Comunitatea soferilor profesionisti Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Members

Salut,am lucrat eu la ei acum o luna,se lucreaza in echipaj camioane unele noi,se lucreaza pe extern...iti dau un ex:faci o cursa de anglia te duci pana in olanda gol incarci de acolo pentru romania vi la garaj saa iti iei bani si iti da ori 200 de euro ori vro 9 10 mil ATAT si pleci iar in cursa si tot asa mai mult de 10 mil pe cursa nu iti da si restu de bani care ii ai de luat nu o sa ii mai vezi niciodata credema...nici bani de mancare nui scoti,mai aduci de acasa...feritiva de ei,va pierdeti timpul degeaba....patroana e tiganca JEANA,dativa seama ce fel de oameni sunt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

Pai garajul il are pe langa fabrica aia de bere tuborg de la Cernica,nr.de tel nul mai am lam sters,www.interfrigo.ro...angajau acum o luna ca am plecat vro 3 soferii,acum nus probabil or fi gasit alti fraieri....ias omora pe jegosi astia,numai va duceti ca sa le faceti lor .... mare...drumuri bune tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • Members

ATENTIE MARE COLEGI!!!!!

INTERFRIGO DA TEAPA LA TOATA LUMEA

ESTE O MARE PROBLEMA SA ITI DEA BANII PENTRU CARE AI MUNCIT SI TE-AI CHINUIT 2 SAPTAMANI IN CARE AI FACUT EXCURSIE PANA IN SPANIA CU BURTA GOALA

PRIMA DATA PLECI INCURSA FARA NICI UN AVANS SI DUPA ACEEA TE ROGI DE EI SA ITI DEA BANII

UNDE MAI PUI CA MAI AU SI MARI PROBLEME CU CARDURILE DE TAXE SI MOTORINA ADICA LE AI DOAR CA SA TE UITI LA ELE IN REST ELE SUNT GOALE

MAI EXISTA SI O MARE NESIMTIRE CA LA ORICE PATRON ROMAN.....NU II PASA CA TU AI 5 COPII ACASA

CARE ASTEAPTA SA LE DUCI CEVA DE MANCARE PENTRU CARE AI MUNCIT

SUNT FOARTE BUNII DE GURA DAR DOAR ATAT NU MAI AI SPERANTE SA VEZI BANII DE LA EI

VOR SA FIE TOT EI CEI SARACI SI CEI CARE TREBUIE SA FIE INTELESI

NU LE E RUSINE DE NIMIC SUNT CRIMINALI IN SERIEEEEEEEE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • Members

FERITI-VA DE INTERFRIGO!!!!!!!!

Colegii,eu lucrez la Interfrigo din 24 iulie 2013,iar de atunci am facut o singura cursa de pe 30.07 pana pe 07.08 dar ce mai cursa....

Insa sa incep cu inceputul:

1.La angajare mi s-a spus ca voi pleca imediat in cursa dar dupa 2 zile in care am sunat de peste 10 ori pe zi la firma din Pantilimon,domnul Lazar(directorul de transport) mi-a spus ca "o sa plec luni(29.07.2013) ca deja m-a platit degeaba 2 zile si ca cu acei bani cumpara un toc de hartie".

2.Tot la angajare toate bune :))) ca orice firma la inceput promite marea cu sarea.Mi s-a spus ca o sa am intre 900 si 1100 euro salariu pe luna totul depinzand de cati km am parcursi pe luna.

3.Dar tot la angajare Dl. Lazar mi s-a spus ca trebuie un consum mic la motorina de 22% la volvo si 0,4% pe tona(pe frig) si ca trebuie ca dealurile sa le urc sau sa le cobor cu ce viteza imi spun ei...

Iata ca vine ziua de Luni dar ce sa vezi sun incontinuare la firma si nu raspunde nimeni.Urmatoarea zi sunt sunat si mi se spune ca la ora 14:00 sa fiu la garaj.Ajung acolo mi se da un iveco stralis euro 5(dar care deabia inainta).

Vine plecarea la Dusseldorf cu bormasini,dar nici nu intram bine in Ungaria ca ne opreste ungurul la control.Acolo ce sa vezi ne da 1500 euro amenda amandurora soferi ptr ca nu aveam hartie de la notar de care nu ni s-a spus.Stam "sechestrati" in vama cam 18 ore dupa care plecam.Ajunsi in Germania ne opreste neamtul si ne spune ca pe numarul tirului exista o amenda de 400 euro din ianuarie neplatita de Interfrigo.Dupa ce stam intr-o parcare cu neamtul eu si colegu meu ii dam fiecare 200 euro pentru amenda(banii care nu i-am mai primit).

La intoacere a fost bine insa cea mai rea parte este aceea ca in Ungaria si Romania am fost obligatii sa vina "al 3-lea coleg."

Colegul meu dupa 2 luni de zile de munca primeste cate 500 lei la cateva zile ptr ca la Interfrigo se plateste cu caietul,dar ce sa mai aceasta nu este o firma pentru nimeni.

Banii sunt o minciuna nu ce spun ei 900-1100 euro ci 400-600 euro iar cand vine vorba de patroni mai bine te lipsesti.

Asa ca FERITI-VA DE INTERFRIGO!!!!!!!! :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • Members

Buna ziua, Domnu Brincau.

1. Nu ati fost platit degeaba pentru zilele pe care le ati stat acasa, intr adevar vi s a comunidcat ca in doua trei zile veti pleca in cursa, totodata v am transmis ca veti conduce in echipaj, la care normal cum ati si fost inteles s a cautat sa vi se dea cineva care este compatibil cu dv. Cand am stabilit cu cine plecati ati si fost chemat pentru a pleca in cursa, cu o persoana potrivita echipajului. Asadar nu v a platit nimeni dejeaba, firma si a asumat raspunderea.

2. La angajare vi s a transmis ca veti fi remunerat in functie de nr de km, si ca ati putea ajunge la 900-1000 Euro, nicidecum indiferent ce faceti pe unde mergeti si cati km veti rula---CA veti primi strict 900 - 1100 euro.

Asa as dori sa ma duc sa ma angajez sa primesc 1100 euro indiferent de ceea ce prestez.

3. Consumul normat pentru un Volvo 2013, Euro 5 da intr adevar este de 22 + 0,4% pe tona transportata. FRIGUL ADICA INSTALATIA TK ARE AUTONOMIE, CONSUM SEPARAT DOMNU BRINCAU, care vi s a comnicat 2,5 litri pe ora de functionare. cu toate ca statistic vorbind are un consum de 2.36 litri pe ora in sarcina indiferent de temperatura controlata. Sa stiti pe viitor.

4. Cine a vrut sa inteleaga si cine intelege(daca vrea sa inteleaga), vad ca dumneata nu ai inteles, ti s a transmis sa nu lasi autovehiculul pe pilot automat "whatever", si sa conduci corespunzator. Referitor la viteza dealtfel vi s a trasat un grafic al consumului in functie de viteza, despre care ai spus ca deja il cunosteai??!!??!!??.

5. Acel Iveco Stralis care abia inainta, este din 2013 martie, euro 5.

6. PROBLEMA CARE DERANJEAZA FIRMA ESTE FAPTUL CA ASCUNDETI ADEVARUL. FABULATI, VA PERMITETI SA DEFORMATI, VA DISCULPATI DE CEEA CE VA ESTE RUSINE SA RECUNOASTETI.

----------- LA ANGAJARE VI S A TRANSMIS FOARTE CLAR CA VA TREBUIE HARTIE NOTARIALA PRIN CARE SA VA PRECIZATI ACTIVITATEA DE CONDUCATOR AUTO PE AUTO CU TAHOGRAH.-------------- STITI CE ATI SPUS DUPA CE ATI VENIT DIN CURSA------------ DE CE NU M ATI CONTROLAT SA VEDETI DACA O AM SAU NU!!!???--------------- INTR ADEVAR AVETI DREPTATE.... AM MERS PE INCREDERE SI PE BUN SIMT. REFERITOR LA SISTEMUL DE REMUNERATIE, DORESC SA SCRIE CU SUBIECT SI PREDICAT PERSOANE IN CAUZA CARE TRANSMIT CA AU PRIMIT ACELE SUME MODICE. VORBESC DINTRE CEI CARE AU PLECAT NU CEI CARE SUNT INCA IN INTERFRIGO,,.. VEZI DOAMNE SA NU LE FACEM RAU. ASADAR CEI CARE AU PLECAT DIN INTERFRIGO ASTEPT SA FACEM DEZBATERE.

DOMNU BRINCAU ASUMATI-VA RESPONSABILITATILE, ATI DEPUS CUMVA CHITANTE S AU FACTURI CA ATI PLATIT PTR FIRMA INTERFRIGO AMENDA IN GERMANIA, -----DACA EXISTA OFICIAL(POATE EXISTA) SI DV ATI PLATIT O OFICIAL, DE CE NU ATI ADUS DOCUMENTE JUSTIFICATIVE??????????????---PENTRU A VA PUTEA RECUPERA BANII.

--SAU,,.. NU INTELEGEM, NEAMTU VA SPUNE CA FIRMA INTERFRIGO ARE AMENZI DE 400 EURO, DATI FIECARE CATE 200 EURO ADICA 400, NEAMTU IA BANII, VA ZICE MULTUMESC SIIII PLEACA...?!!??!!

VA DORESC DOMNU BRINCAU IN FIRMA SAU FIRMELE UNDE VETI LUCRA SA DATI DOVADA IN PRIMUL RAND DE AUTO CONTROL SI AUTO CRITICA, SA VERIFICATI SI SA FITI FERM CONVINS CA CELE CE LE SPUNETI SUNT ADEVARATE,... DUPA CARE SA POSTATI MAI DEPARTE.

IAR CU MESAJE TIP..--STIU EU UNUL SAU ALTUL CARE ...AU FACUT ...SAU DRES.......VA ROG SA LE TINETI PENTRU DV.

VA DORESC SUCCES.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members

3. Consumul normat pentru un Volvo 2013, Euro 5 da intr adevar este de 22 + 0,4% pe tona transportata.

.

auziti domnu Rotaru.....intrebati si d-voastra la volvo bucuresti ce consum scoate un volvo 2013 euro 5 sa vedeti ce raspuns primiti. Sau volvo Suedia, sau Scania Suedia, sau Daf Olanda sau unde vrei mata. Consumul se calculeaza la categoria de drum , starea anvelopelor, presiune optima, buna repartizare a incarcaturii + factori neprevazuti, vant frontal puternic, trafic, si multe altele. Nicidecum la tona. Cu atat mai mult e incorect sa obligati sau sa impuneti un sofer sa se incadreze intrun consum inventat de d-voastra, sau auzit pe la alte firme concurente. Hai sa fim corecti daca asa doriti.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Members

Salutare colegii , eu am fost contactat azi 17/12/2013 in jur de ora 10:30 de catre cei de la Pestisorul de aur (interfrigo), de pe acest numar de telefon( 0040757578478 ), sa recomandat ca fiind d-l Abi , angajat al acestei firme, responsabil cu recrutarile de personal (soferi), si ca in urma vizualizarii CV-ului meu, indeplinesc conditiile si daca pot sa merg la interviu pentru o discutie mai amanuntita.

In mare ce am inteles eu si pot sa va zic si voua este : 10 cent/km singur pe cabina si 15 cet/km la echipaj ,suma impartindu-se

se lucreaza numai pe dube frig si prelate

eu , sincer nu stiu nimica despre firma aceasta, are sediul pe sos.Pantelimon

nu ma incanta si asta face sa te puna in situatia sa tragi la km sa poti scoate macar ceva banuti

o zii buna va urez la toti colegii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • Members
Buna ziua, Domnu Brincau.

3.

dragi colegi tot ce sa scris aici despre aceasta firma INTERFRIGO, este adevarat. eu am lucrat la ei ani buni sperand sa-mi recuperez banii,am de luat vro 3500 de euro si singura sansa de ai recupera este sa-i dau in judecata. este o firma de tigani tepari care exploateaza oamenii. feritiva de ei ca de dracu. daca vreti sa lucrati pe gratis eu va urez succes,va obliga sa mergeti cu magnetul dar nu-si asuma nici o raspundere,in privinta consumului colegul are dreptate normarea o fac ei dupa ureche special sa te scoata lipsa la motorina si sa zica vezi doamne ca ii furi. inca o data va ATENTIONEZ daca vreti sa lucrati gratis ...va urez succes ....la aceasta firma de tot rahatul !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Members
Buna ziua, Domnu Brincau.

3.

dragi colegi tot ce sa scris aici despre aceasta firma INTERFRIGO, este adevarat. eu am lucrat la ei ani buni sperand sa-mi recuperez banii,am de luat vro 3500 de euro si singura sansa de ai recupera este sa-i dau in judecata. este o firma de tigani tepari care exploateaza oamenii. feritiva de ei ca de dracu. daca vreti sa lucrati pe gratis eu va urez succes,va obliga sa mergeti cu magnetul dar nu-si asuma nici o raspundere,in privinta consumului colegul are dreptate normarea o fac ei dupa ureche special sa te scoata lipsa la motorina si sa zica vezi doamne ca ii furi. inca o data va ATENTIONEZ daca vreti sa lucrati gratis ...va urez succes ....la aceasta firma de tot rahatul !!!!!!!

Dupa ani de zile munciti la firma... Brusc ti'ai dat seama ca sant tigani'''

Nu pot sa ma abtin =)):))

+ de asta ai si lasat sa se ajunga la suma de 3500 €

O intrebare de om normal....de ce nu ai plecat cand ai avut restanta primii 500€

Nu tin cu firma.... Dar mi'plin podu' de genul asta de comentarii....

Bafta la tribunal si de la urmatorul pleaca de la prima suma/salar restant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Members

Pentru toti colegi care au de gind sa mearga la interfrigo pantelimonsau la pestisorul de aur va dau un sfat [MAI BINE STATI ACASA DECIT SA VA DUCETI LA TEPARII AIA].Eu am fost si am lucrat pentru ei o luna si cind a venit vorba de bani au inceput sa o dea cotita.Eu si acum dupa o luna dupa ce am plecat de la ei nu mi-au dat bani.Povestile cu venitul din cursa si iti dau bani imediat sunt de domeniul trecutului.Deocamdata atit am avut sa va spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
  • Members

stie cineva ceva despre ei?stiu ca se lucreaza in echipaj RO-EU-RO

 

Salut.

Interfrigo Com SRL din Pantelimon este in insolventa si au o gramada de procese in care sunt ca parte debitor. Sursa portalul instantelor. http://portal.just.ro/SitePages/cautare.aspx?k=INTERFRIGO%20COM%20SRL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Pentru a naviga pe acest site , trebuie sa respectati termenii Termeni de Utilizare.