singura marca de telefoane samd.

Daca cei de masinutemari au fost primi ''inventatori'' de ce nu si-au inregistrat ideea la OSIM? sa aiba drepturi de autor!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

''Masinimari nu e forumul meu,nu sunt moderator sau administrator.Si in nici un caz nu imi este frica de concurenta!''

Nu esti moderator nici admin ,numai sponso...si asta isi zice cuvantul.masinutemari se duce de rapa....imedeat o sa bata VANTUL(ar fii bine sa va rugati sa fie Sorin Ovidiu Vantu) ca poate asa o sa va salveze. Ma rog ...fiecare cu medicamentele lui.

Esti _______ ca de obicei _________ !Succesuri cum zice fata lui marinelu`! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Hai sa nu apelam la injurii ! Eu zic ca putem discuta si in limita bunului simt ,cei ce au asa ceva !

La faza cu pozele , sunt si la noi oameni care au trimis pe LKW ,LKw fotoforum Flickr si poate altele romanesti !

De fapt si de drept, ce vreti voi de la noi ????? Va rog sa raspundeti la aceasta intrebare !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • VIP

Gresesti!! Nu sunt genul tau sa profit de alti ca sa le fac rau ,drept dovada nu am sa iti dau BAN!!! de la ''voi'' am plecat din cauza ta !!!!

Sa le povestesc si colegilor ce fel de om esti si de ce am plecat!

Imi facusem un forum , era free, ca sa vad cum ii sa administrez un forum,era un biet forum care era pe ultima pagina de pe google.ei domnu Malefice a vazut la status-ul meu si a inceput pe masinutemari sa faca circ sa se crizeze ca am furat ca ii o clona ca bla bla bla( ma mir cum pe Calin nu l-a facut HOT,da nu ii mai trebe mult) ,ei vazand ca nici cum nu pot sa il linistesc( ii greu sa il linistesti si pe Vadim,mai ales daca nu si-a luat medicamentele) sa ii explic ca nu ii niminc,ca ii asa de proba ,normal ca am inceput sa ii zic de dulce,ei si asa am plecat de pe aceel forum.

Aa ca sa vedeti ce conducere au ,aveau un topic , unde era vorba de donati. si ii trimit lui SCANIA F...(cum ii zice ca am uitat) un PM ca vreau sa ii trimit ceva bani(nu erau multi da ...na gestul). el imi trimite inapoi raspuns sa iau legatura cu ....Cipri, deci ii in interesul tau si tu nu te implici ,sa fi zisa stai ca ii zic eu ca am ID lui si te pun in legatura cu el  .Ma rog nu mai are rost sa lungim subiectul  ca na...... drumuri bune Malefice si un sfat:decat sa faci rau mai bine fa bine ca rau ii mai usor .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

    Urmaresc polemica si nu pricep de ce atata zarva. Cel mai imflamat este Malefice.Oare de ce?

Personal am mai multe forumuri de gen.Asta inseamna ca am o problema? Eu cred ca nu, si am dreptul de a-mi face atatea conturi cate doresc.

Mal sunt foarte multi care au o nevasta si 5 amante. Nu e nimic ilegal dar.... e imoral.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.